در حال بارگذاری ...
 • افزایش اعتماد سرمایه گذاران با عملیاتی شدن اولین قرارداد ماده ۱۲ قانون توسعه و رفع موانع تولید

  اولین قرارداد از محل این ظرفیت قانونی ، مربوط به خرید ۲۰۰ واگن باری از سوی یکی از شرکت هاست که عملیاتی شده و در شرف پرداخت است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، با عملیاتی شدن اولین قرارداد ماده ۱۲ توسعه ، اعتماد در سرمایه گذاران تقویت شده و آنها مطمئن می شوند که در آینده می توانند به میزان بالاتری از این ظرفیت قانونی استفاده کنند .

  سعید رسولی عضو هیات مدیره راه آهن با اعلام این مطلب ، درباره بازدید محسن دلاویز مدیرعامل شرکت بهینه‎سازی مصرف سوخت و مدیران و کارشناسان این شرکت ، از ایستگاه راه آهن تهران گفت : این بازدید در ادامه اقدامات ارزشمندی است که بین شرکت راه آهن و بهینه سازی سوخت و در راستای اجرایی کردن ماده ۱۲ قانون توسعه و رفع موانع تولید صورت گرفته است .

  وی با اشاره به اینکه با همت سرمایه گذاران بخش غیر دولتی ، معاون تامین سرمایه و اقتصاد حمل و نقل شرکت راه آهن و همکاران این حوزه بخصوص دفتر سرمایه گذاری و اقتصاد حمل و نقل ، تعداد قابل توجهی قرارداد از محل ماده ۱۲ با شرکت بهینه سازی مصرف سوخت تنظیم شده است ، افزود : اقدامات ارزشمندی در این زمینه صورت پذیرفته و ابهامات و اشکالاتی که در اجرایی شدن این ماده قانونی وجود داشت، مرتفع شد .

  رسولی سقف این ظرفیت قانونی را ۵/۷ میلیارد دلار عنوان و اضافه کرد : اولین قرارداد از محل این ظرفیت قانونی ، مربوط به خرید ۲۰۰ واگن باری از سوی یکی از شرکت هاست که عملیاتی شده و در شرف پرداخت است .

  رسولی با تاکید بر اینکه این ظرفیت قانونی موجب افزایش سرمایه گذاری و اشتیاق به سرمایه گذاری در حمل و نقل ریلی می شود ، اضافه کرد : با عملیاتی شدن اولین قرارداد از محل این ماده قانونی ، اعتماد در سرمایه گذاران تقویت شده و آنها مطمئن می شوند که در سال آینده می توانند به میزان بالاتری از این ظرفیت قانونی استفاده کنند .

  رسولی با تاکید بر اینکه استفاده ازظرفیت های قانونی مختص به تامین ناوگان نبوده بلکه طرح ها و پروژه های زیر بنایی که موجب افزایش ظرفیت جابجایی بار و مسافر بشوند ، نیز مشمول این طرح می شوند .
  مطالب مرتبط

  فعالیت مرکز تعمیرات و نوسازی ناوگان ریلی از محل اعتبارات تبصره ۱۸ قانون بودجه

  فعالیت مرکز تعمیرات و نوسازی ناوگان ریلی از محل اعتبارات تبصره ۱۸ قانون بودجه

  برای نخستین بار تبصره ۱۸ در سال ۹۷ در قانون بودجه در نظر گرفته شد و در سال ۹۸ نیز در قانون بودجه مصوب شد و با توجه به بودجه پیشنهادی دولت این تبصره همچنان در بودجه سال ۹۹ پایدار خواهد بود .

  |

  نظرات کاربران