در حال بارگذاری ...
 • تشکیل اداره کل راه‌آهن آذربایجان ۲ و راه‌آهن غرب ۲ پس از سیر مراحل قانونی و صدور مجوزها

  محور ریلی ملایر-کرمانشاه به طول ۱۷۵ کیلومتر شامل ملایر به فیروزان ۶۳ کیلومتر و ملایر تا کرمانشاه ۱۱۲ کیلومتر است که دسترسی مردم غرب کشور به شبکه ریلی را فراهم کرده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت : دو پیشنهاد برای تشکیل اداره کل راه‌آهن آذربایجان ۲ و راه‌آهن غرب ۲ به سازمان اداری و استخدامی کشور ارسال شده که بعد از سیر مراحل قانونی و صدور مجوزها این دو اداره کل تشکیل خواهد شد .

  سعید محمدزاده تصریح کرد : بعد از بهره برداری از خطوط راه‌آهن مراغه-ارومیه و ملایر-کرمانشاه ، دو پیشنهاد به سازمان امور اداری و استخدامی کشور ارسال شده است . این دو پیشنهاد در راستای تشکیل اداره کل آذربایجان ۲ به مرکز ارومیه و اداره غرب ۲ به مرکز کرمانشاه مطرح شد . به طور طبیعی باید سیر قانونی طی شود و بعد از صدور مجوز‌ها دو اداره کل راه‌اندازی خواهد شد .

  مدیرعامل شرکت راه‌آهن بیان داشت : راه‌آهن مراغه - ارومیه به طول ۱۸۳ کیلومتر با هدف اتصال استان آذربایجان شرقی به شبکه ریلی در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت . این مسیر از ایستگاه مراغه در محور راه‌آهن تهران - تبریز منشعب و از جوار شهرهای ملکان ، میاندوآب ، مهاباد ، محمدیار و نقده عبور کرده ، سپس به ارومیه می رسد .

  معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ۸۵ کیلومتر از محور راه آهن مراغه-ارومیه حدفاصل ایستگاه مراغه تا ایستگاه مهاباد در سال ۹۲ به بهره‌برداری رسیده است ، گفت : ادامه مسیر به طول ۹۸ کیلومتر پس از عبور از ایستگاه های مهاباد ، نقده ، رشکان و شیرین بلاغ به ایستگاه تشکیلاتی ارومیه منتهی می‌شود در سال جاری با حضور رئیس جمهوری به بهره برداری رسید .

  محمدزاده با اشاره به شرایط اقلیمی ۶۵ درصدی دشت، ۱۰ درصدی تپه ماهور و ۲۵ درصدی کوهستانی راه آهن ارومیه هدف از اجرای این طرح را اتصال استان آذربایجان غربی به شبکه ریلی کشور ، افزایش سهم راه آهن در ترانزیت کالا و مسافر این استان ، صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش آلاینده‌های زیست محیطی و سوانح جاده‌ای ، همچنین رونق اقتصادی منطقه و دسترسی به کارخانجات و صنابع کشاورزی به ترانزیت ریلی برشمرد .

  مدیرعامل شرکت راه‌آهن در ادامه با اشاره به راه‌آهن غرب کشور بیان داشت : محور ریلی ملایر-کرمانشاه به طول ۱۷۵ کیلومتر شامل ملایر به فیروزان ۶۳ کیلومتر و ملایر تا کرمانشاه ۱۱۲ کیلومتر است که دسترسی مردم غرب کشور به شبکه ریلی را فراهم کرده است .
  مطالب مرتبط

  ضرورت استفاده بهینه از لکوموتیوهای موجود در خطوط ریلی کشور

  ضرورت استفاده بهینه از لکوموتیوهای موجود در خطوط ریلی کشور

  بهبود وضعیت ناوگان باری و مسافری از مهم ترین برنامه های شرکت راه آهن در این بخش است و انتظار داریم با توجه به قراردادهای تعمیر و نگهداری با شرکت های پیمانکاری تعداد واگن ها و لکوموتیوهای مناسب در شبکه افزایش یابد .

  |

  بررسی آخرین وضعیت راه‌آهن سریع السیر تهران - قم - اصفهان

  بررسی آخرین وضعیت راه‌آهن سریع السیر تهران - قم - اصفهان

  در این جلسه آخرین وضعیت پروژه ریلی سریع‌السیر تهران - قم - اصفهان بررسی و مقرر شد ، سناریوهای مختلف نحوه کاهش هزینه احداث فازهای اول و دوم این خط ریلی تدوین و بررسی شود و سناریوی منتخب برای ارائه به معاون اول ریاست‌جمهوری انتخاب شود .

  |

  برگزاری ایده بازار حمل و نقل ریلی بستری مناسب برای انجام سرمایه گذاری استارتاپ ها

  برگزاری ایده بازار حمل و نقل ریلی بستری مناسب برای انجام سرمایه گذاری استارتاپ ها

  هدف ما از برگزاری رویداد بزرگ ایده بازار صنعت حمل ونقل ریلی ، جمع آوری ایده های خلاقانه و نوآورانه در این بخش است و مراکز علمی و دانشگاهی، متخصصان فن و کارشناسان می توانند در فراخوان عمومی طرح های خود را در این زمینه ارائه کنند .

  |

  نظرات کاربران