در حال بارگذاری ...
 • آغاز عملیات اجرایی راه آهن بستان آباد - سراب با حضور رییس مجلس شورای اسلامی

  این مسیر ریلی با اتصال معدن مس سونگون ، صنایع و مراکز کشاورزی ، گردشگری و اقتصادی منطقه به شبکه ریلی و تسهیل در انتقال تولیدات کارخانه آلومینا نفلین سینیت سراب موجب رونق بیشتر اقتصادی و اجتماعی استان اردبیل ‌خواهد شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر راه و شهرسازی از آغاز عملیات اجرایی راه آهن بستان آباد - سراب با حضور رییس مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت : صبح امروز عملیات اجرایی قطعه یک این پروژه به طول ۱۵ کیلومتر و به ارزش ۴۵۰ میلیارد ریال با حضور دکتر لاریجانی آغاز شد .

  صبح امروز طرح راه آهن بستان آباد - سراب - اردبیل به طول ۱۸۲ کیلومتر با هدف اتصال ریلی استان‌های اردبیل و آذربایجان شرقی با حضور دکتر لاریجانی آغاز شد . این طرح از ایستگاه بستان‌آباد آغاز شده و پس از عبور از شهر‌ سراب و حوالی شهرهای کردکندی ، نیر و سرعین به راه‌آهن در حال احداث میانه – اردبیل متصل می‌شود .

  مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه درباره اهمیت این خط‌ ریلی اظهار داشت : احداث راه آهن بستان آباد - سراب با توجه به عبور از شهر سراب به عنوان قطب کشاورزی منطقه و سرعین که یکی از مراکز مهم گردشگری استان محسوب می‌شود ، حایز اهمیت است .

  خادمی افزود : این مسیر ریلی با اتصال معدن مس سونگون ، صنایع و مراکز کشاورزی ، گردشگری و اقتصادی منطقه به شبکه ریلی و تسهیل در انتقال تولیدات کارخانه آلومینا نفلین سینیت سراب موجب رونق بیشتر اقتصادی و اجتماعی استان اردبیل ‌خواهد شد .

  معاون وزیر راه و شهرسازی در توضیح چگونگی عملیات اجرایی راه‌آهن سراب - بستان‌آباد - اردبیل گفت : در فاز اول برنامه‌ریزی شده است تا عملیات زیرسازی از شهر بستان‌آباد تا سراب به طول تقریبی ۷۷ کیلومتر با اعتبار ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال انجام شود که در صورت تامین به موقع اعتبار این راه‌آهن حدفاصل بستان‌آباد تا سراب  ظرف مدت چهار سال اتمام و به بهره‌برداری رسد .

  وی با اشاره به توپوگرافی منطقه و قرار گرفتن ۷۴ کیلومتر از مسیر در منطقه کوهستانی و تپه ماهور تاکید کرد : در این مسیر ریلی ۸ هزار و ۱۰۰ متر تونل و ۱۴۰۰ متر پل احداث می‌شود .

  خادمی همچنین با اشاره به ۲ میلیون و ۴۸۵ هزار مترمکعب خاکبرداری در قطعه اول بیان داشت : ۴۷۹ هزار متر مکعب خاکریزی ، ۱۹ هزار و ۱۰۰ متر مکعب بتن‌ریزی در این محدوده صورت می‌گیرد و ۲۲  دستگاه پل تیپ ، سه دستگاه پل خاص به طول ۲۷۶ متر ، یک دستگاه تونل به طول ۱۴۰ متر و سه دستگاه تقاطع نیز در این ۱۵۰ کیلومتر به اجرا در خواهد آمد.
  مطالب مرتبط

  تکمیل آزادراه کنارگذر جنوبی تهران تا پایان سال جاری

  تکمیل آزادراه کنارگذر جنوبی تهران تا پایان سال جاری

  آزادراه اصفهان - شیراز برای استان‌های فارس ، بوشهر ، خوزستان ، کرمان و هرمزگان مزیت دارد‌ . این پروژه آزادراهی با مشارکت د‌‌‌‌‌ولت و وزارت دفاع (قرارگاه خاتم الاوصیاء) به عنوان سرمایه‌گذار با آورده مساوی د‌‌‌‌‌ر حال اجرا است .

  |

  خسارت وارده به راه‌ها و شهرها تاوان تعرض به حریم رودخانه‌ها

  خسارت وارده به راه‌ها و شهرها تاوان تعرض به حریم رودخانه‌ها

  بحث بازسازی شبکه راه‌ و راه‌آهن کشور به طور کامل متفاوت از کمک‌‌های حین بحران بوده و نیازمند برنامه‌ریزی ، مطالعات و ساعت‌ها کار کارشناسی است تا طی‌ دوره‌های بلند مدت و کوتاه مدت ساخته شوند .

  |

  برخورداری از جاده‌های ایمن مستلزم حمایت‌های قانونی و مالی

  برخورداری از جاده‌های ایمن مستلزم حمایت‌های قانونی و مالی

  با وجود محدودیت‌های مالی و جابجایی اعتبارات بخش های مختلف در دستگاه متولی در واقع کار فداری کار می‌شود . در حالی که عملیات راهداری در جاده‌ها و نگهداری ابنیه فنی باید هر دو از اعتبار کافی برای انجام عملیات جاداگانه برخوردار باشند .

  |

  نظرات کاربران