در حال بارگذاری ...
 • اعلام زمان برگزاری سفرهای راهیان نور ویژه کارکنان شرکت راه‌آهن

  از ۲۳ بهمن ماه تا ۲۰ اسفندماه در قالب ۹ کاروان ۱۲۰ نفره علاقه مندان بازدید از مناطق هویزه ، طلائیه ، چذابه ، دهلاویه ، اروند ، دژکوه ، شوش و ... طی ۴ روز برگزار خواهد شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مشاور مدیرعامل در امور ایثارگران و فرمانده مقاومت بسیج راه‌آهن از اعزام کاروان های راهیان نور در قالب ۹ کاروان ۱۲۰ نفره از تاریخ ۲۳ بهمن ماه تا ۲۰ استفند ماه خبر داد .

  سرهنگ داود عباس زاده مشاور مدیرعامل شرکت راه آهن در امور ایثارگران و فرمانده مرکز مقاومت بسیج راه آهن در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن عرض تبریک به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی و عرض تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه اظهار داشت : طی چهل سال گذشته دشمن به سرکردگی امریکا همواره در حال تلاش برای توطئه و ایجاد سد و مانع برای پیشرفت و ثبات کشور بوده است که می توان به جدایی طلبان اول انقلاب ، بنی صدر خیانتکار ، کودتای نوژه ، جریان طبس ، جنگ تحمیلی  اشاره کرد که بعد از آن نیز در قالب جریان های دیگری دست از اقدامات نادرست خود نکشید .

  وی افزود : اما شاهد هستیم که نظام جمهوری اسلامی ایران علی رغم تمام موانع و مشکلات و تحریم های دشمن به پشتوانه مردم ، امام و رهبری طی چهل سال گذشته همواره در سطوح مختلف علمی ، ورزشی ، فرهنگی و صنعتی در سطوح اول دنیا حرفی برای گفتن داشته است . در آستانه چهل سالگی انقلاب باید دستگاه های مختلف طوری عمل کنند که شیرینی چهل سالگی انقلاب برای مردم محسوس باشد .

  سرهنگ عباس زاده با اشاره به اقدامات شرکت راه‌آهن افزود : در راه‌آهن بیش از ۱۳ هزار کیلومتر شبکه ریلی در کشور وجود دارد و در جمهوری اسلامی ایران به دلیل تاثیر ریل در حمل بار ، محیط زیست ، صرفه جویی سوخت، آرامش سفر ، ایمنی راه ها  مورد توجه جدی قرار گرفته است .

  فرمانده مرکز مقاومت بسیج راه آهن با اشاره به اقدامات طی دوران دفاع مقدس اظهار داشت : راه آهن نقش موثری در جابجایی رزمندگان ، جابجایی شهدا با کانتینرهای یخچالدار ، حمل مجروحان با واگن های آمبولانس و حمل ادوات نظامی با راه آهن  و استفاده از کارگاه های ریلی به عنوان تعمیرگاه های نظامی داشته است و میزان پیشرفت حاصل شده در ریل قابل مقایسه با قبل نیست .

  مشاور مدیرعامل شرکت راه آهن با اشاره به اینکه راه آهن ۲۴۸ شهید ، ۲۰۹ آزادراه و ۵ هزار رزمنده تقدیم انقلاب کرده است ، گفت : تندیسی در این خصوص طراحی و تهیه شده است که در ایستگاه‌های تهران ، خوزستان ، مشهد ، اصفهان ، زنجان رونمایی شده و و ۲۰ اسفندماه در ایستگاه زاهدان رونمایی خواهد شد .

  وی با اشاره برگزاری سفرهای راهیان نور پرسنل و کارکنان شرکت راه‌آهن بیان داشت : از ۲۳ بهمن ماه تا ۲۰ اسفندماه در قالب ۹ کاروان ۱۲۰ نفره علاقه مندان بازدید از مناطق هویزه ، طلائیه ، چذابه ، دهلاویه ، اروند ، دژکوه ، شوش و ... طی ۴ روز برگزار خواهد شد .

  سرهنگ عباس زاده یادآور شد : غرفه راه آهن در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن امسال آماده پذیرایی و ارائه خدمات به ۳۰ هزار مراجعه کننده است و در طول دهه فجر نیز نمایشگاه‌های متعددی از داخل ساختمان مرکزی راه آهن تا موزه دفاع مقدس در حال برگزاری است .
  مطالب مرتبط

  افتتاح فاز یک شهرک حمل و نقل زرین شهر با حضور وزیر راه و شهرسازی

  افتتاح فاز یک شهرک حمل و نقل زرین شهر با حضور وزیر راه و شهرسازی

  توجیه فنی این پروژه اتصال آزادراه کنارگذر غرب اصفهان به زرین شهر است که با توجه به جانمایی شهرک حمل و نقل در مجاورت محور مذکور و لزوم ایمن سازی دسترسی به شهرک حمل و نقل طراحی شده و در مرحله اجرا قرار گرفته است .

  |

  نظرات کاربران