در حال بارگذاری ...
 • لزوم خودداری از سفرهای غیرضروری به استان‌های شمالی در روزهای آینده

  از مردم به ویژه هم‌وطنانمان در استان‌های تهران و البرز خواهشمندیم تا در هفته جاری از سفرهای غیرضروری به استان‌های شمالی خودداری کنند تا در امدادرسانی و خدمت‌رسانی به دلیل هجوم بالای مسافران به این مسیرها خللی ایجاد نشود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون راهداری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با تأکید بر اینکه ۱۲ هزار راهدار برای مقابله با برف و کولاک روزهای آینده آماده‌باش هستند توصیه کرد : مردم به‌ویژه هم‌وطنان استان‌های البرز و تهران از سفرهای غیرضروری در روزهای آینده به استان‌های شمالی خودداری کنند .

  حیدر مطاعی با بیان اینکه موج جدیدی از برف ، باران و کولاک در روزهای آینده وارد اکثر استان‌های کشور خواهد شد افزود : با ورود این موج جدید دمای هوای ۲۰ استان کشور کاهش شدید داشته و یخ‌بندان و کولاک در آن‌ها صورت خواهد گرفت . از اواخر ساعات امشب موج سرما و بارش‌ها از سمت غرب و استان‌های کردستان ، آذربایجان غربی و کرمانشاه وارد کشور شده و پس از گذر از ارتفاعات به سمت مرکز و شرق کشور پیش روی می‌کند که بااطلاع از این مسئله عملیات راهداری زمستانه در جاده‌های کشور تشدید خواهد شد .

  مطاعی با بیان اینکه ۱۲ هزار راهدار در جاده‌های کشور به حالت آماده‌باش درآمده‌اند از به‌کارگیری ۹ هزار و ۶۰۰ دستگاه ماشین‌آلات راهداری خبر داد .

  وی با تأکید بر اینکه ۷۸۰ راهدارخانه در کشور در حال خدمت‌رسانی به مردم هستند افزود : موج اصلی بارش و سرما در اواخر هفته وارد کشور شده و به‌قدری قوی است که تمامی استان‌های کشور را درگیر خواهد کرد به‌طور مثال در جنوب کشور و در استان سیستان و بلوچستان باعث گردوخاک خواهد شد .

  معاون راهداری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با اشاره به اینکه سرعت باد قالب در اکثر مناطق از ۳۰ کیلومتر بر ساعت فراتر خواهد رفت که باعث کولاک خواهد شد تصریح کرد : برای چنین شرایطی باید مردم همکاری لازم را داشته باشند زیرا همکاران راهدار ما در جاده‌های کشور با اینکه در حال انجام فعالیت‌های خود هستند ولی به دلیل کولاک دوباره برف به جاده بازخواهد گشت و لازم است تا مردم حتما از زنجیر چرخ و دیگر اقدامات بهره‌گیری کنند .

  مطاعی با تأکید بر اینکه مردم باید تجهیزات زمستانی لازم به‌ویژه زنجیر چرخ همراه داشته باشند ، افزود : با اینکه راهداران در تمامی راه‌ها و گردنه‌ها نمک‌پاشی انجام می‌دهند با این‌حال نمی‌توانند به دلیل مسائل زیست‌محیطی از حد مجاز فراتر بروند که این امر لزوم استفاده از تجهیزات زمستانی را توسط مردم افزایش می‌دهد .

  وی با اعلام اینکه تمامی نیروهای این سازمان در آماده‌باش کامل برای خدمت به مردم قرار دارند توصیه کرد : از مردم به ویژه هم‌وطنانمان در استان‌های تهران و البرز خواهشمندیم تا در هفته جاری از سفرهای غیرضروری به استان‌های شمالی خودداری کنند تا در امدادرسانی و خدمت‌رسانی به دلیل هجوم بالای مسافران به این مسیرها خللی ایجاد نشود .

  معاون راهداری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در پایان از مردم خواست تا اطلاعات مربوط به راه‌های کشور را از طریق منابع موثق این سازمان مانند سامانه تلفنی ۱۴۱ و پرتال اینترنتی مرکز مدیریت راه‌های کشور به آدرس ۱۴۱.ir دنبال کنند.
  مطالب مرتبط

  صندوق توسعه حمل‌ونقل بزرگترین دستاورد بودجه سال ۹۸

  صندوق توسعه حمل‌ونقل بزرگترین دستاورد بودجه سال ۹۸

  انجام مصوبات سفر مقام معظم رهبری ، اجرای مصوبات سفر رئیس‌جمهوری ،‌ تکمیل طرح‌های قابل بهره‌برداری در سال ۹۸ ،‌ تکمیل طرح‌هایی با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد ، تمامی طرح‌های فارغ از ۴ بند فوق و طرح‌های مستمر که ماهیت دائمی دارند ، مجموع تکالیف ما در سال ۹۸ است .

  |

  بازدید رئیس سازمان راهداری از محورهای مواصلاتی استان گلستان

  بازدید رئیس سازمان راهداری از محورهای مواصلاتی استان گلستان

  حسن نیا در این سفر دیدارهایی با نمایندگان مجلس با هدف آشنایی بیشتر از مشکلات حوزه استحفاظی جلسات را برگزار کرده و ایمن سازی محورهای مواصلاتی و خدمات رسانی مناسب به هم استانی ها را از وظایف سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای عنوان نمود .

  |

  توفیق سازمان راهداری در احداث و بهره‌برداری از مجتمع‌های خدماتی – رفاهی بین‌راهی

  توفیق سازمان راهداری در احداث و بهره‌برداری از مجتمع‌های خدماتی – رفاهی بین‌راهی

  پاسخگویی مناسب به نیازهای کاربران جاده‌ای ، جلوگیری از کارهای غیرایمن و استفاده‌های جانبی سایر خدمات بین‌‌راهی از جمله سه ویژگی مهم است که سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با موفقیت و کسب رتبه قابل قبول در این راستا اقدام کرده است .

  |

  نظرات کاربران