در حال بارگذاری ...
 • برگزاری نشست هم‌اندیشی مدیران راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سراسر کشور

  از ابتدای امسال ، بر اساس سامانه ستاد ، برگزاری کلیه فراخوان‌ها و نحوه اجرا و انتخاب پیمانکاران انجام می‌شود که این امر به ویژه در استانها ، در جهت اجرای موارد یادشده مبتنی بر آیین‌نامه‌ها و پروسه‌های قانونی تحت این سامانه ، اقدامات موثر و مطلوبی را باعث شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، نشست هم‌اندیشی مدیران ادارات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سراسر کشور با حضور اعضای هیأت عامل ، معاونین و مدیران ستادی و استانی، مشاورین ریاست سازمان و رؤسای انجمن‌‌ها و اتحادیه‌های بخش حمل و نقل جاده‌ای مسافربری در محل سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای برگزار شد .

  فرامرز مداح عضو هیأت عامل این سازمان طی سخنانی ضمن گرامیداشت ایام پیروزی انقلاب اسلامی و دهه فجر به تبیین سیاست‌های سازمان در زمینه توسعه فن‌آوری‌های نوین اشاره کرد و افزود : با توجه به گزارش‌های واصله مبنی بر تخریب و یا سرعت دوربین‌های کنترل سرعت در جاده‌ها، طبق مصوبه شورای امنیت کشور، نیروی انتظامی موظف است حفاظت از این اموال را تأمین کند و استان‌ها می‌بایست در این زمینه با استانداری و نیروی انتظامی در تعامل و هماهنگی باشند .

  وی همچنین در زمینه ارزیابی عملکرد ادارات استانی توضیحاتی ارائه کرد و افزود : در این راستا ، شاخص‌هایی تدوین شده است که در اختیار ادارات کل استانی قرار گرفته است و هر مورد باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد و برنامه‌های عملیاتی حول هر موضوع تدوین ارائه گردد ، تا در نهایت هدف دستیابی به بهبود عملکرد در استان‌ها تحقق یابد .

  ادغام وظایف ساخت راههای فرعی و روستایی به سازمان

  در ادامه این نشست تخصصی خداد مقبلی عضو هیأت عامل و معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به اقدامات قابل توجهی که در حوزه حمل و نقل جاده‌ای و راهداری انجام شده است ، این امر را در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی در راستای خدمات‌رسانی مطلوب‌تر به مردم و هموطنان عزیز بسیار مؤثر دانست و افزود : در راستای ادغام وظایف ساخت راههای فرعی و روستایی به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده است و در رابطه با تحویل پرونده‌های پروژه‌ها از راه و شهرسازی استان‌ها به ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، دستورالعملی در حال تهیه و ابلاغ به استانها است که پیش‌بینی می‌شود براساس چارچوب‌های تعیین شده در این دستورالعمل ، این امر با کمترین مشکلات انجام شود .

  مقبلی همچنین اظهار داشت : از ابتدای امسال ، بر اساس سامانه ستاد ، برگزاری کلیه فراخوان‌ها و نحوه اجرا و انتخاب پیمانکاران انجام می‌شود که این امر به ویژه در استانها ، در جهت اجرای موارد یادشده مبتنی بر آیین‌نامه‌ها و پروسه‌های قانونی تحت این سامانه ، اقدامات موثر و مطلوبی را باعث شده است .

  وی با تأکید بر نرم‌افزار معرفی شده در حوزه رسیدگی و کنترل پروژه‌ها افزود : مدیران کل استانی سازمان با توجه به این نرم‌افزار می‌توانند به صورت دقیق‌تر نسبت به بررسی تمامی صورت‌ وضعیت‌ها و نظارت بر آنها اقدام کنند.

  مقبلی همچنین به واگذاری مسئولیت دبیری کمیسیون ایمنی راه به مدیران کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استانها ، این امر را مسئولیت خطیری دانست و فرصتی مغتنم که با تکیه بر توان و تخصص کارشناسی، متعهد و اتخاذ تدابیر و راهکارهای جدید و مؤثر در این زمینه شاهد اقدامات مطلوب‌تر باشیم و تحقق حمل و نقلی ایمن، پویا و روان را بیش از پیش تحقق بخشیم .

