در حال بارگذاری ...
 • افزایش ۲۱ درصدی ورود خودرو به استان قم طی ایام دهه فجر

  طی همین مدت اکیپ های ثابت و سیار راهداری ضمن استقرار و گشت‌زنی در سطح محورهای مواصلاتی ، ضمن تامین ایمنی جاده ای ، با حضور به موقع در صحنه تصادفات و پاکسازی سطح راه ، از هر نوع انسداد ترافیکی جلوگیری به عمل آوردند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قم از افزایش ۲۱ درصدی ورود خودرو به استان قم ، طی ایام فاطمیه (س) و سالگرد انقلاب اسلامی خبر داد .

  ابوالفضل جمالی در ادامه گفت : در ایام فاطمیه (س) و سالگرد انقلاب اسلامی (از ۱۸ تا ۲۲ بهمن) افزون بر ۹۸۵ هزار دستگاه خودرو به استان قم وارد شده‌اند که این میزان طی سال گذشته ۸۱۰ هزار دستگاه بوده که از رشد ۲۱ درصدی برخوردار بوده است .

  جمالی آزادراه قم - تهران را با ورودی افزون بر ۲۵۳ هزار دستگاه خودرو حائز رتبه نخست حجم ورودی خودرو به استان ، طی ایام مذکور برشمرد و تصریح کرد : بزرگراه قم – سلفچگان نیز با حجم ورود افزون بر ۱۴۸ هزار دستگاه خودرو ( طی همین مدت) ، در جایگاه دوم از نظر میزان ورود خودرو به استان قم قرار می گیرد . وی سومین محور که از نظر حجم ورود خودرو به استان شاهد بیشترین ورودی بوده است بزرگراه راهجرد سلفچگان عنوان کرد و افزود : طی مدت اعلامی ( از ۱۸ تا ۲۲ بهمن ماه سال جاری ) افزون بر ۱۳۷ هزار دستگاه خودرو از این محور به استان قم وارد شده اند .

  مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان قم در ادامه به بخشی از اقدامات این اداره کل طی ایام سفرهای فوق الذکر در سطح راه‌های استان پرداخت و توضیح داد : با توجه به پیش بینی های هواشناسی در خصوص ریزش چشمگیر نزولات جوی که امکان بارش برف و وقوع یخبندان را محتمل می‌کرد ، هشت راهدارخانه در سطح راه‌های استان تجهیز و آماده ارائه خدمات به مسافران بوده اند .

  وی ادامه داد : طی همین مدت اکیپ های ثابت و سیار راهداری ضمن استقرار و گشت‌زنی در سطح محورهای مواصلاتی ، ضمن تامین ایمنی جاده ای ، با حضور به موقع در صحنه تصادفات و پاکسازی سطح راه ، از هر نوع انسداد ترافیکی جلوگیری به عمل آوردند .

  مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان قم در خاتمه متذکر شد : طی همین مدت و به منظور اجرای طرح راهداری زمستانی ، عوامل راهداری مستقر درراهدارخانه ها ، با حضوربه موقع در محورهای برفگیر استان ، با اجرای عملیات برفروبی و نمک‌پاشی ، از هرنوع تخلخل و توقف در ترافیک جاده‌ای ممانعت به عمل آوردند .
  مطالب مرتبط

  افزایش سرعت بازگشایی مسیرهای مواصلاتی با استفاده از دوربین‌های مرکز مدیریت راه‌ها

  افزایش سرعت بازگشایی مسیرهای مواصلاتی با استفاده از دوربین‌های مرکز مدیریت راه‌ها

  این امکان فراهم است که از طریق شماره تماس ۱۴۱ آخرین وضعیت جوی و ترافیکی راه‌های کشور به اطلاع هم‌وطنان برسد همچنین اگر قسمت پاسخ‌گوئی خودکار نتوانست نیاز هم‌وطنان را برطرف کند آن‌ها می‌توانند با کارشناسان مرکز ارتباط مستقیم داشته باشند .

  |

  برگزاری نشست هم‌اندیشی مدیران راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سراسر کشور

  برگزاری نشست هم‌اندیشی مدیران راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سراسر کشور

  از ابتدای امسال ، بر اساس سامانه ستاد ، برگزاری کلیه فراخوان‌ها و نحوه اجرا و انتخاب پیمانکاران انجام می‌شود که این امر به ویژه در استانها ، در جهت اجرای موارد یادشده مبتنی بر آیین‌نامه‌ها و پروسه‌های قانونی تحت این سامانه ، اقدامات موثر و مطلوبی را باعث شده است .

  |

  وظایف معاونت برنامه‌ریزی سازمان راهداری در قبال نگهداری از آزادراه‌های کشور

  وظایف معاونت برنامه‌ریزی سازمان راهداری در قبال نگهداری از آزادراه‌های کشور

  اخذ عوارض و انجام عملیات نگهداری آزادراه‌های دولتی بر عهده سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای است و در آزادراه‌ها مشارکتی مطابق تفاهم‌نامه و قانون، ۷۵ درصد باقیمانده به‌عنوان اصل و سود مشارکت ، ۱۰ درصد بابت هزینه‌های بهره‌برداری و ۱۵ درصد بابت هزینه‌های نگهداری در نظر ...

  |

  نظرات کاربران