در حال بارگذاری ...
 • عملیاتی شدن باند دوم فرودگاه زاهدان با حضور وزیر راه و شهرسازی

  فرودگاه بین المللی زاهدان در کریدور هوایی جنوب شرقی ایران قرار داد و در طول ۲۴ ساعت بیش از ۱۰۰ هواپیمای عبوری از این کریدور استفاده می‎کنند که وجود این باند در ارائه خدمت به پروازهای عبوری در مواقع نیاز به فرود اضطراری و یا نیاز به دریافت خدمات دیگر نقش مهمی دارد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل فرودگاه های استان سیستان و بلوچستان از عملیاتی شدن باند دوم این فرودگاه همزمان با سفر وزیر راه و شهرسازی به زاهدان خبر داد .

  حسن اعرابی مقدم در این باره گفت : باند دوم فرودگاه زاهدان که با طول ۴۲۶۵ متر و عرض ۶۰ متر امکان نشست و برخاست هواپیماهای پهن پیکر را داراست ، از روز ۱۸ بهمن و مصادف با ایام مبارک دهه فجر عملیاتی شد .

  وی با اشاره به اینکه روکش این باند از جنس آسفالت پلیمری و تجهیزات روشنایی نصب شده بر روی آن از نوع Inset (کفی) CAT1 است که یکی از سیستم های روشنایی به روز در فرودگاه هاست ، گفت : ساخت باند دوم فرودگاه زاهدان در هفته دولت سال ۹۳ آغاز و پس از صرف ۶۰ میلیارد تومان در اسفند ۹۵ با حضور رئیس جمهوری افتتاح و پس از آن کار نصب و تجهیز روشنایی و تابلوهای راهنما و دیگر امکانات کمک ناوبری با اعتبار ۱۲ میلیارد تومان انجام شد .

  اعرابی مقدم با اشاره به اینکه باند دوم فرودگاه زاهدان نقش موثری در تبدیل شدن این فرودگاه به هاب منطقه‎ای دارد ، گفت : فرودگاه بین المللی زاهدان در کریدور هوایی جنوب شرقی ایران قرار داد و در طول ۲۴ ساعت بیش از ۱۰۰ هواپیمای عبوری از این کریدور استفاده می‎کنند که وجود این باند در ارائه خدمت به پروازهای عبوری در مواقع نیاز به فرود اضطراری و  یا نیاز به دریافت خدمات دیگر نقش مهمی دارد .

  وی با اشاره به اینکه پروازهای عبوری این کریدور بیشتر از اروپا و آسیای میانه به سوی کشورهای شرقی و جنوب شرقی آسیا است ، گفت : علاوه بر این فرودگاه زاهدان در هفته بیش از ۸۰ پرواز رفت و برگشت داخلی دارد که وجود این باند می تواند در روانسازی کنترل ترافیک پروازهای داخلی ، افزایش پذیرش هواپیماها و کاهش تاخیرهای احتمالی موثر باشد .

  مدیرکل فرودگاههای استان سیستان و بلوچستان در پایان گفت : این باند با مشارکت ۵۰ درصدی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران و استانداری سیستان و بلوچستان ساخته و تجهیز شده است و امیدواریم به منظور افزایش کارآیی آن بزودی سامانه کمک ناوبری ILS نیز بر روی آن نصب شود .
  مطالب مرتبط

  فرودگاه ساری میزبان اولین پرواز بازگشت زائران حج تمتع

  فرودگاه ساری میزبان اولین پرواز بازگشت زائران حج تمتع

  با توجه به اینکه پروازهای بازگشت با فشردگی زمانی بیشتری انجام می‎شود امکان دارد با بروز تاخیر ، حتی دو پرواز به طور همزمان به یک فرودگاه برسند که در این مواقع به خصوص در فرودگاه‎هایی که محدودیت‎های در آنها وجود دارد ، نیاز به وجود یک هماهنگی و مدیریت خوب میان ایران ایر، ...

  |

  نظرات کاربران