در حال بارگذاری ...
 • عکس العمل مهمانداران در صورت مرگ یک مسافر در هواپیما

  شرکت بریتیش ایرویز با آموزش کارکنان خود ، به آنها توصیه کرده که با نهایت احترام با شخص متوفی رفتار کنند . آنها باید جسد را به خلوت ترین بخش هواپیما برای مثال بخش فرست کلاس انتقال دهند و سپس به تسکین غم و اندوه همراهان مسافر بپردازند .

  شاید کسی توقع نداشته باشد که در سفری برای تعطیلات ، هنگامی که هواپیما در حال پرواز است ، مرگ به سراغ اش بیاید . اما مرگ مسئله ای گریزناپذیر است .

  در صورت بروز چنین مسئله ای ، مهمانداران هواپیما آموزش های لازم را دیده اند تا هرچه سریعتر بدن شخص متوفی را از نظر دیگر مسافران پنهان کنند .

  هواپیمایی سنگاپور ، در صورت بروز چنین حادثه ای ، قفسه های مخصوص نگهداری جسد را تعبیه کرده است . البته امکان انجام این کار بستگی به شلوغی هواپیما و تعداد مسافران نیز دارد . در صورت ازدحام،شخص متوفی را با پتویی پوشانده و تا آخر سفر به همین حالت باقی خواهد ماند .

  اگر این حادثه اندکی پس از بلند شدن هواپیما اتفاق بیافتد ، هواپیما می تواند برای انتقال جسد دوباره به فرودگاه بازگردد .

  شرکت "بریتیش ایرویز" با آموزش کارکنان خود ، به آنها توصیه کرده که با نهایت احترام با شخص متوفی رفتار کنند . آنها باید جسد را به خلوت ترین بخش هواپیما برای مثال بخش "فرست کلاس" انتقال دهند و سپس به تسکین غم و اندوه همراهان مسافر بپردازند .

  در "رایان ایر" فضاهای مختلف هواپیما درصورت بروز چنین حادثه ای بیمه هستند و در صورت نیاز امکان فرود اضطراری خواهد بود .

  سخنگوی هواپیمایی "کانتاس" می گوید : "مرگ های ناگهانی در این هواپیما به ندرت اتفاق افتاده و در صورت لزوم ، مهمانداران ، آموزش های لازم برای رعایت احترام به شخص متوفی ، دیده اند ."

  اغلب اوقات در اکثر شرکت های هواپیمایی ، در صورت بروز مرگ های ناگهانی معمولا هواپیما به مسیر خود ادامه می دهد .

  در برخی موارد ، مسافران تا خارج کردن جسد ، نمی توانند پیاده شوند .

  در سال ۲۰۰۷ ، خانم ۷۰ ساله ای در بریتیش ایرویز ، دهلی نو - لندن جان باخت و از قسمت اکونومی به فرست کلاس انتقال یافت . مسافر صندلی کنار شخص متوفی که متوجه تکان های غیر عادی و ارادی مسافر کناری شد ، هنگامی که فهمید او مرده بسیار شوکه شد .

  مهمانداران هواپیما در صورت بروز حادثه برای همکارانشان نیز آموزش لازم را دیده اند . در سال ۲۰۰۹ خلبان هواپیمای – بروکسل به نیوآرک - بر اثر حمله قلبی فوت شد و دستیاران او ۲۴۷ مسافر را به سلامتی به مقصد رساندند .
  مطالب مرتبط

  افزایش پروازهای هفتگی هواپیمایی قطر ایرویز به ایران از آغاز سال آینده میلادی

  افزایش پروازهای هفتگی هواپیمایی قطر ایرویز به ایران از آغاز سال آینده میلادی

  این اقدام از سوی شرکت هواپیمایی قطرایرویز در حالی صورت می‌گیرد که چند ماه پیش بعد از اعلام بازگشت تحریم‌های ظالمانه ایالات متحده آمریکا علیه ایران ، برخی از ایرلاین‌های اروپایی نظیر بریتیش ایرویز و ایرفرانس و همچنین برخی از ایرلاین‌های فعال در حاشیه خلیج فارس نظیر اتحاد ...

  |

  بررسی درخواست برقراری پروازهای برنامه ای چند شرکت اروپایی به ایران

  بررسی درخواست برقراری پروازهای برنامه ای چند شرکت اروپایی به ایران

  اگر شرکتی پروازهای خود را به ایران کاهش و یا قطع کند بلافاصله شرکت های ایرانی می توانند این ظرفیت را پرکنند . قطع چند پرواز چارتری و فصلی توسط برخی از شرکت های هوایی برای ما آنچنان ارزش اقتصادی ندارد .

  |

  نظرات کاربران