در حال بارگذاری ...
 • عملیاتی شدن باند دوم فرودگاه زاهدان با حضور وزیر راه و شهرسازی

  فرودگاه بین المللی زاهدان در کریدور هوایی جنوب شرقی ایران قرار داد و در طول ۲۴ ساعت بیش از ۱۰۰ هواپیمای عبوری از این کریدور استفاده می‎کنند که وجود این باند در ارائه خدمت به پروازهای عبوری در مواقع نیاز به فرود اضطراری و یا نیاز به دریافت خدمات دیگر نقش مهمی دارد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل فرودگاه های استان سیستان و بلوچستان از عملیاتی شدن باند دوم این فرودگاه همزمان با سفر وزیر راه و شهرسازی به زاهدان خبر داد .

  حسن اعرابی مقدم در این باره گفت : باند دوم فرودگاه زاهدان که با طول ۴۲۶۵ متر و عرض ۶۰ متر امکان نشست و برخاست هواپیماهای پهن پیکر را داراست ، از روز ۱۸ بهمن و مصادف با ایام مبارک دهه فجر عملیاتی شد .

  وی با اشاره به اینکه روکش این باند از جنس آسفالت پلیمری و تجهیزات روشنایی نصب شده بر روی آن از نوع Inset (کفی) CAT1 است که یکی از سیستم های روشنایی به روز در فرودگاه هاست ، گفت : ساخت باند دوم فرودگاه زاهدان در هفته دولت سال ۹۳ آغاز و پس از صرف ۶۰ میلیارد تومان در اسفند ۹۵ با حضور رئیس جمهوری افتتاح و پس از آن کار نصب و تجهیز روشنایی و تابلوهای راهنما و دیگر امکانات کمک ناوبری با اعتبار ۱۲ میلیارد تومان انجام شد .

  اعرابی مقدم با اشاره به اینکه باند دوم فرودگاه زاهدان نقش موثری در تبدیل شدن این فرودگاه به هاب منطقه‎ای دارد ، گفت : فرودگاه بین المللی زاهدان در کریدور هوایی جنوب شرقی ایران قرار داد و در طول ۲۴ ساعت بیش از ۱۰۰ هواپیمای عبوری از این کریدور استفاده می‎کنند که وجود این باند در ارائه خدمت به پروازهای عبوری در مواقع نیاز به فرود اضطراری و  یا نیاز به دریافت خدمات دیگر نقش مهمی دارد .

  وی با اشاره به اینکه پروازهای عبوری این کریدور بیشتر از اروپا و آسیای میانه به سوی کشورهای شرقی و جنوب شرقی آسیا است ، گفت : علاوه بر این فرودگاه زاهدان در هفته بیش از ۸۰ پرواز رفت و برگشت داخلی دارد که وجود این باند می تواند در روانسازی کنترل ترافیک پروازهای داخلی ، افزایش پذیرش هواپیماها و کاهش تاخیرهای احتمالی موثر باشد .

  مدیرکل فرودگاههای استان سیستان و بلوچستان در پایان گفت : این باند با مشارکت ۵۰ درصدی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران و استانداری سیستان و بلوچستان ساخته و تجهیز شده است و امیدواریم به منظور افزایش کارآیی آن بزودی سامانه کمک ناوبری ILS نیز بر روی آن نصب شود .
  مطالب مرتبط

  آمار جابجایی مسافر در فرودگاه‎های کشور طی اسفندماه سال ۹۷

  آمار جابجایی مسافر در فرودگاه‎های کشور طی اسفندماه سال ۹۷

  طبق آمار سهم پروازهای بین‎المللی اسفند ۹۷ ، در فرودگاه‎های بین‎المللی تحت مالکیت شرکت فرودگاه‎ها نیز ، نشست و برخاست ۴۶۵۳ فروند هواپیما است که طی آن بیش از ۶۷۹ هزار مسافر اعزام و پذیرش و بیش از ۱۴ میلیون کیلوگرم بار ارسال و پذیرش شده‎است .

  |

  اتمام پروژه‎های عمرانی فرودگاه سقز تا پایان سال ۹۹

  اتمام پروژه‎های عمرانی فرودگاه سقز تا پایان سال ۹۹

  پایان سال ۹۹ زمانی است که برای اتمام تمام پروژه های عمرانی و ساخت سطوح پروازی فرودگاه سقز پیش‎بینی کرده‎ایم و پس از آن باید برای تهیه و نصب تجهیزات کمک ناوبری و خدمات مسافری در ترمینال و آب ، برق ، گاز و غیره اقدامات لازم انجام شود .

  |

  ابراز رضایت مدیرعامل شرکت فرودگاه ها از روند اجرای پروژه‎ های فرودگاه تبریز

  ابراز رضایت مدیرعامل شرکت فرودگاه ها از روند اجرای پروژه‎ های فرودگاه تبریز

  پروژه توسعه ترمینال ۳ یکی از پروژه‎های مهم فرودگاه تبریز در چند سال اخیر است که طی آن ترمینال ۳ فرودگاه تبریز با هزینه‎ایی بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران به مساحت ۸۰۰ مترمربع توسعه می‎یابد .

  |

  نظرات کاربران