در حال بارگذاری ...
 • احداث ۲۱۸ کیلومتر آزادراه در استان قزوین طی سال های پس از انقلاب اسلامی

  در حال حاضر ۷۰۰ کیلومتر راه شوسه و دو هزار کیلومتر راه خاکی برای روستاهای زیر ۲۰ خانوار استان قزوین احداث شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین در نشست خبری با حضور مدیران حوزه‌های عمرانی و زیرساخت گفت : قطعه اول جاده اصلی قزوین - الموت - تنکابن سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد .

  حق لطفی در این نشست که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در محل دفتر استاندار قزوین برگزار شد ، اظهار داشت : یکی از اصلی ترین مباحث توسعه ای در همه کشور ها توسعه راه هاست و در این حوزه در قزوین قبل از انقلاب هیچ راه روستایی آسفالته نداشتیم اما امروز دو هزار و ۷۰۰ کیلومتر راه روستایی آسفالته در استان قزوین احداث شده است . در حال حاضر ۷۰۰ کیلومتر راه شوسه و دو هزار کیلومتر راه خاکی برای روستاهای زیر ۲۰ خانوار استان قزوین احداث شده است .

  حق لطفی خاطرنشان کرد : قبل از انقلاب در استان ۵۵ کیلومتر آزاد راه داشتیم که امروز این میزان به ۲۱۸ کیلومتر رسیده و رتبه سوم کشوری در این زمینه را داریم . در حوزه راه‌آهن ۲۰۵ کیلومتر شبکه ریلی در محور قزوین – رشت اجرایی شده که ۷۵ کیلومتر آن در حوزه استان قزوین است .

  حق لطفی تصریح کرد : دو خطه کردن مسیر ریلی قزوین تهران و قزوین به زنجان از دیگر برنامه های در دست اجرا در حوزه خط آهن در قزوین است که محور قزوین به زنجان با ۴۸ درصد پیشرفت فیزیکی است و محور تهران به قزوین در حدود ۸۰ درصد که این پروژه در صورت تامین اعتبار تا سال آینده به بهره برداری خواهد رسید .

  وی بیان کرد : پروژه راه قزوین ، الموت به تنکابن به عنوان یکی از کارهای بزرگ استان در حوزه راه با بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در فاز نخست در حال اجراست و امیدواریم در سال آینده بتوانیم فاز نخست آن را به مرحله بهره برداری برسانیم . با اجرایی شدن این طرح ، ارتباط مستقیم قزوین به استانهای گیلان و مازندران برقرار خواهد شد .
  مطالب مرتبط

  تردد بخش عمده ای از ترافیک کشور در محورهای استان قزوین

  تردد بخش عمده ای از ترافیک کشور در محورهای استان قزوین

  یکی از ویژگی‌های استان در حوزه راه ، استفاده از ظرفیت و توانایی بخش خصوصی به هنگام وقوع بحران‌های جاده‌ای ، به‌خصوص در فصل سرما و کولاک است . استفاده از ماشین‌آلات سنگین از سوی خیران در هنگام بارش برف و کولاک بارها و بارها به چشم‌خورده است .

  |

  آغاز طرح زمستانه راهداری استان قزوین با حضور وزیر راه و شهرسازی

  آغاز طرح زمستانه راهداری استان قزوین با حضور وزیر راه و شهرسازی

  تجهیز راهدارخانه ها در دستور وزارت است و در این راستا امروز ۱۰۰ دستگاه خودروی جدید به ناوگان کشور اضافه شد . در رورهای آینده شاهد عقد قراردادهای جدید در حوزه حمل و نقل خواهیم بود و قراردادهایی که منعقد شده صنایع داخلی را تقویت خواهد کرد و به اشتغال کمک می کند .

  |

  نظرات کاربران