در حال بارگذاری ...
 • نیاز به ۱۲ تا ۱۴ هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای کامل پروژه آزادراه تهران - شمال

  اگر بنیاد مستضعفان سرمایه لازم را برای اجرای آزادراه تهران - شمال اختصاص دهد ، می توانیم به اتمام و بهره برداری آن امید داشته باشیم در غیر این صورت این پروژه مانند شرایط کنونی باقی می ماند ، زیرا دولت اراده ای برای حمایت از این پروژه ندارد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به تخصیص اعتبار ۳ میلیارد تومانی به آزادراه تهران - شمال در لایحه بودجه ۹۸ گفت : اجرای کامل پروژه ۱۲ تا ۱۴ هزار میلیارد تومان منابع نیاز دارد .

  قلی‌الله قلی زاده با اشاره به روند اجرای طرح آزادراه تهران - شمال ، گفت : دولت در شرایط کنونی عملا مسئولیت اجرای پروژه آزادراه تهران - شمال را بر گردن بنیاد مستضعفان انداخته است .

  عضو مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد : متأسفانه در لایحه بودجه سال ۹۸ برای اجرای طرح آزادراه تهران - شمال حدود ۳ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده ، که این اعتبار قطعا محدود و کم است . در شرایط کنونی قطعه ۴ آزادراه تهران - شمال مورد بهره برداری قرار گرفته و امروز استفاده می شود ، از طرف دیگر قطعه یک این پروژه نیز بر اساس گزارش مسئولان بنیاد مستضعفان در سال آینده افتتاح می شود .

  ‌قلی زاده با بیان اینکه قطعه دوم و سوم آزادراه تهران - شمال پرهزینه ترین بخش های این پروژه محسوب می شود ، ادامه داد : بر اساس توضیحات سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان برای اجرای کامل این پروژه به ۱۲ تا ۱۴ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که ۸۰ درصد از این میزان اعتبار برای اجرای دو قطعه دوم و سوم هزینه می شود . بخش اعظمی از قطعات دوم و سوم آزادراه تهران - شمال ، پل و تونل بوده و این مسئله کار را برای اجرای و اتمام کامل پروژه ساخت کرده است .

  عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد : اگر بنیاد مستضعفان سرمایه لازم را برای اجرای آزادراه تهران - شمال اختصاص دهد ، می توانیم به اتمام و بهره برداری آن امید داشته باشیم در غیر این صورت این پروژه مانند شرایط کنونی باقی می ماند ، زیرا دولت اراده ای برای حمایت از این پروژه ندارد .
  مطالب مرتبط

  صندوق توسعه حمل‌ونقل بزرگترین دستاورد بودجه سال ۹۸

  صندوق توسعه حمل‌ونقل بزرگترین دستاورد بودجه سال ۹۸

  انجام مصوبات سفر مقام معظم رهبری ، اجرای مصوبات سفر رئیس‌جمهوری ،‌ تکمیل طرح‌های قابل بهره‌برداری در سال ۹۸ ،‌ تکمیل طرح‌هایی با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد ، تمامی طرح‌های فارغ از ۴ بند فوق و طرح‌های مستمر که ماهیت دائمی دارند ، مجموع تکالیف ما در سال ۹۸ است .

  |

  توجه ویژه دولت به توسعه و اتمام طرح های زیربنایی حمل‌ونقل در شرق کشور

  توجه ویژه دولت به توسعه و اتمام طرح های زیربنایی حمل‌ونقل در شرق کشور

  در رابطه با طرح‌های اولویت‌دار منطقه شرق کشور و استان خراسان جنوبی ، سازمان برنامه و بودجه کوشش نموده علیرغم محدودیت‌های اعتباری کشور ، توجه ویژه به اتمام طرح‌های در دست اجرا را در دستور کار قرار دهد و وضعیت اعتباری مهم‌ترین طرح‌های منطقه به شرح زیر است .

  |

  حفظ سرمایه‌های ملی و رضایت بهره‌برداران با نگهداری شبکه راه های کشور در سطح بین‌المللی

  حفظ سرمایه‌های ملی و رضایت بهره‌برداران با نگهداری شبکه راه های کشور در سطح بین‌المللی

  در حال حاضر مصرف سالانه قیر در صنعت روسازی کشور حدود ۳ میلیون تن می‌باشد و قیمت سالانه آسفالت مصرفی در کشور نیز ۲۱ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود . همچنین ارزش فعلی شبکه راه‌های کشور حدود ۴۰۰ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود و برای نگهداری در سطح بین‌المللی ضرورت دارد تا ...

  |

  اهتمام دولت و مجلس برای ساماندهی پروژه‌های نیمه‌تمام زیربناهای حمل‌ونقل

  اهتمام دولت و مجلس برای ساماندهی پروژه‌های نیمه‌تمام زیربناهای حمل‌ونقل

  در حال حاضر آزادراه‌های نطنز - نائین ، نائین - اردکان ، اردکان - مهریز و مهریز - انار آماده واگذاری به بخش خصوصی هستند که قرارداد‌های مشارکت مهریز - انار و اردکان - مهریز آماده شده و به‌زودی عملیات اجرایی آن‌ها آغاز می‌شود .

  |

  نظرات کاربران