در حال بارگذاری ...
 • سقوط یک فروند هواپیمای باری بویینگ ۷۰۷ در حوالی فرودگاه پیام کرج

  به گفته سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ، این هواپیما هنگام فرود در فرودگاه فتح از باند فرودگاه خارج شده و آتش گرفته است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، یک فروند هواپیمای باری در حوالی فرودگاه پیام کرج سقوط کرد .

  حسین رضایی‌فر ، مدیرکل دفتر بررسی سوانح هوایی سازمان هواپیمایی کشوری از سقوط یک فروند هواپیمای باری در حوالی فرودگاه پیام کرج خبر داد و گفت : این هواپیما از نوع بویینگ ۷۰۷ و متعلق به ارتش جمهوری اسلامی ایران بوده است .

  رضایی‌فر ادامه داد : این هواپیما به منظور انتقال بار از فرودگاه بیشکک قرقیزستان به سمت فرودگاه پیام پرواز کرده بوده که در حوالی این فرودگاه دچار سانحه شده است .

  همچنین به گفته رضا جعفرزاده ، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ، این هواپیما هنگام فرود در فرودگاه فتح از باند فرودگاه خارج شده و آتش گرفته است .

  گفتنی است سازمان اورژانس از اعزام یک بالگرد ، یک مینی بوس آمبولانس و ده آمبولانس به محل حادثه خبر داده است . همچنین سخنگوی سازمان اورژانس کشور تعداد سرنشینان هواپیما را ۱۶ نفر اعلام کرد و گفت : تنها مهندس پرواز هواپیما زنده مانده است .
  مطالب مرتبط

  افزایش ظرفیت فضای آسمان کشور با اجرای فاز دوم طرح فراملی مدیریت آسمان ایران شهر

  افزایش ظرفیت فضای آسمان کشور با اجرای فاز دوم طرح فراملی مدیریت آسمان ایران شهر

  از نکات مهم در موفقیت این طرح فراملی این بود که تمام مراحل کنترل پروژه با حضور مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران انجام شده است . در اجرای این پروژه سازمان هواپیمایی کشوری و نمایندگان ستاد کل نیروهای مسلح حضور داشته و جلسات لازم با بخش اعظمی از کاربران این طرح یعنی ...

  |

  صدور مجوز برای برقراری پرواز بر اساس توانایی ناوگان شرکت هواپیمایی

  صدور مجوز برای برقراری پرواز بر اساس توانایی ناوگان شرکت هواپیمایی

  شرکت‌های هواپیمایی در مسیرهای داخلی ، با توجه به توان عملیاتی و نوع ناوگانی که در اختیار دارند ، مجاز هستند که برای پرواز به فرودگاه‌های داخلی درخواست پرواز کنند ؛ مشروط بر اینکه هواپیماهای این شرکت‌ها توان انجام عملیات در آن فرودگاه را داشته باشند .

  |

  بازرسی تجهیزات و زیرساخت های عملیات زمستانی در فرودگاه اصفهان

  بازرسی تجهیزات و زیرساخت های عملیات زمستانی در فرودگاه اصفهان

  مانور عملیات برف روبی و عملیات زمستانی این فرودگاه در آبان ماه سال جاری برای حفظ آمادگی نیروها و تجهیزات و بروز رسانی امکانات فرودگاهی و هندلینگ شرکت های هواپیمایی انجام شد و دستورالعمل عملیات برف روبی به کلیه واحدهای خدمت رسان ابلاغ شده است .

  |

  نظرات کاربران