در حال بارگذاری ...
 • فعالیت شرکت های چارتری یکی از عوامل افزایش قیمت بلیت هواپیما

  به طور حتم فعالیت چارتری ها باید محدود شود ، چون یکی از عوامل افزایش قیمت بلیت ، فعالیت شرکت های چارتری است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر این‌ که فعالیت چارتری ها در مسیرهای پرتردد قابل قبول نیست ، گفت : فعالیت چارتری ها در مسیرهای پرتردد قابل قبول نیست ، متأسفانه امروز قیمت نهایی بلیت پروازها توسط چارترکنندگان تعیین می شود .

  محمدرضا رضایی کوچی اظهار کرد : این مسئله بارها در پروازها در خطوط پرتردد رخ داد که به طور مثال میزان صندلی‌های خالی در یک پرواز هوایی یکصد صندلی بود و متقاضیان این پرواز مثلا ۲۰۰ نفر بودند ، حال با این شرایط چه معنایی دارد که پرواز در قالب چارتری صورت گیرد .

  وی با یادآوری این‌که متأسفانه در سال های اخیر پروازهای چارتری بدون برنامه‌ریزی صورت گرفته و شاهد بودیم چارتری ها حتی در خطوط پر مسافر نیز مشغول به فعالیت بودند ، افزود : فعالیت چارتری ها در پروازهای پر مسافر و خطوط پرتردد باعث شده تا چارترکنندگان عملا قیمت نهایی بلیت را تعیین کنند و این موضوع زمینه ساز افزایش چشمگیر قیمت‌ها باشد . اصول فعالیت پروازهای چارتری به این گونه است که پرواز چارتری باید در قالب یک بسته واحد شامل محل اقامت ، جابجایی مسافر و مسائل دیگر باشد ، نه آنکه شرکت های چارتری به صورت انفرادی اقدام به فروش بلیت به مسافران کنند .

  وی با اعلام این‌که کمیسیون عمران مجلس در چند سال اخیر به شدت نسبت به فعالیت چارتری ها اعتراض کرده است ، گفت : به طور حتم فعالیت چارتری ها باید محدود شود ، چون یکی از عوامل افزایش قیمت بلیت ، فعالیت شرکت های چارتری است .
  مطالب مرتبط

  تصویب تحقیق و تفحص از وزارت نفت و شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در کمیسیون عمران مجلس

  تصویب تحقیق و تفحص از وزارت نفت و شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در کمیسیون عمران مجلس

  نحوه مدیریت شهر فرودگاهی امام خمینی ، واگذاری پارکینگ به بخش خصوصی ، خدمات نظافتی و نحوه واگذاری تابلوهای تبلیغاتی بخشی از مسائلی است که در دلایل توجیهی طرح تحقیق و تفحص آمده است .

  |

  بازسازی چهار نقطه از محور ریلی گرگان - اینچه‌برون در منطقه آق قلا

  بازسازی چهار نقطه از محور ریلی گرگان - اینچه‌برون در منطقه آق قلا

  پس از بروز سیلاب اخیر خصوصا در استان گلستان ، با هماهنگی سازمان مدیریت بحران کشور ، خط آهن گرگان - اینچه برون در منطقه آق‌قلا در هفت نقطه تخریب شد ، تا سیلاب به مناطق دیگر هدایت شود . در حال حاضر چهار نقطه از این هفت نقطه با استفاده از قطعات بتنی بازسازی شده است و سه نقطه هم در ...

  |

  بررسی راهکارهای لازم برای جبران خسارت سیل به حوزه راه ها

  بررسی راهکارهای لازم برای جبران خسارت سیل به حوزه راه ها

  طی سیل در حوزه های مختلف حمل و نقل گلستان مشکلات زیادی از جمله راه آهن داشتیم و بسیاری از راه های روستایی ، ابنیه فنی مانند پل ، آب رو ، آب نما و غیره تخریب شده و میزان تخریب برآورد و در چند مرحله ارسال شد .

  |

  نظرات کاربران