در حال بارگذاری ...
 • پیشرفت چشمگیر در اقتصاد کشور با توسعه بندر چابهار

  امروز بندر چابهار از تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران معاف شده و این مسئله می تواند به نقطه قوتی برای تقویت اقتصاد کشور تبدیل شود ، به طور حتم بندر چابهار قابلیت تبدیل شدن به هاب منطقه ای برای تأمین کالاهای مورد نیاز کشورهای آسیای شرقی و همسایگان را دارد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت : با توسعه بندر چابهار ، کشور به پیشرفت اقتصادی چشمگیری خواهد رسید ، زیرا طبق بررسی های انجام شده ، این بندر ظرفیت تولید درآمد و ثروت به میزان درآمدهای نفتی کشور را دارد .

  علیم یارمحمدی عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس با اشاره به کارنامه مثبت سازمان بنادر و دریانوردی در جذب سرمایه برای توسعه بنادر کشور ، گفت : خوشبختانه بنادر در چند سال اخیر به توسعه و پیشرفت قابل قبولی دست یافته اند و در این عرصه عملکرد سازمان بنادر مطلوب بوده است .

  نسخه سازمان بنادر برای توسعه بندر چابهار باید متفاوت با دیگر بنادر باشد

  نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد : در شرایط کنونی برخی از بنادر کشور از جمله بندر چابهار از ظرفیت بسیار بالایی برای جذب سرمایه و توسعه همه جانبه برخوردار هستند ، از این رو نسخه سازمان بنادر برای بندر چابهار ، در بخش جذب سرمایه باید متفاوت با دیگر بنادر باشد .

  ظرفیت بندر چابهار برای تبدیل شدن به هاب منطقه ای

  امروز بندر چابهار از تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی معاف شده و این مسئله می تواند به نقطه قوتی برای تقویت اقتصاد کشور تبدیل شود ، به طور حتم بندر چابهار قابلیت تبدیل شدن به هاب منطقه ای برای تأمین کالاهای مورد نیاز کشورهای آسیای شرقی و همسایگان را دارد . امروز بندر چابهار از تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران معاف شده و این مسئله می تواند به نقطه قوتی برای تقویت اقتصاد کشور تبدیل شود ، به طور حتم بندر چابهار قابلیت تبدیل شدن به هاب منطقه ای برای تأمین کالاهای مورد نیاز کشورهای آسیای شرقی و همسایگان را دارد .

  ظرفیت های بندری چابهار باید توسعه یابد

  این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد : با توجه به شرایط کنونی بندر چابهار ، به سرعت ظرفیت های بندری این منطقه باید توسعه یابد ، به طور مثال این بندر باید قابلیت پهلوگیری چندین کشتی را به دست آورد که این مسئله در افزایش تبادلات اقتصادی موثر خواهد بود . البته توسعه بنادر باید متناسب با ظرفیت منطقه ای و اهداف پیش روی برای توسعه آن باشد ، بنابراین گسترش بنادر متناسب با آمایش سرزمینی صورت گیرد .

  بندر چابهار ظرفیت تولید درآمد به میزان درآمدهای نفتی کشور را دارد

  این نماینده مردم در مجلس دهم گفت : با توسعه بندر چابهار و تحقق اهداف پیش رو ، کشور به پیشرفت اقتصادی چشمگیری خواهد رسید ، زیرا طبق بررسی های انجام شده ، این بندر ظرفیت تولید درآمد و ثروت به میزان درآمدهای نفتی کشور را دارد .

  عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت : امروز دولت و سازمان بنادر و دریانوردی باید مشوق های ویژه ای را برای جذب سرمایه در بنادر به ویژه بندر چابهار فراهم کنند ، البته طبق گفته مسئولان مربوطه، مشوق های سرمایه گذاری در آینده ای نزدیک ارائه می شود .
  مطالب مرتبط

  مهم ترین اولویت های دریایی ، بندری و فنی و مهندسی سواحل در بنادر آبادان طی سال جاری

  مهم ترین اولویت های دریایی ، بندری و فنی و مهندسی سواحل در بنادر آبادان طی سال جاری

  حفظ ظرفیت و بهره برداری پایانه مسافر دریایی بندر آبادان با اجرای پروژه مطالعاتی جهت بهبود وضعیت بهره برداری و رشد و به روز رسانی سامانه های خدمات الکترونیکی به ذی نفعان امور بندری و امور شرکت ها از جمله اهداف بندری است .

  |

  انجام موفقیت آمیز عملیات اطفا حریق ۲ موتور لنج باری در اسکله بندر رستمی تنگستان

  انجام موفقیت آمیز عملیات اطفا حریق ۲ موتور لنج باری در اسکله بندر رستمی تنگستان

  پس از مهار آتش سوزی بررسی دلیل وقوع حادثه از سوی کارشناسان اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر آغاز شده که به محض مشخص شدن آن اطلاع رسانی لازم در این زمینه صورت خواهد گرفت .

  |

  نقش کلیدی و اساسی بنادر کوچک در نبرد اقتصادی کنونی کشور

  نقش کلیدی و اساسی بنادر کوچک در نبرد اقتصادی کنونی کشور

  در بنادری که سازمان بنادر و دریانوردی سرمایه گذاری کرده است ، اغلب واگذاری ها به صورت اجاره ای و راهبری بندر بوده و در بنادر دیگر که مستلزم سرمایه گذاری بخش خصوصی است ، این واگذاری بصورت BOT و قراردادهای بلند مدت مدنظر قرار می گیرد .

  |

  نظرات کاربران