در حال بارگذاری ...
 • انجام اولین پرواز هواپیمای جت بدنه متوسط در فرودگاه یاسوج

  همه زیرساخت‌ها و تجهیزات مناسب عملیاتی مورد نیاز فرودگاه یاسوج فراهم شده و شرایط برای برقراری و توسعه پروازهای این فرودگاه بیشتر از پیش آماده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، اولین پرواز برنامه ای هواپیمای جت بدنه متوسط در فرودگاه یاسوج انجام شد .

  پس از پیگیری‌های بی‌وقفه مدیر فرودگاه و مسئولین استان کهگیلویه و بویراحمد ، انحصار استفاده از هواپیمای توربوپراپ (هواپیمای کوچک) در فرودگاه یاسوج شکسته شد و اولین پرواز هواپیمای جت بدنه متوسط (BAE) توسط شرکت هواپیمایی ماهان در این فرودگاه انجام شد .

  محسنیان عنوان کرد : به دلیل محدودیت طول باند (۲۶۰۰ متر) و PCN سطوح پروازی که ۲۶ بود ، فقط نشست و برخاست هواپیماهای تا رده بدنه کوچک مانند ATR-72 در این فرودگاه مهیا بود که با اتمام پروژه بهسازی و توسعه سطوح پروازی و افزایش طول باند و PCN ، شرایط برای نشست و برخاست ایمن هواپیمای جت تا رده بدنه متوسط همچون F-100 و  BAE فراهم شده است .

  وی ادامه داد : همه زیرساخت‌ها و تجهیزات مناسب عملیاتی مورد نیاز فرودگاه یاسوج فراهم شده و شرایط برای برقراری و توسعه پروازهای این فرودگاه بیشتر از پیش آماده است .

  محسنیان اظهار امیدواری کرد ؛ این پروازها مورد رضایت مردم قرار بگیرد و استمرار و توسعه این پروازها را منوط به استقبال مردم و دستگاه های اجرایی دانست .
  مطالب مرتبط

  تاکید امام جمعه یاسوج بر برقراری دوباره پروازهای فرودگاه یاسوج

  تاکید امام جمعه یاسوج بر برقراری دوباره پروازهای فرودگاه یاسوج

  این حادثه هر علل و عواملی که داشت اثر بدی بر مردم داشت و مردم چون متخصص نیستند درک کاملی از شرایط موجود ندارد و خیال می‎کنند اینجا چون منطقه کوهستانی هست مشکل وجود دارد ، ولی حالا که فرودگاه از نظر ایمنی ، طول باند و زیرساخت هیچ مشکلی ندارد و به جای خوبی رسیده باید تلاش شود ، ان ...

  |

  نارضایتی مردم از لغو پروازهای برنامه‎ای فرودگاه‎های زابل و ایرانشهر

  نارضایتی مردم از لغو پروازهای برنامه‎ای فرودگاه‎های زابل و ایرانشهر

  پروازهای فرودگاه‎های زابل و ایرانشهر نیز تکلیف این شرکت‎های هواپیمایی هستند و برای همین به صورت کتبی و شفاهی پیگیری‎های متعددی با دفتر نظارت بر شرکت‎ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری انجام شده است تا این مشکل برطرف شود .

  |

  نظرات کاربران