در حال بارگذاری ...
 • بازدید رئیس سازمان راهداری از راه های آسیب دیده از سیل اخیر استان خوزستان

  سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و اداراه کل استان تمام تلاش خود را به کار خواهند گرفت تا مشکلاتی که در این مناطق در اثر سیل به وجود آمده است ظرف دو تا سه ماه آینده مرتفع و عملیات ترمیم اساسی و احداث ابنیه مورد نیاز انجام شده و شرایط تردد و جریان ترافیک به صورت ایمن و عادی برقرار گردد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر راه و شهرسازی در سفر به استان خوزستان ضمن حضور در محورهایی که در جریان بارندگی های اخیر دچار خسارت شده و در حال بهسازی و ترمیم اساسی می باشند ، از چند طرح راهداری و حمل و نقل جاده ای این استان نیز بازدید کرد .

  مهندس عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس این سازمان با حضور در محورهای اهواز – اندیمشک (منطقه بامدژ) و اهواز - سوسنگرد ( آلبوعفری ) که در اثر سیل دچار خسارت شده اند بازدید و با راهدارانی که در حال انجام عملیلت بازسازی بودند دیدار و گفتگو کرد .

  وی سرعت عمل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان را در بازسازی و بهسازی این محورها و مسیرهای تردد هموطنان را خوب ارزیابی نمود و اظهار داشت : با توجه به حجم سنگین وارده ناشی از بارندگی های و سیل اخیر در استان ، برآورد اولیه خسارت ۸ میلیارد تومان  پیش بینی شده و تمهیدات لازم جهت ابلاغ اعتبار نیز انجام گردیده است که اداره کل استان هر چه سریعتر نسبت به بازسازی و ترمیم اساسی محورها و تعدادی از پل ها تخریب شده همچنین قسمتی از دیوارها ی حائل و سایر بخش های جاده ها که  تخریب شده اند اقدام نماید تا کاربران و مردم عزیز با ایمنی لازم و آرامش خاطر بیشتر در این محورها تردد نمایند .

   معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه بازدید همچنین خاطر نشان کرد : سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و اداراه کل استان تمام تلاش خود را  به کار خواهند گرفت تا مشکلاتی که در این مناطق در اثر سیل به وجود آمده است ظرف دو تا سه ماه آینده مرتفع و عملیات ترمیم اساسی و احداث ابنیه مورد نیاز انجام شده و شرایط تردد و جریان ترافیک به صورت ایمن و عادی برقرار گردد .

  رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشوردر بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد : با توجه به فصل بهار و ادامه بارندگی ها و احتمال سیلابی شدن محورها اقدامات قابل پیش‌بینی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در گام اول و اساسی ، تجهیز ماشین آلات راهداری در استان می باشد به خصوص در مناطق شمالی استان که همواره تحت تاثیر بارندگی‌های فصلی و موسمی استان های دیگر و هدایت آبهای سطحی به سوی این استان می باشد در دستور کار قرار داده شده است .

  وی در خصوص اقدامات زود بازده نیز افزود : در کوتاه مدت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خوزستان نسبت به اجاره ماشین آلات راهداری اقدام نموده و اقدامات راهداری فوری و اضطراری را انجام و در بازه زمانی بیشتر مقرر است تعدادی از پل هایی که ظرفیت دبی آب فصلی ندارند نسبت به احداث پل های جدید اقدام شود تا از این طریق بتوان بخشی از مشکلات دوران بارندگی استان را حل و فصل نمود .

  گفتنی است مدیر کل دفتر نگهداری راههای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خوزستان ، معاون وزیر راه و شهرسازی را در این سفر همراهی نمودند .
  مطالب مرتبط

  امدادرسانی به ۱۲۰ خودرو گرفتار در محورهای کوهستانی استان گیلان

  امدادرسانی به ۱۲۰ خودرو گرفتار در محورهای کوهستانی استان گیلان

  با توجه به اینکه ارتفاع برف در برخی مناطق همچنان قابل توجه است ، تلاش راهداران برای برف روبی خاتمه نیافته و با حضور ۲۷۰ نیروی راهدار برف روبی و پاکسازی محورها ادامه دارد و در حال خدمت رسانی به مردم هستند .

  |

  امضا یادداشت تفاهم همکاری های حمل و نقل جاده ای میان ایران و بلغارستان

  امضا یادداشت تفاهم همکاری های حمل و نقل جاده ای میان ایران و بلغارستان

  موارد مهمی از جمله تحلیل آمار و اطلاعات تبادل تجاری ، ضرورت از سرگیری حمل‌ونقل مسافری ، ضرورت رفع موانع بازرسی‌ها و تخلیه‌های دوباره در مرزها ، الحاق ایران به کنوانسیون تردد ثالث ، ضرورت رفع موانع تاخیرات نظارت بهداشتی ، مشکلات پرداخت عوارض و جرائم توسط رانندگان ایران ، ...

  |

  بازدید رئیس سازمان راهداری از محور سیل زده راور - دیهوک در استان کرمان

  بازدید رئیس سازمان راهداری از محور سیل زده راور - دیهوک در استان کرمان

  این محور به دلیل طغیان رودخانه در بارندگی های ۲۵ فروردین ۹۸ دچار تخریب و آبگرفتگی و در نتیجه موجب تخریب پل بزرگ کالیشور گردید ، شکسته شدن این پل در فاصله ۱۰۰ کیلومتری محور راور - دیهوک به انسداد این جاده منجر شد که با تلاش شبانه روزی راهداران استان ، محور بصورت موقت بازگشایی شد ...

  |

  آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی مسدود شده بر اثر سیلاب اخیر

  آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی مسدود شده بر اثر سیلاب اخیر

  با توجه به استقرار تعدادی از ماشین‌آلات و نیروهای راهداری در استان‌های خسارت دیده در سیل ، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در چند روز آینده در محورهای مواصلاتی که درگیر بارش برف و باران می‌شوند ، آمادگی کامل برای خدمت رسانی به هم‌وطنان دارد .

  |

  نظرات کاربران