در حال بارگذاری ...
 • بازدید رییس کمیسیون عمران مجلس از محور ساری - تاکام

  این محور یکی از نقاط شریانی منطقه است که ترافیک در آن به ویژه تعطیلات و آخر هفته‌ها گاهی به ۱۰ کیلومتر می‌رسد و می‌توان حجم ترافیک جاده ساری به کیاسر در ایام بهار و تابستان و به ویژه در ایام نوروز را با جاده‌های ارتباطی پایتخت به شمال کشور مقایسه کرد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از محور ساری - تاکام گفت : بهره‌برداری از این محور با توجه به قرار گرفتن در کریدور شمال - جنوب و از طرفی تلاقی آن با ترافیک عبوری جنوب شهر ساری به سوی بیش از ۲۵۰ روستا تاثیر فراوانی در افزایش ایمنی و ساماندهی ترافیک منطقه خواهد داشت .

  خیراله خادمی به همراه رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم شهر ساری از پروژه ساری - تاکام بازدید کرد و در این خصوص گفت : این پروژه به طول ۲۱ کیلومتر در دو قطعه در حال اجرا است که در حال حاضر ۸.۵ کیلومتر آن زیر عبور ترافیک قرار دارد و مابقی محور در دست اقدام است . این پروژه بخشی از راه اصلی ساری - کیاسر - سمنان و دامغان - معلمان - جندق - چوپانان - اردکان است که تکمیل شدن آن نقش مهمی در حذف گلوگاه ترافیکی بین استان مازندران و سمنان دارد .

  خادمی با اشاره به قطعات این پروژه توضیح داد : قطعه اول به طول ۱۳.۵ کیلومتر از ساری تا هولار امتداد دارد که ساخت حدود پنج کیلومتر مسیر باقی مانده و رایزنی‌ها برای تملک اراضی در ۲.۵ کیلومتر دیگر با مقامات شهر هولار در حال انجام است .  

  معاون وزیر راه  وشهرسازی در خصوص قطعه دوم نیز تاکید کرد : این قطعه نیز حدفاصل شهر هولار تا سه راهی تاکام به طول ۸.۵ کیلومتر در مرحله اجرای روسازی ، زیرسازی و دیوارسازی قرار دارد . عملیات اجرایی در ۱.۵ کیلومتر از این محور به دلیل شرایط ژئوتکنیکی خاکی و رانشی بودن لایه‌‌ها متوقف شده اما در مابقی محور تاکنون هفت کیلومتر دیوارسازی با ارتفاع متوسط هفت متر انجام شده است .

  وی با تاکید بر تلاقی این محور با ترافیک‌های عبوری جنوب شهر ساری به سوی بیش از ۲۵۰ روستای منطقه اظهار داشت : با توجه به قرار گرفتن این محور در کریدور میانبر شمال - جنوب و ترافیک بالای محور علاوه بر ساماندهی ترافیک مذکور موجب افزایش ایمنی و جلوگیری از تصادفات خواهد شد . این محور یکی از نقاط شریانی منطقه است که ترافیک در آن به ویژه تعطیلات و آخر هفته‌ها گاهی به ۱۰ کیلومتر می‌رسد و می‌توان حجم ترافیک جاده ساری به کیاسر در ایام بهار و تابستان و به ویژه در ایام نوروز را با جاده‌های ارتباطی پایتخت به شمال کشور مقایسه کرد .

  خادمی کمبود اعتبارات را طی سال‌های گذشته علت تاخیر در اجرایی شدن پروژه دانست و عنوان کرد :‌ در صورت تامین اعتبار مورد نیاز برای ارزیابی و اجرا تا سقف ۶۰ میلیارد تومان این پروژه به طور کامل تا پایان سال ۱۳۹۸ زیرعبور ترافیک قرار خواهد گرفت .
  مطالب مرتبط

  رفع گره‌های ترافیکی استان های تهران و البرز با افتتاح پروژه آزادراه کنارگذر جنوبی تهران

  رفع گره‌های ترافیکی استان های تهران و البرز با افتتاح پروژه آزادراه کنارگذر جنوبی تهران

  تا کنون برای اجرای این پروژه بالغ بر ۱۲۰۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات دولت و سرمایه‌گذار (قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا) هزینه شده است و حدود همین مقدار نیز برای تکمیل آن نیاز است . باید با برنامه‌ریزی صحیح دولت و سرمایه‌گذار سهم خود را تا ۹ ماهه اول سال جاری تأمین کنند تا ...

  |

  تشریح آخرین جزئیات اجرای طرح پرداخت عوارض الکترونیک آزادراهی

  تشریح آخرین جزئیات اجرای طرح پرداخت عوارض الکترونیک آزادراهی

  برای خودروهای پلاک‌های‌ عمومی و پلاک‌های معلولان و جانبازان ، هنوز تصمیم خاصی اتخاذ نشده است . البته این پلاک‌ها در صورت عبور از آزادراه ثبت شده‌اند ، اما هنوز ‌به آنها پیامک پرداخت نداده‌ایم تا موضوع پلاک آنها هم در مورد پرداخت عوارض تعیین تکلیف شود .

  |

  بازدید مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه از آزادراه کمربندی جنوبی تهران

  بازدید مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه از آزادراه کمربندی جنوبی تهران

  مسیر این آزادراه که از غرب شهر آبیک آغاز می‌شود پس از حدود ۴۵ کیلومتر از طریق تقاطع غیر همسطح از راه اصلی اشتهارد – ماهدشت عبور کرده و در کیلومتر ۹۰ با راه اصلی و آزادراه تهران – ساوه تقاطع دارد .

  |

  فراهم شدن ضمانت‌های مالی طرف خارجی در راه‌آهن سریع‌السیر تهران - قم - اصفهان

  فراهم شدن ضمانت‌های مالی طرف خارجی در راه‌آهن سریع‌السیر تهران - قم - اصفهان

  به دلیل برخورداری طرح راه آهن سریع السیر تهران - قم - اصفهان و قم - اراک از یک طرف خارجی که تضامین لازم برای تامین مالی این طرح را فراهم کرده و اینکه تغییر و جابه‌جایی اسناد آن زمان بر بود ، مصوبه قبلی اصلاح شد .

  |

  نظرات کاربران