در حال بارگذاری ...
 • اعلام زمان برگزاری سفرهای راهیان نور ویژه کارکنان شرکت راه‌آهن

  از ۲۳ بهمن ماه تا ۲۰ اسفندماه در قالب ۹ کاروان ۱۲۰ نفره علاقه مندان بازدید از مناطق هویزه ، طلائیه ، چذابه ، دهلاویه ، اروند ، دژکوه ، شوش و ... طی ۴ روز برگزار خواهد شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مشاور مدیرعامل در امور ایثارگران و فرمانده مقاومت بسیج راه‌آهن از اعزام کاروان های راهیان نور در قالب ۹ کاروان ۱۲۰ نفره از تاریخ ۲۳ بهمن ماه تا ۲۰ استفند ماه خبر داد .

  سرهنگ داود عباس زاده مشاور مدیرعامل شرکت راه آهن در امور ایثارگران و فرمانده مرکز مقاومت بسیج راه آهن در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن عرض تبریک به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی و عرض تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه اظهار داشت : طی چهل سال گذشته دشمن به سرکردگی امریکا همواره در حال تلاش برای توطئه و ایجاد سد و مانع برای پیشرفت و ثبات کشور بوده است که می توان به جدایی طلبان اول انقلاب ، بنی صدر خیانتکار ، کودتای نوژه ، جریان طبس ، جنگ تحمیلی  اشاره کرد که بعد از آن نیز در قالب جریان های دیگری دست از اقدامات نادرست خود نکشید .

  وی افزود : اما شاهد هستیم که نظام جمهوری اسلامی ایران علی رغم تمام موانع و مشکلات و تحریم های دشمن به پشتوانه مردم ، امام و رهبری طی چهل سال گذشته همواره در سطوح مختلف علمی ، ورزشی ، فرهنگی و صنعتی در سطوح اول دنیا حرفی برای گفتن داشته است . در آستانه چهل سالگی انقلاب باید دستگاه های مختلف طوری عمل کنند که شیرینی چهل سالگی انقلاب برای مردم محسوس باشد .

  سرهنگ عباس زاده با اشاره به اقدامات شرکت راه‌آهن افزود : در راه‌آهن بیش از ۱۳ هزار کیلومتر شبکه ریلی در کشور وجود دارد و در جمهوری اسلامی ایران به دلیل تاثیر ریل در حمل بار ، محیط زیست ، صرفه جویی سوخت، آرامش سفر ، ایمنی راه ها  مورد توجه جدی قرار گرفته است .

  فرمانده مرکز مقاومت بسیج راه آهن با اشاره به اقدامات طی دوران دفاع مقدس اظهار داشت : راه آهن نقش موثری در جابجایی رزمندگان ، جابجایی شهدا با کانتینرهای یخچالدار ، حمل مجروحان با واگن های آمبولانس و حمل ادوات نظامی با راه آهن  و استفاده از کارگاه های ریلی به عنوان تعمیرگاه های نظامی داشته است و میزان پیشرفت حاصل شده در ریل قابل مقایسه با قبل نیست .

  مشاور مدیرعامل شرکت راه آهن با اشاره به اینکه راه آهن ۲۴۸ شهید ، ۲۰۹ آزادراه و ۵ هزار رزمنده تقدیم انقلاب کرده است ، گفت : تندیسی در این خصوص طراحی و تهیه شده است که در ایستگاه‌های تهران ، خوزستان ، مشهد ، اصفهان ، زنجان رونمایی شده و و ۲۰ اسفندماه در ایستگاه زاهدان رونمایی خواهد شد .

  وی با اشاره برگزاری سفرهای راهیان نور پرسنل و کارکنان شرکت راه‌آهن بیان داشت : از ۲۳ بهمن ماه تا ۲۰ اسفندماه در قالب ۹ کاروان ۱۲۰ نفره علاقه مندان بازدید از مناطق هویزه ، طلائیه ، چذابه ، دهلاویه ، اروند ، دژکوه ، شوش و ... طی ۴ روز برگزار خواهد شد .

  سرهنگ عباس زاده یادآور شد : غرفه راه آهن در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن امسال آماده پذیرایی و ارائه خدمات به ۳۰ هزار مراجعه کننده است و در طول دهه فجر نیز نمایشگاه‌های متعددی از داخل ساختمان مرکزی راه آهن تا موزه دفاع مقدس در حال برگزاری است .
  مطالب مرتبط

  جابجایی سالانه ۱۸۰ میلیون مسافر با ایجاد ۱۵ مسیر ریلی حومه ای جدید

  جابجایی سالانه ۱۸۰ میلیون مسافر با ایجاد ۱۵ مسیر ریلی حومه ای جدید

  یارانه‌ پرداختی راه‌آهن به هر مسافر به‌طور میانگین ۱۳۰۰۰ تومان است ، در حالی که کیفیت خدمات قطارهای حومه‌ای نسبت به سایر کشورهای جهان با توجه به استفاده از قطارهای ریل‌باس جدید و واگن‌های دو طبقه با عمر متوسط کمتر از ۵ سال کم نظیر است .

  |

  آغاز گام نخست ساخت راه‌آهن رشت - آستارا با تجهیز کارگاه عمرانی پروژه

  آغاز گام نخست ساخت راه‌آهن رشت - آستارا با تجهیز کارگاه عمرانی پروژه

  طبق اظهارات وزیر راه و شهرسازی ایران ، مسیر احداث راه‌آهن رشت - آستارا مشخص و کارگاه عمرانی این پروژه نیز تجهیز شده است . لذا انتظار می‌رود طرف آذری نیز در قبال تعهدات خود نسبت به پروژه اقدام عاجل انجام دهد .

  |

  شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) نمونه بارز شهر لجستیکی در ایران

  شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) نمونه بارز شهر لجستیکی در ایران

  قطعاً در شهر فرودگاهی هر سرمایه‌گذاری که صورت بگیرد در آینده انتظار چند برابر برداشت را می‌توانیم داشته باشیم و منطقه ویژه و منطقه آزاد به‌عنوان تنها منطقه آزاد کنار پایتخت یک ظرفیت بی‌نظیر و متفاوت برای سرمایه‌گذاران خواهد بود .

  |

  تشریح اقدامات شرکت راه‌آهن در حوزه لجستیک

  تشریح اقدامات شرکت راه‌آهن در حوزه لجستیک

  جانمایی و نقطه یابی در برخی ایستگاه‌ها مانند ایستگاه‌های مشهد ، اصفهان ،‌ تهران ، اینچه برون و آستارا انجام شده است و در گذشته نیز برای سرمایه‌گذاری در آپرین و زاهدان مذاکرات انجام گرفته بود که هم اکنون فرایند کار در آپرین آغاز شده است .

  |

  نظرات کاربران