در حال بارگذاری ...
 • آغاز پروژه احداث آزادراه کرمانشاه - بیستون - حمیل با مشارکت بخش خصوصی

  کل اعتبار این پروژه ۱۵۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است . تمام زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی از بخش خصوصی پشتیبانی خواهند کرد تا این پروژه با سرعت پیش برود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی گفت : در نخستین روزهای دهه فجر ، پروژه احداث آزادراه کرمانشاه - بیستون - حمیل که بخش مهمی از کریدور ترانزیتی کشور را تشکیل می‌دهد را با مشارکت بخش خصوصی آغاز می‌کنیم .

  محمد اسلامی در مراسم کلنگ‌زنی آزادراه کرمانشاه - بیستون - حمیل ، ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و یاد و خاطره شهدا ، گفت : خدا را شاکریم که همه ما لباس خدمت به این مردم نجیب را به تن داریم . از خداوند می‌خواهیم به ما توفیق دهد که همواره خدماتی که شایسته و بایسته این ملت است را ارائه کنیم و با پیشبرد برنامه‌های توسعه‌ای کشور ، موجبات ناامیدی و یاس دشمن ، شادمانی و رضایت مردم و کسب رضای خداوند متعال را فراهم کنیم .

   اسلامی ضمن تشکر از استاندار کرمانشاه، نمایندگان این استان ، مسئولان استانی و فرماندهان نظامی و انتظامی، به پروژه احداث آزادراه کرمانشاه - بیستون - حمیل اشاره کرد و افزود : امروز ، روز میمون و مبارکی است . در نخستین روزهای دهه فجر ، یک پروژه با اهمیت که بخش مهمی از کریدور ترانزیتی کشور را تشکیل می‌دهد را با مشارکت بخش خصوصی آغاز می‌کنیم . پروژه‌های زیرساختی امید آفرینند و به روند توسعه شتاب می‌بخشند . در شرایط کنونی کشور نیاز داریم که به صورت پیوسته حضور بخش خصوصی را در پروژه‌های زیرساختی کشور تسهیل کنیم ، امیدواریم در این پروژه نیز سرمایه‌گذار بخش خصوصی با توجه به تجارب و امکاناتی که در اختیار دارد و همچنین امکاناتی که با استفاده از تسهیلات مالی تامین می‌کند، پروژه را به سرعت پیش ببرد .

  وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه امروز احداث ۱۰۵ کیلومتر از این آزادراه ۱۴۱ کیلومتری با برآورد اعتبار ۶۰۰ میلیارد تومان کلنگ می‌خورد ، گفت : کل اعتبار این پروژه ۱۵۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است . تمام زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی از بخش خصوصی پشتیبانی خواهند کرد تا این پروژه با سرعت پیش برود .

  اسلامی در ادامه توسعه راه‌آهن در استان کرمانشاه را مهم توصیف کرد و افزود : در تلاش هستیم برای تامین منابع مالی توسعه راه‌آهن از فرصتی که کنسرسیوم بانک‌ها فراهم کرده‌اند ، استفاده کنیم .

  وی از اعلام آمادگی بانک‌ها برای تامین ۱۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه خبر داد و گفت : چه برای تامین مالی توسعه راه‌آهن و چه برای پیشبرد پروژه احداث آزادراه کرمانشاه - بیستون - حمیل می‌توان از این فرصت استفاده کرد .

  این عضو کابینه تدبیر و امید اتصال اتوبان و آزادراه به مرز خسروی را از الزامات احداث کریدور حرم تا حرم بر شمرد و گفت : در سفری که اخیرا به سوریه داشتم ، بحث تسهیل ترانزیت میان سه کشور ایران ، عراق و سوریه مطرح شد . آزادراه کرمانشاه - بیستون - حمیل بخشی کلیدی از این کریدور به حساب می‌آید . این آزادراه در مراسم اربعین نیز می‌تواند تردد مردم را تسهیل کند .

  اسلامی تاسیس اداره کل راه‌آهن استان کرمانشاه را در دستور کار وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد و ادامه داد : برای این استان اداره مستقل راه‌آهن پیش‌بینی شده که تاسیس آن در روند تصویب قرار دارد .
  مطالب مرتبط

  ضرورت ایجاد ساز و کاری برای سرعت بخشیدن به روند تخلیه کالا از انبارهای بنادر

  ضرورت ایجاد ساز و کاری برای سرعت بخشیدن به روند تخلیه کالا از انبارهای بنادر

  موجودی کالاهای اساسی طی شش ماه اخیر در بنادر جنوبی ۵۵ درصد و در بنادر شمالی ۲۵ درصد افزایش داشته و موجودی کالا در بندر امام خمینی (ره)‌ که هاب کالاهای اساسی کشور است نسبت به سال گذشته ۸۱ درصد افزایش داشته است .

  |

  بهره گیری ایران ، روسیه و آذربایجان از نظام حمل‌ونقل یکپارچه تا پایان سال ۲۰۲۰

  بهره گیری ایران ، روسیه و آذربایجان از نظام حمل‌ونقل یکپارچه تا پایان سال ۲۰۲۰

  مقرر شد کشتی‌های مسافری گردشگری و تفریحی بین بنادر دریای خزر راه اندازی شوند که ما نیز با پیش‌بینی این اتفاق ، برنامه‌ از قبل تهیه شده خد را ارائه کردیم. همچنین طرف روسیه آمادگی خود را برای راه ‌اندازی اولین کشتی بزرگ گردشگری خود به نام «پتر کبیر» در آب‌های دریای خزر اعلام ...

  |

  تشریح آخرین وضعیت هماهنگی احداث خط‌آهن شلمچه - بصره

  تشریح آخرین وضعیت هماهنگی احداث خط‌آهن شلمچه - بصره

  با تکمیل خط‌‌آهن ‌بین شلمچه تا بصره و ساخت یک پل بازشونده بر روی اروندرود (پل ریلی بازشو به طول ۸۰۰ متر)، اتصال ریلی کشور ایران از طریق خرمشهر به عراق و کشورهای شرق مدیترانه بدون انقطاع برقرار می‌شود و تحولی بزرگ در زمینه ترانزیت و تبادل کالا و مسافر رخ خواهد داد .

  |

  نظرات کاربران