در حال بارگذاری ...
 • برگزاری دومین نشست کارگروه لجستیک سازمان راهداری

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، دومین نشست کارگروه لجستیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با حضور مدیرکل طرح جامع حمل و نقل وزارت ر اه و شهرسازی ، معاون برنامه‌ریزی این سازمان و نمایندگان دفاتر عضو کارگروه برگزار شد .

  حمیدرضا شهرکی ثانوی مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و نظارت بر بهره‌برداری ، با بیان این خبر اظهار داشت : با تصویب هیأت عامل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و براساس ابلاغیه وزارت راه و شهرسازی درخصوص تعیین پهنه‌های حوزه مسئولیت سازمان برای ایجاد مراکز لجستیک ، کیمته صدور موافقت اصولی احداث مراکز لجستیک تشکیل شد . در این راستا ، برای تعیین خط‌مشی این سازمان در پاسخگویی به متقاضیان دومین جلسه کارگروه لجستیک به ریاست خداداد مقبلی عضو هیأت عامل و معاون برنامه‌ریزی و نمایندگان دفاتر حمل و نقل کالا ، حمل و نقل بین‌المللی و ترانزیت ، فنی و امور پیمان‌ها ، نظارت بر بهره‌برداری آزادراه‌ها و دفتر سرمایه‌گذاری و نظارت بر بهره‌برداری به عنوان دبیر کارگروه ، برگزار شد .

  شهرکی ثانوی در ادامه اظهار داشت : در این نشست از سوی صفری مقدم مدیرکل طرح جامع حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی گزارشی در زمینه اقدامات پیشین و در دست اجرا در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای  وتوانایی پاسخگویی به نیازهای بازار لجستیک ارایه کرد .

  مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و نظارت بر بهره‌برداری به سایر موضوعات مطرح شده در این نشست اشاره کرد و افزود : ارائه مطلب جایگاه تدوین مقررات در لجستیک کشور از سوی نماینده دفتر فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات ، گزارشی از سابقه اقدامات سازمان در رابطه با مطالعه و تدوین‌ آیین‌نامه ایجاد پایانه‌های ترکیبی از سال‌ ۷۲ و سپس مراکز لجستیک در سال‌های ۹۳ تاکنون و همچنین نقش سازمان در اقدامات وزارت متبوع در تدوین طرح آمایش لجستیک و تهیه آیین‌نامه صادره در احداث مراکز لجستیک از سوی نماینده دفتر سرمایه‌گذاری و نظارت بر بهره‌برداری از جمله عناوین مطروحه در این نشست بوده است .

  وی خاطرنشان کرد : در پایان مقرر شد جلسات کارگروه لجستیک این سازمان با دفتر طرح جامع حمل و نقل تداوم یابد و در جهت ایجاد تشکل‌های بخش خصوصی با عناوین انجمن‌های لجستیکی برنامه ها و فعالیت های  بیشتری انجام شود .
  مطالب مرتبط

  ایجاد نظام استاندارد مستندات حمل در دستور کار سه کشور ایران ، روسیه و آذربایجان

  ایجاد نظام استاندارد مستندات حمل در دستور کار سه کشور ایران ، روسیه و آذربایجان

  از نظر ما مرزهای هوایی ، دریایی و زمینی چندان متفاوت از یکدیگر نیستند و زمانی که بار وارد بندر یا فرودگاه می‌شود ، مسئولیت‌ها و ساز و کار برخورد با بار مشخص است ؛ وظایف مدیران فرودگاه و بندر کاملاً روشن است و در مرزهای زمینی نیز قرار است این اتفاق بیفتد و سعی خواهیم کرد که این ...

  |

  ایمن‌سازی ۲۱ نقطه پر حادثه در محور اسالم به خلخال

  ایمن‌سازی ۲۱ نقطه پر حادثه در محور اسالم به خلخال

  در حوزه راه های شهرستان تالش حدود ۱۶۵ مورد گشت حریم راه ها انجام شده که با دستور مقام قضایی ۱۱ مورد ساخت و ساز غیر مجاز و ۴۴۲ مورد تابلوهای تبلیغاتی در راه ها این استان جمع آوری و ۱ مورد قلع و قمع شده است .

  |

  پیش‌بینی ۷۵ میلیارد ریال اعتبار برای ارتقا حوزه ایمنی و حمل و نقل جاده ای کهیگلویه و بویراحمد

  پیش‌بینی ۷۵ میلیارد ریال اعتبار برای ارتقا حوزه ایمنی و حمل و نقل جاده ای کهیگلویه و بویراحمد

  موارد مربوط به حوزه راهداری از جمله نوسازی و تامین اعتبار لازم برای ناوگان راهداری این استان ، رفع مشکلات و عدم تهویه مناسب در تونل های جاده یاسوج - بابامیدان و نیز تامین اعتبار لازم برای پل ها ، ابنیه ها و خسارات ناشی از سیل از هفته آینده وارد مرحله عملیاتی و اجرایی می‌شوند .

  |

  نظرات کاربران