در حال بارگذاری ...

آغاز عملیات اجرایی پروژه بزرگراه جهرم – لار

طول این بزرگراه ۱۶۰ کیلومتر می باشد که ۱۴۵ کیلومتر آن بهره برداری شده و ۱۵ کیلومتر در دست اجرا قرار دارد که توسط شرکت زرین دشت در حال اجرا می باشد و مبلغ قرارداد آن ۵۱۶ میلیارد ریال است .

به گزارش پرتال حمل و نقل ، استاندار فارس بزرگراه شیراز - جهرم - لار را یکی از پروژه های اثر گذار بر شمرد و نقش ملی آن در اتصال جنوب کشور به شمال و مرکز کشور را بسیار پر اهمیت و مهم دانست .

عنایت اله رحیمی در مراسم آغاز عملیات اجرایی بزرگراه جهرم – لار افزود : تاکنون اقدامات مناسبی در این زمینه انجام و اعتبارات خوبی نیز اختصاص داده شده و امروز نیز شاهد آغاز عملیات اجرایی ۱۳ کیلومتر از این بزرگراه بودیم . با توجه به در دست اجرا بودن ۳۵ کیلومتر از این بزرگراه و در نظر گرفته شدن اعتبار مناسبی برای ۱۵ کیلومتر دیگر در آینده ای نزدیک شاهد اتمام و بهره برداری از این پروژه خواهیم بود .

بنابر این گزارش فیروز تکاور در مراسم آغاز عملیات اجرایی این پروژه که با حضور استاندار فارس و مدیران استانی و محلی برگزار شد گفت : طول کل مسیر این بزرگراه ۵۳ کیلومتر می باشد که قطعه ۱ به طول ۱۵ کیلومتر توسط شرکت سورمه دژ در دست اجرا می باشد و مبلغ قرارداد آن ۱۸۰ میلیارد ریال است و ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد . قطعه ۲ به طول ۲۵ کیلومتر توسط شرکت سیویل تونل در دست اجرا است و ۳۹۵ میلیارد ریال مبلغ قرارداد آن است و حدود ۱۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد .

مهندس تکاور اضافه کرد : قطعه ۳ که امروز شاهد آغاز عملیات اجرایی آن می باشیم حد فاصل کیلومتر ۴۰۰ الی ۵۳ محور جهرم – لار می باشد و پیمانکار آن شرکت بویر عدالت دنا است .

مدیر کل راه و شهرسازی مبلغ قرارداد قطعه ۳ را ۳۴۰ میلیارد ریال اعلام و افزود : حجم خاکبرداری این پروژه ۳۲۵۰۰۰ متر مکعب و خاک ریزی ۱۹۵۰۰۰ متر مکعب ، زیر اساس ۲۲۴۰۰ و اساس ۲۲۳۰۰ و همچنین ۴۰۳۰۰ تن آسفالت می باشد .

مهندس تکاور در خصوص تعداد ابنیه در طول ۱۳ کیلومتر بزرگراه تصریح کرد : تعداد ۳۴ پل با دهانه های ۱ تا ۱۰ متری در طول مسیر احداث خواهد شد .

وی در ادامه مراسم در خصوص بزرگراه شیراز – جهرم نیز افزود : طول این بزرگراه ۱۶۰ کیلومتر می باشد که ۱۴۵ کیلومتر آن بهره برداری شده و ۱۵ کیلومتر در دست اجرا قرار دارد که توسط شرکت زرین دشت در حال اجرا می باشد و مبلغ قرارداد آن ۵۱۶ میلیارد ریال است .
مطالب مرتبط

احداث و بهسازی راه های روستایی شهرستان کازرون

احداث و بهسازی راه های روستایی شهرستان کازرون

حجم زیادی از راههای ساخته شده در سالهای گذشته نیز با عنایت به مرور زمان و یا ازدیاد ترافیک عبوری نیاز به ارتقاء و بهسازی و روکش مجدد دارند که طی سالهای گذشته مقداری از این مهم به انجام رسیده است .

|

اتمام بهسازی محور قیر – هنگام تا پایان سال جاری

اتمام بهسازی محور قیر – هنگام تا پایان سال جاری

با مطالعاتی که انجام دادیم مقرر شد ۵ دهانه پل ۶ متری بر روی آب نمای اول و ۴ دهانه پل ۳ متری بر روی آب نمای دوم احداث گردد که جمعا ۱۵ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است و زمان معین شده برای انجام این پروژه نیز ۱۴ ماه است .

|

نظرات کاربران