در حال بارگذاری ...
 • برگزاری دومین نشست کارگروه لجستیک سازمان راهداری

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، دومین نشست کارگروه لجستیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با حضور مدیرکل طرح جامع حمل و نقل وزارت ر اه و شهرسازی ، معاون برنامه‌ریزی این سازمان و نمایندگان دفاتر عضو کارگروه برگزار شد .

  حمیدرضا شهرکی ثانوی مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و نظارت بر بهره‌برداری ، با بیان این خبر اظهار داشت : با تصویب هیأت عامل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و براساس ابلاغیه وزارت راه و شهرسازی درخصوص تعیین پهنه‌های حوزه مسئولیت سازمان برای ایجاد مراکز لجستیک ، کیمته صدور موافقت اصولی احداث مراکز لجستیک تشکیل شد . در این راستا ، برای تعیین خط‌مشی این سازمان در پاسخگویی به متقاضیان دومین جلسه کارگروه لجستیک به ریاست خداداد مقبلی عضو هیأت عامل و معاون برنامه‌ریزی و نمایندگان دفاتر حمل و نقل کالا ، حمل و نقل بین‌المللی و ترانزیت ، فنی و امور پیمان‌ها ، نظارت بر بهره‌برداری آزادراه‌ها و دفتر سرمایه‌گذاری و نظارت بر بهره‌برداری به عنوان دبیر کارگروه ، برگزار شد .

  شهرکی ثانوی در ادامه اظهار داشت : در این نشست از سوی صفری مقدم مدیرکل طرح جامع حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی گزارشی در زمینه اقدامات پیشین و در دست اجرا در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای  وتوانایی پاسخگویی به نیازهای بازار لجستیک ارایه کرد .

  مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و نظارت بر بهره‌برداری به سایر موضوعات مطرح شده در این نشست اشاره کرد و افزود : ارائه مطلب جایگاه تدوین مقررات در لجستیک کشور از سوی نماینده دفتر فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات ، گزارشی از سابقه اقدامات سازمان در رابطه با مطالعه و تدوین‌ آیین‌نامه ایجاد پایانه‌های ترکیبی از سال‌ ۷۲ و سپس مراکز لجستیک در سال‌های ۹۳ تاکنون و همچنین نقش سازمان در اقدامات وزارت متبوع در تدوین طرح آمایش لجستیک و تهیه آیین‌نامه صادره در احداث مراکز لجستیک از سوی نماینده دفتر سرمایه‌گذاری و نظارت بر بهره‌برداری از جمله عناوین مطروحه در این نشست بوده است .

  وی خاطرنشان کرد : در پایان مقرر شد جلسات کارگروه لجستیک این سازمان با دفتر طرح جامع حمل و نقل تداوم یابد و در جهت ایجاد تشکل‌های بخش خصوصی با عناوین انجمن‌های لجستیکی برنامه ها و فعالیت های  بیشتری انجام شود .
  مطالب مرتبط

  انتصاب سرپرست جدید دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌آلات سازمان راهداری

  انتصاب سرپرست جدید دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌آلات سازمان راهداری

  دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌آلات در مسیر تحولات و تغییرات ایجاد شده همیشه به عنوان یکی از دفاتر تخصصی حوزه معاونت راهداری ، به خوبی توانست پاسخگوی نیازهای کاربران جاده‌ها در کنار سایر دفاتر دست‌اندرکار حوزه راهداری ‌باشد به گونه‌ای که فعالان این حوزه توانسته‌اند با ...

  |

  توسعه و تجهیز ۵۰ باب پاسگاه پلیس راه در دستور کار سازمان راهداری

  توسعه و تجهیز ۵۰ باب پاسگاه پلیس راه در دستور کار سازمان راهداری

  بر اساس ماده ۴ آئین‌نامه اجرایی قانون مقررات تردد وسیله‌نقلیه خارجی مصوب سال ۱۳۷۳ و به منظور ایمن‌سازی و افزایش ضریب ایمنی و کاهش تصادفات جاده‌ای ، طرح توسعه و تجهیز پاسگاه‌های پلیس راه به سازمان راهداری واگذار شده است .

  |

  موافقت رئیس سازمان برنامه و بودجه با نصب ۱۵۰۰ کیلومتر حفاظ ایمنی و نیوجرسی در طول راه ها

  موافقت رئیس سازمان برنامه و بودجه با نصب ۱۵۰۰ کیلومتر حفاظ ایمنی و نیوجرسی در طول راه ها

  اجرای این پروژه شامل نصب ۱۵۰۰ کیلومتر حفاظ ایمنی و نیوجرسی در طول راه ها با اختصاص مبلغ ۶ هزار میلیارد ریال اعتبار ، در دستور کار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قرار گرفته است .

  |

  نظرات کاربران