در حال بارگذاری ...
 • توسعه حمل و نقل ریلی موجب صرفه جویی در مصرف سوخت

  اگر بتوانیم اصلاحاتی در مورد مصوبه ناوگان مسافری انجام دهیم ، پرونده های مسافری را به تصویب می رسانیم که هم اکنون فرآیند اداری آن در جریان است و به محض نهایی شدن آن، بخش مسافری نیز از این ظرفیت ها منتفع می شوند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، فرصت های سرمایه گذاری ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید ، تمام مواردی که سبب صرفه جویی سوخت و انتقال بار از جاده به ریلی می شود را در بر می گیرد .

  مدیر کل دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد حمل‌ونقل راه‌آهن ، در بازدید مدیر عامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت از ایستگاه راه آهن تهران ، با اشاره به اینکه ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید مصوب شورای اقتصاد از سرمایه گذاری هایی که در بخش ریلی برای انتقال بار از جاده به ریل انجام می شود ، حمایت می کند ، گفت : این مصوبه در حال حاضر بین وزارت نفت و وزارت راه و شرکت راه آهن در حال اجرا است و امروز از فرصت های سرمایه گذاری که تا کنون به این اتفاق منجر شده ، بازدید شد .

  لیلا موسوی با تاکید بر این تنها فرصت سرمایه گذاری در این زمینه خرید واگن ها نیست ، افزود : ظرفیت این قانون (ماده ۱۲) بسیار بالا است و شامل موارد دیگر چون فرصت های زیر ساخت و دیگر موارد می شود .

  وی با بیان اینکه سرمایه گذاری های انجام شده در مورد سوخت رسانی در ایستگاه های راه آهن ، مصداق این فرصت هاست ، اضافه کرد : این اقدام فرایند سوخت رسانی در سطح شبکه ایستگاه تهران را تسهیل کرده است .

  مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و اقتصاد حمل و نقل در مورد خرید واگن های مسافری گفت : اگر بتوانیم اصلاحاتی در مورد مصوبه ناوگان مسافری انجام دهیم ، پرونده های مسافری را به تصویب می رسانیم که هم اکنون فرآیند اداری آن در جریان است و به محض نهایی شدن آن ، بخش مسافری نیز از این ظرفیت ها منتفع می شوند .

  وی توسعه حمل و نقل ریلی را موجب صرفه جویی در سوخت دانست و افزود : در حال حاضر ۷ پرونده در حوزه سرمایه گذاری باز است و تقریباً تایید سازمان بهینه سازی را در مراحل اولیه گرفته و یکی از این پرونده ها به ما ابلاغ شده و در حال حاضر تلاش می کنیم تا اقداماتمان منجر به پرداخت شود .

  موسوی نام شرکت سرمایه گذار این پرونده را «راه آهن حمل و نقل» اعلام کرد و در این باره گفت : بازدیدی از بندر عباس داشتیم ؛این شرکت وارد فاز اجرایی شده و مصوبه هیات مدیره خود را دریافت و اکنون در حال ارسال عملکرد است .

  وی با بیان اینکه چالش هایی در این زمینه وجود دارد ، افزود : در حال برطرف کردن این چالش ها هستیم و ۳ پرونده دیگر نیز در حال ابلاغ شدن و ۳ پرونده نیز اشکالاتی دارند که در حال رفع آنها هستیم .

  مدیر کل دفتر سرمایه گذاری و اقتصاد حمل و نقل روند این ۷ پرونده را مطلوب خواند و گفت : حدود هزار واگن در این پرونده مطرح است که پیش بینی می کنیم ظرف یک تا دو ماه آینده این موارد نهایی شود .
  مطالب مرتبط

  تشریح آخرین وضعیت هماهنگی احداث خط‌آهن شلمچه - بصره

  تشریح آخرین وضعیت هماهنگی احداث خط‌آهن شلمچه - بصره

  با تکمیل خط‌‌آهن ‌بین شلمچه تا بصره و ساخت یک پل بازشونده بر روی اروندرود (پل ریلی بازشو به طول ۸۰۰ متر)، اتصال ریلی کشور ایران از طریق خرمشهر به عراق و کشورهای شرق مدیترانه بدون انقطاع برقرار می‌شود و تحولی بزرگ در زمینه ترانزیت و تبادل کالا و مسافر رخ خواهد داد .

  |

  بررسی راه های توسعه همکاری ریلی ایران با ترکمنستان ، قزاقستان و جمهوری آذربایجان

  بررسی راه های توسعه همکاری ریلی ایران با ترکمنستان ، قزاقستان و جمهوری آذربایجان

  در این دیدار مقرر شد جزئیات بیشتر موضوع مورد بررسی قرار گرفته تا در دستور کار دیدار مدیران عامل راه آهن ایران و قزاقستان قرار گیرد تا مسایل و مشکلات فعلی کریدور کانتینری چین ، با اولویت مورد بررسی و ساماندهی شود .

  |

  نظرات کاربران