   

   

  اجرای یکپارچه قانون توسعه حمل و نقل عمومی

  در ادامه این همایش داریوش امانی مدیر ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با اشاره به چگونگی تشکیل این ستاد و وجوه قانونی آن گفت : مدیریت یکپارچه قانون توسعه حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت، تنقیح احکام و مقررات مربوط به حوزه حمل و نقل عمومی و سوخت ، پیاده‌سازی طرح‌های از رده خارج کردن خودروهای فرسوده ، توسعه و نوسازی ناوگان، کاهش آلودگی هوا با اصلاح اقدامات در حوزه نوسازی ناوگان و از رده خارج کردن خودروهای فرسوده، مدیریت تقاضای سفر و گسترش به کارگیری فناوری اطلاعات در حمل و نقل ، همچنین توسعه و بهبود عملکرد دفاتر پیشخوان و مدیریت و پایش مصرف سوخت در حوزه حمل و نقل از جمله مهمترین اقدامات کلیدی است که از سوی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت تا پایان سال ۹۵  انجام شده است . اجرای یکپارچه قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت در وزارتخانه‌های و راه و شهرسازی، صمت، کشور، نفت، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمانهای حفاظت محیط‌زیست ، استاندارد برنامه و بودجه و پلیس راهور مورد پیگیری قرار گرفته است .

  امانی همچنین به ایجاد هماهنگی بین عرضه و تقاضای حمل و نقل به دلیل جامعیت قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت سوخت در حوزه حمل و نقل درون شهری و برون شهری اشاره کرد و گفت : برقراری ارتباط برخط با سامانه گمرک، سامانه راهور، خودروسازها، بانکها نیز از جمله اقداماتی است که از سوی ستاد انجام شده است .

  اختصاص منابع و اعتبارات مالی برای طرحهای عمرانی استانی

  در ادامه نشست مدیران کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سازمان، محمد تیموری عضو هیأت عامل و معاون توسعه مدیریت و منابع این سازمان نیز با اشاره به ادغام حوزه ساخت‌ راههای روستایی و فرعی به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت : ادغام حوزه ساخت راههای روستایی و فرعی در وزارت راه و شهرسازی نهایی شده است و در حال حاضر در مرحله سیر مراحل استصوابی و تصویب شورایعالی اداری با امضای مقام عالی وزارت است که پس از انجام ادغام در استانها اداره ساخت راههای فرعی و روستایی و اعتبارات مرتبط با آن اضافه خواهد شد و در ستاد مرکزی نیز معاونت ساخت راههای فرعی و روستایی ایجاد خواهد شد . در مقوله اعتبارات پروژه‌ها ، تا امروز یک هزار و صد میلیارد تومان از محل منابع و اعتبارات مالی برای طرحهای عمرانی استانی اختصاص پیدا کرده است که انتظار می‌رود از طریق مقامات استانی و سازمان برنامه و بودجه استان در زمنیه تخصیص اقدام لازم انجام شود .

  این گزارش حاکیست ، حجت الاسلام ناصری مشاور ریاست در امور فرهنگی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، نیز در سخنانی با اشاره به اهمیت نمازبه ویژه در سفرهای جاده ای، از تلاش های مسولان تشکل های صنفی حمل ونقل مسافر برای توجه و ایحاد حساسیت به ادای فریضه نماز در میان رانندگان که منجر به کسب رتبه برتر این سازمان در ارزیابی ستاد اقامه نماز کشور شد، تشکر و قدردانی کرد و خواستار توجه به توسعه و ترویح این فریضه الهی در سفرهای حمل ونقل مسافر جاده ای شد .
  مطالب مرتبط

  انجام لکه گیری راه های اصلی و روستایی شهرستان هشترود با ۱۰۰ تن آسفالت گرم

  انجام لکه گیری راه های اصلی و روستایی شهرستان هشترود با ۱۰۰ تن آسفالت گرم

  راه های روستایی مولوی چراغ مردان و بیزینی کوه و زاویه و مکتو در جهت برطرف کردن ناهمواریهای بوجود آمده در سطح جاده و تسهیل در تردد اهالی روستاییان توسط راهداران تلاشگر هشترود تسطیح شد .

  |

  تاکید بر توجه به عبور و مرور و جابه‌جایی دانش آموزان در راه های استان خوزستان

  تاکید بر توجه به عبور و مرور و جابه‌جایی دانش آموزان در راه های استان خوزستان

  با تمهیدات صورت گرفته در بخش ایمن سازی مدارس حاشیه راه ها طی سال های گذشته شاهد کاهش چشمگیر حوادث و تلفات در بخش دانش آموزان درمدارس حاشیه راه های استان بودیم به نحوی که در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ مجموع تعداد تصادفات و تلفات دانش آموزان عابر در مسیر خانه به مدرسه و بالعکس به صفر رسید .

  |

  نظرات کاربران