در حال بارگذاری ...
 • تهیه نرخ‌های حمل بار در استان سمنان بر مبنای تن - کیلومتر

  در تعیین نرخ حمل کالا معیارهایی نظیر شرایط اقتصادی استان ، وضعیت تولید و اشتغال ، میزان سرمایه‌گذاری فعالان حوزه حمل و نقل ، شرایط آب و هوایی ، هزینه‌های نگهداری ناوگان و وضعیت توپوگرافی مسیرهای حمل در نظر گرفته شده است .

  ​به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان سمنان گفت : طرح تن-کیلومتر در استان سمنان اجرا می‌شود و بر اساس شاخص‌های جدید ابلاغی ، نرخ‌های حمل بر مبنای تن - کیلومتر تهیه خواهد شد .

  احسان منصورکیایی از اجرای طرح تن-کیلومتر در استان سمنان خبر داد و گفت : براساس شاخص‌های جدیدی ابلاغی ، نرخ‌های حمل بر مبنای تن کیلومتر تهیه و شرکت‌های حمل و نقل موظف به اعمال آن در سیستم صدور بارنامه شده‌اند . جلسات متعددی با انجمن‌های صنفی رانندگان و شرکت‌های حمل و نقل کالا  پیرامون تحلیل وضعیت موجود و بررسی شاخص‌ها و معیارهای محاسبه نرخ تن کیلومتر برگزار شده است تا تمامی جوانب اجرای این طرح سنجیده شود .

  منصورکیایی با اشاره به اینکه این طرح در راستای جلب رضایت رانندگان و تولیدکنندگان اجرایی شده است ، اضافه کرد : در تعیین نرخ حمل کالا معیارهایی نظیر شرایط اقتصادی استان ، وضعیت تولید و اشتغال ، میزان سرمایه‌گذاری فعالان حوزه حمل و نقل ، شرایط آب و هوایی ، هزینه‌های نگهداری ناوگان و وضعیت توپوگرافی مسیرهای حمل در نظر گرفته شده است .

  گفتنی است بیش از ۱۰ میلیون تن کالا سالانه از استان سمنان به سایر نقاط کشور حمل می‌شود و ۸۳ شرکت حمل و نقل کالا در استان سمنان  فعالیت می‌کنند .
  مطالب مرتبط

  صدور بیش از ۵۴۵ هزار بارنامه حمل کالا توسط ناوگان حمل و نقل جاده ای طی ۵ روز گذشته

  صدور بیش از ۵۴۵ هزار بارنامه حمل کالا توسط ناوگان حمل و نقل جاده ای طی ۵ روز گذشته

  میزان تناژ بار حمل شده در مدت پنج روز گذشته بیش از ۷ میلیون ۸۴۸ هزار و ۷۶۴ تن بوده است که در مقایسه با مدت مشابه در هفته گذشته با ۶ میلیون ۴۷۱ هزار ۴۱۶ تن ، به میزان ۲۱ درصد افزایش یافته است .

  |

  نظرات کاربران