در حال بارگذاری ...
 • فرودگاه‌ها و شرکت‌های هواپیمایی موظف به اجرای دستورالعمل زمستانی سازمان هواپیمایی کشوری

  فرودگاه‌ها در مواقع بارش باید بر مبنای دستورالعمل زمستانی و بخشنامه‌ها و مقررات سازمان هواپیمایی کشوری عمل کنند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشور گفت: تمام فرودگاه‌ها و شرکت‌های هواپیمایی موظفند در شرایط زمستانی ، بر مبنای دستورالعمل زمستانی و بخشنامه‌ها و مقررات سازمان هواپیمایی کشوری عمل کنند .

  محمد سعید شرفی با اشاره به اینکه دستورالعمل‌های خاصی برای عملیات زمستانی فرودگاه‌ها و شرکت‌های هواپیمایی وجود دارد ، گفت : مقررات مشخص و بخشنامه‌هایی از سوی سازمان هواپیمایی کشوری صادر شده که شرکت‌های هواپیمایی و فرودگاه‌ها ملزمند بر مبنای آن‌ها عمل کنند .  در واقع در شرایط خاصی شرکت‌های هواپیمایی نباید پرواز داشته باشند .

  وی ادامه داد : فرودگاه‌ها نیز در مواقع بارش باید بر مبنای دستورالعمل زمستانی و بخشنامه‌ها و مقررات سازمان هواپیمایی کشوری عمل کنند .

  شرفی با بیان اینکه تمام فرودگاه‌های کشور دستورالعمل زمستانی دارند ، گفت : تاکنون ۱۰ فرودگاه برف‌گیر و سردسیر کشور توسط سازمان هواپیمایی کشوری ممیزی عملیات زمستانی شده و تایید شده‌اند . ۴ فرودگاه دیگر نیز در نوبت ممیزی قرار دارند .
  مطالب مرتبط

  بازدید مدیرعامل شرکت فرودگاه ها از مجموعه صنایع الکترونیک شیراز

  بازدید مدیرعامل شرکت فرودگاه ها از مجموعه صنایع الکترونیک شیراز

  در این بازدید مدیرعامل و هیات همراه از نزدیک با توانمندی های فنی و تولیدی تجهیزات صاشیراز آشنا شدند و از کارگاه های مکانیک ، اویونیک ، رادار ، کمک ناوبری ، اپتیک ، کالیبراسیون و آزمایشگاه های پیشرفته دیدن کردند . ضمن اینکه در این بازدید از سیستم های عملیاتی رادار (PSR و SSR) و ...

  |

  آمادگی کامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) برای مقابله با بحران احتمالی برف

  آمادگی کامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) برای مقابله با بحران احتمالی برف

  امسال فرودگاه به چند بخش تقسیم شده و هر بخش تجهیزات و اکیپ‌های جداگانه‌ای را به خود اختصاص داده است . بنابراین در صورت نشستن برف روی زمین ، اکیپ‌های برف‌روب همزمان با هم در بخش‌های مختلف وارد عملیات برف‌روبی می‌شوند .

  |

  نظرات کاربران