در حال بارگذاری ...
 • فعالیت ۱۱ طرح راهسازی و بزرگراهی در استان کردستان

  سال ۹۷ به میزان ۳۰۰ میلیارد تومان برای استان کردستان اعتبار در نظر گرفته شده بود که این اعتبار در سال ۹۸ به میزان ۱۵ تا ۲۱ درصد افزایش پیش‌بینی شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون ساخت و توسعه راه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل گفت : ۱۱ طرح راهسازی و بزرگراهی در استان کردستان فعال است که سه طرح آن در شهرستان سقز است .

  محمدرضا کدخدازاده در یازدهمین جلسه شورای اداری شهرستان سقز که با حضور استاندار کردستان برگزار شد ، اظهار داشت : ۱۱ طرح راه‌سازی و بزرگراهی در استان کردستان فعال است که سه طرح آن در شهرستان سقز است . از یک هزار و ۲۳۰ کیلومتر که جزو وظایف این حوزه است ۶۰ درصد آن تکمیل شده است .

  وی ادامه داد : سال ۹۷ به میزان ۳۰۰ میلیارد تومان برای استان کردستان اعتبار در نظر گرفته شده بود که این اعتبار در سال ۹۸ به میزان ۱۵ تا ۲۱ درصد افزایش پیش‌بینی شده است .

  فرماندار سقز هم خواستار توجه وزارت راه و شهرسازی در زمینه تخصیص اعتبار برای تسریع در پروژه‌های این حوزه در شهرستان سقز شد .

  کامیل کریمیان از کدخدازاده به عنوان نماینده وزارت راه وشهرسازی خواست تا اعتبار لازم برای تسریع در اتمام پل تقاطع کنارگذر سقز در نظر گرفته شود . وی اظهار امیدواری کرد ، فرودگاه سقز در سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسد .

  کریمیان همچنین با اشاره به در نظر گرفتن اوراق برای بحث تملک زمین در حوزه ساخت بزرگراه‌های شهرستان ، از وزارت راه و شهرسازی درخواست کرد بخشی از اوراق به وجه نقد تبدیل شود .

  نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی هم با اشاره به اتمام کنارگذر سقز ، گفت : کنارگذر سقز ، اولین کنارگذر غرب کشور و استان کردستان است .

  رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان در ادامه هم پروژه‌های راهسازی در حوزه سقز  - بوکان و سقز - بانه را مناسب توصیف کرد .

  رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران هم عنوان کرد : هم اکنون ترمینال فرودگاه سقز داری پیشرفت ۴۰ درصدی است .

  رحمت‌اله مه‌آبادی گفت : عملیات تطویل باند نیز آغاز شده و مطالبات پیمانکاران پرداخت می‌شود و اعتبارات فرودگاه سقز ، ۱۰۰ درصد تخصیص خواهد یافت .

  بهمن مرادنیا ، استاندار کردستان هم خواستار تسریع در اتمام قطعاتی از کریدور شمال - جنوب در محدوده استان کردستان شد .

  مرادنیا ، وضع آسفالت راه‌های استان را مناسب توصیف نکرد و خواستار رسیدن استان کردستان در این حوزه به میانگین کشوری شد .
  مطالب مرتبط

  بازدید رییس کمیسیون عمران مجلس از محور ساری - تاکام

  بازدید رییس کمیسیون عمران مجلس از محور ساری - تاکام

  این محور یکی از نقاط شریانی منطقه است که ترافیک در آن به ویژه تعطیلات و آخر هفته‌ها گاهی به ۱۰ کیلومتر می‌رسد و می‌توان حجم ترافیک جاده ساری به کیاسر در ایام بهار و تابستان و به ویژه در ایام نوروز را با جاده‌های ارتباطی پایتخت به شمال کشور مقایسه کرد .

  |

  تاکید بر در نظر گرفتن ملاحظات کامل برای اجرای طرح اخذ عوارض الکترونیکی یکپارچه آزادراهی

  تاکید بر در نظر گرفتن ملاحظات کامل برای اجرای طرح اخذ عوارض الکترونیکی یکپارچه آزادراهی

  تشکیل صف‌های طولانی پشت دروازه‌های اخذ عوارض الکترونیکی آزادراه باعث طولانی شدن زمان سفر ، تشدید آلودگی‌هوا ، افزایش مصرف سوخت و تخریب رویه آسفالت محدوده دروازه‌ها می‌شود ؛ لذا اجرای چنین طرحی موجب بهبود وضعیت فعلی و افزایش استقبال عمومی نسبت به استفاده آزادراه‌ها ...

  |

  ارتقا جایگاه سیاسی کشور با بهره برداری از راه‌آهن قزوین - رشت

  ارتقا جایگاه سیاسی کشور با بهره برداری از راه‌آهن قزوین - رشت

  این مسیر ریلی در کریدور شمال - جنوب واقع‌شده است که به‌عنوان یکی از فرصت‌های مهم اقتصادی ایران نه‌تنها می‌تواند درآمد سرشاری از محل ترانزیت نصیب کشور کند ، بلکه جایگاه سیاسی کشور را هم ارتقا خواهد داد .

  |

  نظرات کاربران