در حال بارگذاری ...
 • رشد ۸۷ درصدی میزان بار جابه‌جا شده توسط ناوگان حمل و نقل جاده‌ای طی دو دهه اخیر

  طی دو دهه اخیر تعداد پایانه‌های بار و شهرک‌های حمل و نقل به میزان ۵۵ درصد ، شرکت‌ها و مؤسسات فعال حمل و نقل کالا به میزان ۱۱ درصد و تعداد تشکل‌های صنفی بخش حمل و نقل کالا به میزان ۶۱ درصد رشد داشته است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، بررسی روند حمل و نقل جاده‌ای کالا طی سال‌های ۷۷ تا ۹ ماهه سال ۹۷ نشان‌دهنده رشد ۸۷ درصدی در میزان بار جابه‌جا شده در کشور است .

  غلامحسین دغاغله مدیرکل دفتر حمل و نقل کالا با بیان این مطلب اظهار داشت: میزان بار جابه‌جا شده طی دو دهه اخیر از ۱۹۶۷ میلیون تن در سال ۸۷ به میزان ۳۶۷۶ میلیون تن در سال ۹۷ افزایش یافته است که بالغ بر ۸۷ درصد رشد داشته است . تعداد بارنامه‌های صادر شده از میزان ۱۶۶ میلیون برگ در دهه ۸۰ به میزان ۲۶۵ میلیون برگ در دهه اخیر افزایش یافته است که با رشد ۶۰ درصدی همراه است .

  دغاغله با بیان این که تعداد کل ناوگان فعال باری در کشور از سال ۷۷ تاکنون ۱۰۰ درصد افزایش داشته است ، افزود : تعداد ناوگان باری از ۱۶۸ هزار در سال ۸۷ به ۳۳۸ هزار در سال جاری افزایش یافته است و میانگین سن ناوگان فعال باری از ۱۹ سال در سال ۸۷ به ۱۶ سال در سال ۹۷ ، کاهش یافته است .

  دغاغله با بیان این که تعداد رانندگان فعال باری در دو دهه اخیر ۳۸ درصد افزایش داشته است ، افزود :

  تعداد رانندگان باری از ۳۵۰ هزار نفر به ۴۸۴ هزار نفر افزایش یافته است. همچنین تعداد ۱۰ هزار نفر رانندگان فعال وانت بار در کشور فعالیت د ارند که ساماندهی فعالیت آنان از سال ۹۴ آغاز شده است .

  مدیرکل دفتر حمل و نقل کالا در ادامه اظهار داشت : طی دو دهه اخیر تعداد پایانه‌های بار و شهرک‌های حمل و نقل به میزان ۵۵ درصد ، شرکت‌ها و مؤسسات فعال حمل و نقل کالا به میزان ۱۱ درصد و تعداد تشکل‌های صنفی بخش حمل و نقل کالا به میزان ۶۱ درصد رشد داشته است .

  وی خاطرنشان کرد : در کشور ما به دلیل انعطاف‌پذیری در انتخاب مسیر و مقدار کالا ، تعداد دفعات بارگیری کمتر، کنترل دائمی روی کالا در طی مسیر و سهولت دسترسی به مراکز تولید و جذب ، در دسترس بودن وسیله‌نقلیه، گسترش شبکه راه‌های کشور و ده‌ها مزیت دیگر موجب شده است درصد بالایی از حمل و نقل کالا در جاده‌های کشور صورت گیرد .




  مطالب مرتبط

  اصلاح ۹ نقطه پر تصادف در جاده‌های نیمه شمالی استان سیستان و بلوچستان

  اصلاح ۹ نقطه پر تصادف در جاده‌های نیمه شمالی استان سیستان و بلوچستان

  بر اساس اطلاعات دریافتی از پلیس راه های شمال و جنوب استان ، کل تصادفات این مدت برابر ۲ هزار و ۲۱۸ فقره بوده است که بر اساس اعلام پزشکی قانونی ، فوت ۴۹۸ نفر و مجروح شدن ۴ هزار و ۳۸ نفر را به همراه داشته است .

  |

  آمادگی کامل تشکل های صنفی حمل و نقل جاده ای برای جابه جایی زائران اربعین

  آمادگی کامل تشکل های صنفی حمل و نقل جاده ای برای جابه جایی زائران اربعین

  بر اساس پیش‌بینی‌ها طی ۱۵ روز بالغ بر سه میلیون زائر از کشور خارج می شوند و این جمعیت در سه روز به کشور بازمی‌گردند . مشارکت فعال دست‌اندرکاران و اصناف رمز موفقیت در جابه جایی مطلوب زائران اربعین است .

  |

  تشریح تمهیدات سازمان راهداری برای دور بازگشت سفرهای زمینی اربعین

  تشریح تمهیدات سازمان راهداری برای دور بازگشت سفرهای زمینی اربعین

  بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته هموطنانی که مرز مهران را برای بازگشت انتخاب می کنند به یکی از پایانه‌های سه شهر اندیمشک ، همدان و کرمانشاه منتقل شده و سپس بر اساس مقاصد شهر های مورد نظر از طریق ناوگان جاده‌ای یا ریلی جا به جا می شوند .

  |

  نظرات کاربران