در حال بارگذاری ...
 • آغاز پروژه احداث آزادراه کرمانشاه - بیستون - حمیل با مشارکت بخش خصوصی

  کل اعتبار این پروژه ۱۵۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است . تمام زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی از بخش خصوصی پشتیبانی خواهند کرد تا این پروژه با سرعت پیش برود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی گفت : در نخستین روزهای دهه فجر ، پروژه احداث آزادراه کرمانشاه - بیستون - حمیل که بخش مهمی از کریدور ترانزیتی کشور را تشکیل می‌دهد را با مشارکت بخش خصوصی آغاز می‌کنیم .

  محمد اسلامی در مراسم کلنگ‌زنی آزادراه کرمانشاه - بیستون - حمیل ، ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و یاد و خاطره شهدا ، گفت : خدا را شاکریم که همه ما لباس خدمت به این مردم نجیب را به تن داریم . از خداوند می‌خواهیم به ما توفیق دهد که همواره خدماتی که شایسته و بایسته این ملت است را ارائه کنیم و با پیشبرد برنامه‌های توسعه‌ای کشور ، موجبات ناامیدی و یاس دشمن ، شادمانی و رضایت مردم و کسب رضای خداوند متعال را فراهم کنیم .

   اسلامی ضمن تشکر از استاندار کرمانشاه، نمایندگان این استان ، مسئولان استانی و فرماندهان نظامی و انتظامی، به پروژه احداث آزادراه کرمانشاه - بیستون - حمیل اشاره کرد و افزود : امروز ، روز میمون و مبارکی است . در نخستین روزهای دهه فجر ، یک پروژه با اهمیت که بخش مهمی از کریدور ترانزیتی کشور را تشکیل می‌دهد را با مشارکت بخش خصوصی آغاز می‌کنیم . پروژه‌های زیرساختی امید آفرینند و به روند توسعه شتاب می‌بخشند . در شرایط کنونی کشور نیاز داریم که به صورت پیوسته حضور بخش خصوصی را در پروژه‌های زیرساختی کشور تسهیل کنیم ، امیدواریم در این پروژه نیز سرمایه‌گذار بخش خصوصی با توجه به تجارب و امکاناتی که در اختیار دارد و همچنین امکاناتی که با استفاده از تسهیلات مالی تامین می‌کند، پروژه را به سرعت پیش ببرد .

  وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه امروز احداث ۱۰۵ کیلومتر از این آزادراه ۱۴۱ کیلومتری با برآورد اعتبار ۶۰۰ میلیارد تومان کلنگ می‌خورد ، گفت : کل اعتبار این پروژه ۱۵۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است . تمام زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی از بخش خصوصی پشتیبانی خواهند کرد تا این پروژه با سرعت پیش برود .

  اسلامی در ادامه توسعه راه‌آهن در استان کرمانشاه را مهم توصیف کرد و افزود : در تلاش هستیم برای تامین منابع مالی توسعه راه‌آهن از فرصتی که کنسرسیوم بانک‌ها فراهم کرده‌اند ، استفاده کنیم .

  وی از اعلام آمادگی بانک‌ها برای تامین ۱۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه خبر داد و گفت : چه برای تامین مالی توسعه راه‌آهن و چه برای پیشبرد پروژه احداث آزادراه کرمانشاه - بیستون - حمیل می‌توان از این فرصت استفاده کرد .

  این عضو کابینه تدبیر و امید اتصال اتوبان و آزادراه به مرز خسروی را از الزامات احداث کریدور حرم تا حرم بر شمرد و گفت : در سفری که اخیرا به سوریه داشتم ، بحث تسهیل ترانزیت میان سه کشور ایران ، عراق و سوریه مطرح شد . آزادراه کرمانشاه - بیستون - حمیل بخشی کلیدی از این کریدور به حساب می‌آید . این آزادراه در مراسم اربعین نیز می‌تواند تردد مردم را تسهیل کند .

  اسلامی تاسیس اداره کل راه‌آهن استان کرمانشاه را در دستور کار وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد و ادامه داد : برای این استان اداره مستقل راه‌آهن پیش‌بینی شده که تاسیس آن در روند تصویب قرار دارد .




  مطالب مرتبط

  امضا تفاهم همکاری های بندری و دریایی میان ایران و بلغارستان

  امضا تفاهم همکاری های بندری و دریایی میان ایران و بلغارستان

  یادداشت تفاهمنامه‌هایی در زمینه همکاری‌های بندری و دریایی ، هوایی ، جاده‌ای ، پستی ، اتاق‌های بازرگانی ، هواشناسی ، استاندارد تایید صلاحیت ، اقتصادی و سند جامع اجلاس بین هیأت ایرانی و بلغاری برای تقویت همکاری دوجانبه امضا شد .

  |

  بازدید وزیر راه و شهرسازی از هسته پیشران منطقه آزاد تجاری شهر فردگاهی امام خمینی (ره)

  بازدید وزیر راه و شهرسازی از هسته پیشران منطقه آزاد تجاری شهر فردگاهی امام خمینی (ره)

  ساخت سوله سرپوشیده (انبار) و ساختمان اداری گمرک با سرعت هرچه بیشتر در هفته های گذشته انجام شده و در تلاش هستیم تا این پروژه ها در آینده نزدیک مورد بهره برداری قرار گیرد تا استارت شروع به کار و سرمایه گذاری در منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) زده شود .

  |

  آسیب به ۱۴ هزار کیلومتر از جاده‌های فرعی و روستایی کشور بر اثر سیلاب

  آسیب به ۱۴ هزار کیلومتر از جاده‌های فرعی و روستایی کشور بر اثر سیلاب

  یکی دیگر از موارد مهم آسیب‌های جدی بود که به جاده‌های کشور همچون پلدختر وارد شد . طبق گزارش‌ها از ۱۰۸ کیلومتری که این جاده دارد بیش از ۴۰ کیلومتر آن آسیب جدی دیده است که ۲۸ کیلومتر آن قابلیت بازسازی اساسی داشته و در ۱۲ کیلومتر آن باید جاده جدید احداث شود .

  |

  نظرات کاربران