در حال بارگذاری ...
 • برگزاری دومین نشست کارگروه لجستیک سازمان راهداری

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، دومین نشست کارگروه لجستیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با حضور مدیرکل طرح جامع حمل و نقل وزارت ر اه و شهرسازی ، معاون برنامه‌ریزی این سازمان و نمایندگان دفاتر عضو کارگروه برگزار شد .

  حمیدرضا شهرکی ثانوی مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و نظارت بر بهره‌برداری ، با بیان این خبر اظهار داشت : با تصویب هیأت عامل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و براساس ابلاغیه وزارت راه و شهرسازی درخصوص تعیین پهنه‌های حوزه مسئولیت سازمان برای ایجاد مراکز لجستیک ، کیمته صدور موافقت اصولی احداث مراکز لجستیک تشکیل شد . در این راستا ، برای تعیین خط‌مشی این سازمان در پاسخگویی به متقاضیان دومین جلسه کارگروه لجستیک به ریاست خداداد مقبلی عضو هیأت عامل و معاون برنامه‌ریزی و نمایندگان دفاتر حمل و نقل کالا ، حمل و نقل بین‌المللی و ترانزیت ، فنی و امور پیمان‌ها ، نظارت بر بهره‌برداری آزادراه‌ها و دفتر سرمایه‌گذاری و نظارت بر بهره‌برداری به عنوان دبیر کارگروه ، برگزار شد .

  شهرکی ثانوی در ادامه اظهار داشت : در این نشست از سوی صفری مقدم مدیرکل طرح جامع حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی گزارشی در زمینه اقدامات پیشین و در دست اجرا در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای  وتوانایی پاسخگویی به نیازهای بازار لجستیک ارایه کرد .

  مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و نظارت بر بهره‌برداری به سایر موضوعات مطرح شده در این نشست اشاره کرد و افزود : ارائه مطلب جایگاه تدوین مقررات در لجستیک کشور از سوی نماینده دفتر فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات ، گزارشی از سابقه اقدامات سازمان در رابطه با مطالعه و تدوین‌ آیین‌نامه ایجاد پایانه‌های ترکیبی از سال‌ ۷۲ و سپس مراکز لجستیک در سال‌های ۹۳ تاکنون و همچنین نقش سازمان در اقدامات وزارت متبوع در تدوین طرح آمایش لجستیک و تهیه آیین‌نامه صادره در احداث مراکز لجستیک از سوی نماینده دفتر سرمایه‌گذاری و نظارت بر بهره‌برداری از جمله عناوین مطروحه در این نشست بوده است .

  وی خاطرنشان کرد : در پایان مقرر شد جلسات کارگروه لجستیک این سازمان با دفتر طرح جامع حمل و نقل تداوم یابد و در جهت ایجاد تشکل‌های بخش خصوصی با عناوین انجمن‌های لجستیکی برنامه ها و فعالیت های  بیشتری انجام شود .
  مطالب مرتبط

  امضا یادداشت تفاهم همکاری های حمل و نقل جاده ای میان ایران و بلغارستان

  امضا یادداشت تفاهم همکاری های حمل و نقل جاده ای میان ایران و بلغارستان

  موارد مهمی از جمله تحلیل آمار و اطلاعات تبادل تجاری ، ضرورت از سرگیری حمل‌ونقل مسافری ، ضرورت رفع موانع بازرسی‌ها و تخلیه‌های دوباره در مرزها ، الحاق ایران به کنوانسیون تردد ثالث ، ضرورت رفع موانع تاخیرات نظارت بهداشتی ، مشکلات پرداخت عوارض و جرائم توسط رانندگان ایران ، ...

  |

  بازدید رئیس سازمان راهداری از محور سیل زده راور - دیهوک در استان کرمان

  بازدید رئیس سازمان راهداری از محور سیل زده راور - دیهوک در استان کرمان

  این محور به دلیل طغیان رودخانه در بارندگی های ۲۵ فروردین ۹۸ دچار تخریب و آبگرفتگی و در نتیجه موجب تخریب پل بزرگ کالیشور گردید ، شکسته شدن این پل در فاصله ۱۰۰ کیلومتری محور راور - دیهوک به انسداد این جاده منجر شد که با تلاش شبانه روزی راهداران استان ، محور بصورت موقت بازگشایی شد ...

  |

  آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی مسدود شده بر اثر سیلاب اخیر

  آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی مسدود شده بر اثر سیلاب اخیر

  با توجه به استقرار تعدادی از ماشین‌آلات و نیروهای راهداری در استان‌های خسارت دیده در سیل ، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در چند روز آینده در محورهای مواصلاتی که درگیر بارش برف و باران می‌شوند ، آمادگی کامل برای خدمت رسانی به هم‌وطنان دارد .

  |

  نظرات کاربران