در حال بارگذاری ...
 • پیشرفت چشمگیر در اقتصاد کشور با توسعه بندر چابهار

  امروز بندر چابهار از تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران معاف شده و این مسئله می تواند به نقطه قوتی برای تقویت اقتصاد کشور تبدیل شود ، به طور حتم بندر چابهار قابلیت تبدیل شدن به هاب منطقه ای برای تأمین کالاهای مورد نیاز کشورهای آسیای شرقی و همسایگان را دارد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت : با توسعه بندر چابهار ، کشور به پیشرفت اقتصادی چشمگیری خواهد رسید ، زیرا طبق بررسی های انجام شده ، این بندر ظرفیت تولید درآمد و ثروت به میزان درآمدهای نفتی کشور را دارد .

  علیم یارمحمدی عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس با اشاره به کارنامه مثبت سازمان بنادر و دریانوردی در جذب سرمایه برای توسعه بنادر کشور ، گفت : خوشبختانه بنادر در چند سال اخیر به توسعه و پیشرفت قابل قبولی دست یافته اند و در این عرصه عملکرد سازمان بنادر مطلوب بوده است .

  نسخه سازمان بنادر برای توسعه بندر چابهار باید متفاوت با دیگر بنادر باشد

  نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد : در شرایط کنونی برخی از بنادر کشور از جمله بندر چابهار از ظرفیت بسیار بالایی برای جذب سرمایه و توسعه همه جانبه برخوردار هستند ، از این رو نسخه سازمان بنادر برای بندر چابهار ، در بخش جذب سرمایه باید متفاوت با دیگر بنادر باشد .

  ظرفیت بندر چابهار برای تبدیل شدن به هاب منطقه ای

  امروز بندر چابهار از تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی معاف شده و این مسئله می تواند به نقطه قوتی برای تقویت اقتصاد کشور تبدیل شود ، به طور حتم بندر چابهار قابلیت تبدیل شدن به هاب منطقه ای برای تأمین کالاهای مورد نیاز کشورهای آسیای شرقی و همسایگان را دارد . امروز بندر چابهار از تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران معاف شده و این مسئله می تواند به نقطه قوتی برای تقویت اقتصاد کشور تبدیل شود ، به طور حتم بندر چابهار قابلیت تبدیل شدن به هاب منطقه ای برای تأمین کالاهای مورد نیاز کشورهای آسیای شرقی و همسایگان را دارد .

  ظرفیت های بندری چابهار باید توسعه یابد

  این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد : با توجه به شرایط کنونی بندر چابهار ، به سرعت ظرفیت های بندری این منطقه باید توسعه یابد ، به طور مثال این بندر باید قابلیت پهلوگیری چندین کشتی را به دست آورد که این مسئله در افزایش تبادلات اقتصادی موثر خواهد بود . البته توسعه بنادر باید متناسب با ظرفیت منطقه ای و اهداف پیش روی برای توسعه آن باشد ، بنابراین گسترش بنادر متناسب با آمایش سرزمینی صورت گیرد .

  بندر چابهار ظرفیت تولید درآمد به میزان درآمدهای نفتی کشور را دارد

  این نماینده مردم در مجلس دهم گفت : با توسعه بندر چابهار و تحقق اهداف پیش رو ، کشور به پیشرفت اقتصادی چشمگیری خواهد رسید ، زیرا طبق بررسی های انجام شده ، این بندر ظرفیت تولید درآمد و ثروت به میزان درآمدهای نفتی کشور را دارد .

  عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت : امروز دولت و سازمان بنادر و دریانوردی باید مشوق های ویژه ای را برای جذب سرمایه در بنادر به ویژه بندر چابهار فراهم کنند ، البته طبق گفته مسئولان مربوطه، مشوق های سرمایه گذاری در آینده ای نزدیک ارائه می شود .
  مطالب مرتبط

  لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت‌های مردمی برای تحقق اقتصاد دریامحور

  لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت‌های مردمی برای تحقق اقتصاد دریامحور

  در راستای مسئولیت‌های اجتماعی سازمان بنادر و دریانوردی و در راستای توسعه زیرساخت‌های گردشگری دریایی و همچنین تسهیل در سفرهای دریایی هموطنان به جزایر استان هرمزگان ، فعالیت‌های عمرانی و اجرایی متعددی در اسکله‌های گردشگری کندالو ، هنگام ، شیب‌دراز ، سهیلی ، گورزین ، لافت ...

  |

  نصب اسکله های فلزی شناور ساخت داخل در مناطق گردشگری جزیره قشم و سایر سواحل هرمزگان

  نصب اسکله های فلزی شناور ساخت داخل در مناطق گردشگری جزیره قشم و سایر سواحل هرمزگان

  ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم پایدار ، توسعه اجتماعی ، اقتصادی و توریستی مناطق گردشگری ، افزایش ضریب ایمنی سفرها و گشت های تفریحی دریایی و ایجاد بستر رفاهی مناسب برای گردشگران از جمله ره آوردها و تاثیرات اجرای این پروژه است .

  |

  نظرات کاربران