در حال بارگذاری ...
 • رشد ۸۷ درصدی میزان بار جابه‌جا شده توسط ناوگان حمل و نقل جاده‌ای طی دو دهه اخیر

  طی دو دهه اخیر تعداد پایانه‌های بار و شهرک‌های حمل و نقل به میزان ۵۵ درصد ، شرکت‌ها و مؤسسات فعال حمل و نقل کالا به میزان ۱۱ درصد و تعداد تشکل‌های صنفی بخش حمل و نقل کالا به میزان ۶۱ درصد رشد داشته است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، بررسی روند حمل و نقل جاده‌ای کالا طی سال‌های ۷۷ تا ۹ ماهه سال ۹۷ نشان‌دهنده رشد ۸۷ درصدی در میزان بار جابه‌جا شده در کشور است .

  غلامحسین دغاغله مدیرکل دفتر حمل و نقل کالا با بیان این مطلب اظهار داشت: میزان بار جابه‌جا شده طی دو دهه اخیر از ۱۹۶۷ میلیون تن در سال ۸۷ به میزان ۳۶۷۶ میلیون تن در سال ۹۷ افزایش یافته است که بالغ بر ۸۷ درصد رشد داشته است . تعداد بارنامه‌های صادر شده از میزان ۱۶۶ میلیون برگ در دهه ۸۰ به میزان ۲۶۵ میلیون برگ در دهه اخیر افزایش یافته است که با رشد ۶۰ درصدی همراه است .

  دغاغله با بیان این که تعداد کل ناوگان فعال باری در کشور از سال ۷۷ تاکنون ۱۰۰ درصد افزایش داشته است ، افزود : تعداد ناوگان باری از ۱۶۸ هزار در سال ۸۷ به ۳۳۸ هزار در سال جاری افزایش یافته است و میانگین سن ناوگان فعال باری از ۱۹ سال در سال ۸۷ به ۱۶ سال در سال ۹۷ ، کاهش یافته است .

  دغاغله با بیان این که تعداد رانندگان فعال باری در دو دهه اخیر ۳۸ درصد افزایش داشته است ، افزود :

  تعداد رانندگان باری از ۳۵۰ هزار نفر به ۴۸۴ هزار نفر افزایش یافته است. همچنین تعداد ۱۰ هزار نفر رانندگان فعال وانت بار در کشور فعالیت د ارند که ساماندهی فعالیت آنان از سال ۹۴ آغاز شده است .

  مدیرکل دفتر حمل و نقل کالا در ادامه اظهار داشت : طی دو دهه اخیر تعداد پایانه‌های بار و شهرک‌های حمل و نقل به میزان ۵۵ درصد ، شرکت‌ها و مؤسسات فعال حمل و نقل کالا به میزان ۱۱ درصد و تعداد تشکل‌های صنفی بخش حمل و نقل کالا به میزان ۶۱ درصد رشد داشته است .

  وی خاطرنشان کرد : در کشور ما به دلیل انعطاف‌پذیری در انتخاب مسیر و مقدار کالا ، تعداد دفعات بارگیری کمتر، کنترل دائمی روی کالا در طی مسیر و سهولت دسترسی به مراکز تولید و جذب ، در دسترس بودن وسیله‌نقلیه، گسترش شبکه راه‌های کشور و ده‌ها مزیت دیگر موجب شده است درصد بالایی از حمل و نقل کالا در جاده‌های کشور صورت گیرد .
  مطالب مرتبط

  برگزاری کارگاه تخصصی کمیته بین‌المللی پل‌های راه (پیارک) در سازمان راهداری

  برگزاری کارگاه تخصصی کمیته بین‌المللی پل‌های راه (پیارک) در سازمان راهداری

  تمامی اقداماتی که در بالا دست پل‌ها از سوی ارگان‌های مسئول انجام می‌شود ، همه در محل پل به ما می‌رسد . بنابراین رسیدن به دستورالعملی ثابت در این زمینه برای سازمان‌های مسئول و تعامل بین آنها در زمینه لایروبی پل‌ها ، آبخیزداری و نظایر آن ضروری است .

  |

  ضرورت بررسی و حل ریشه ای مشکلات حمل و نقل در سازمان راهداری

  ضرورت بررسی و حل ریشه ای مشکلات حمل و نقل در سازمان راهداری

  سازمان راهداری آماده شنیدن نظر تمامی عوامل ذی نفع بخش حمل و نقل است و جلسات مختلفی در این موارد در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور تشکیل می‌شود چنانکه در این ارتباط سه کمیته راهبردی حمل و نقل کالا ، مسافر و ترانزیت و حمل و نقل بین المللی در سازمان تشکیل شده و به بررسی ...

  |

  نصب سامانه سپهتن در ناوگان حمل و نقل برون شهری مسافر استان ایلام

  نصب سامانه سپهتن در ناوگان حمل و نقل برون شهری مسافر استان ایلام

  سامانه سپهتن این قابلیت را برای شرکت‌های حمل و نقل مسافر فراهم می‌سازد تا نظارت و مدیریت بهتری بر روی ناوگان تحت پوشش خود داشته باشند و با سهولت و از طریق نصب نرم افزار سپهتن روی گوشی موبایل به صورت لحظه‌ای و بر خط در جریان تمامی اطلاعات سفر قرار گیرند .

  |

  نظرات کاربران