در حال بارگذاری ...
 • بررسی مسائل و مشکلات پروژه های راهسازی استان قزوین با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه

  با احداث و تکمیل محورهای قزوین - رحیم آباد - کلاچای و قزوین - الموت - تنکابن ، می توانیم شاهد تحولات گسترده و سازنده ای در استان باشیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راه و شهرسازی از برگزاری جلسه با رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در خصوص بررسی مسائل و مشکلات پروژه های قزوین - الموت - تنکابن و قزوین - رحیم آباد - کلاچای و دریافت موافقت جهت تامین اعتبار خبر داد .

  مسعود حق لطفی با اعلام این خبر اظهار داشت : با توجه به کمبود اعتبارات و ضرورت تکمیل پروژه های شریانی و مهم استان ، جلسه ای با دکتر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد . خوشبختانه پس از پیگیری های انجام شده و ارایه توضیحات فنی و همچنین توجه ایشان به اهمیت پروژه های مورد نظر، دستور تامین اعتبار از دکتر نوبخت در این خصوص دریافت شد .

  رییس شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی استان قزوین اضافه کرد : با احداث و تکمیل محورهای قزوین - رحیم آباد - کلاچای و قزوین - الموت - تنکابن ، می توانیم شاهد تحولات گسترده و سازنده ای در استان باشیم . بهره برداری از این دو مسیر می تواند بخش بزرگی از مشکل ترافیک را در مسیرهای منتهی به شمال کشور حل کرده و این بار ترافیکی را بین محورهای مختلف تقسیم کند .

  مدیرکل راه و شهرسازی همچنین گفت : منطقه الموت ، پهنه ای تاریخی بوده و دارای جاذبه های گردشگری و تفریحی بسیاری است که راه اندازی این دو جاده می تواند بستر مناسبی برای استفاده از این ظرفیت ها فراهم کند .

   
  مطالب مرتبط

  توسعه و تجهیز ۵۰ باب پاسگاه پلیس راه در دستور کار سازمان راهداری

  توسعه و تجهیز ۵۰ باب پاسگاه پلیس راه در دستور کار سازمان راهداری

  بر اساس ماده ۴ آئین‌نامه اجرایی قانون مقررات تردد وسیله‌نقلیه خارجی مصوب سال ۱۳۷۳ و به منظور ایمن‌سازی و افزایش ضریب ایمنی و کاهش تصادفات جاده‌ای ، طرح توسعه و تجهیز پاسگاه‌های پلیس راه به سازمان راهداری واگذار شده است .

  |

  موافقت رئیس سازمان برنامه و بودجه با نصب ۱۵۰۰ کیلومتر حفاظ ایمنی و نیوجرسی در طول راه ها

  موافقت رئیس سازمان برنامه و بودجه با نصب ۱۵۰۰ کیلومتر حفاظ ایمنی و نیوجرسی در طول راه ها

  اجرای این پروژه شامل نصب ۱۵۰۰ کیلومتر حفاظ ایمنی و نیوجرسی در طول راه ها با اختصاص مبلغ ۶ هزار میلیارد ریال اعتبار ، در دستور کار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قرار گرفته است .

  |

  گشایش سهم ۱۵ درصدی یکی از طرح های توسعه ریلی در صندوق توسعه ملی

  گشایش سهم ۱۵ درصدی یکی از طرح های توسعه ریلی در صندوق توسعه ملی

  با اقداماتی که انجام گرفت و دستور رئیس جمهور ، مقرر شد تسهیلاتی برای شرکت های مالک واگن ایجاد شود که بتوانند واگن ها را بازسازی و سطح ایمنی و کیفت واگن ها را ارتقا دهند و با رعایت مقررات مربوطه و حصول اطمینان از ایمنی و کیفیت جابجایی مسافر توسط این قطارها صورت پذیرد .

  |

  نظرات کاربران