در حال بارگذاری ...
 • دیدار رایزن اقتصادی سفارت گرجستان با مدیر کل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری

  زمینه توسعه هرچه بیشتر روابط جاده ای با گرجستان فراهم است و برگزاری نشست های چندجانبه با گرجستان و سایر کشورهای مسیر میتواند باعث احصاء موانع و مشکلات مسیر و در نهایت تلاش در جهت رفع آنها ، موجب ارتقاء روابط جاده ای بین دو کشور گردد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رایزن اقتصادی سفارت گرجستان با مدیر کل دفتر ترانزیت و  حمل و نقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل  و نقل جاده ای ، در خصوص مسائل فیمابین از جمله راهکارهای تسریع ، تقویت و فعالسازی کریدورهای حمل و نقلی و سایر موضوعات دوجانبه در زمینه حمل و نقل جاده‌ای دیدار و گفت‌وگو کردند .

  رضا نفیسی مدیر کل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی این سازمان ، با اشاره به سوابق طولانی و همکاری‌های متقابل دو کشور و ابراز رضایت بر روند رو به رشد حمل و نقل جاده‌ای در سال ۲۰۱۸ میلادی ، بر ضرورت افزایش پروانه های تردد بین دو کشور در سال ۲۰۱۹ تاکید و خاطرنشان کرد : آمادگی به منظور فراهم آوردن بستر حمل و نقل ترکیبی کالا و ادامه بی‌وقفه آن به صورت دوجانبه و ترانزیتی در چارچوب موافقتنامه دوجانبه حمل و نقل جاده ای و همچنین همکاری های دو کشور در چارچوب کریدور شش جانبه خلیج فارس - دریای سیاه وجود دارد و ضروری است بخش های خصوصی دو کشور اقدامات عملی تری جهت توسعه و فعالسازی مسیر عبوری از قلمرو گرجستان و دریای سیاه انجام دهند .

  وی همچنین با توجه به وجود زیرساخت های موجود ، اعلام کرد : زمینه توسعه هرچه بیشتر روابط جاده ای با گرجستان فراهم است و برگزاری نشست های چندجانبه با گرجستان و سایر کشورهای مسیر میتواند باعث احصاء موانع و مشکلات مسیر و در نهایت تلاش در جهت رفع آنها ، موجب ارتقاء روابط جاده ای بین دو کشور گردد .  

  آقای روبن مورگوشیا ، رایزن اقتصادی سفارت گرجستان نیز در این دیدار ، ضمن ابراز خرسندی از همکاری مناسب و رشد تجارت بین دو کشور اعلام کرد : ظرفیت‌های خوبی در زمینه توسعه روابط حمل و نقل جاده‌ای و ترانزیتی میان دو کشور وجود دارد که امید است با همکاری‌های بیشتر دو کشور ، راهکارهای توسعه و بالقوه نمودن پتانسیل‌های موجود در جهت ارتقای حجم مبادلات تجاری جاده‌ای پیگیری شود . مراتب را به مراجع ذیربط در کشور گرجستان منعکس نموده و نتیجه را به اطلاع طرف ایرانی خواهد رساند .
  مطالب مرتبط

  صندوق توسعه حمل‌ونقل بزرگترین دستاورد بودجه سال ۹۸

  صندوق توسعه حمل‌ونقل بزرگترین دستاورد بودجه سال ۹۸

  انجام مصوبات سفر مقام معظم رهبری ، اجرای مصوبات سفر رئیس‌جمهوری ،‌ تکمیل طرح‌های قابل بهره‌برداری در سال ۹۸ ،‌ تکمیل طرح‌هایی با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد ، تمامی طرح‌های فارغ از ۴ بند فوق و طرح‌های مستمر که ماهیت دائمی دارند ، مجموع تکالیف ما در سال ۹۸ است .

  |

  بازدید رئیس سازمان راهداری از محورهای مواصلاتی استان گلستان

  بازدید رئیس سازمان راهداری از محورهای مواصلاتی استان گلستان

  حسن نیا در این سفر دیدارهایی با نمایندگان مجلس با هدف آشنایی بیشتر از مشکلات حوزه استحفاظی جلسات را برگزار کرده و ایمن سازی محورهای مواصلاتی و خدمات رسانی مناسب به هم استانی ها را از وظایف سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای عنوان نمود .

  |

  توفیق سازمان راهداری در احداث و بهره‌برداری از مجتمع‌های خدماتی – رفاهی بین‌راهی

  توفیق سازمان راهداری در احداث و بهره‌برداری از مجتمع‌های خدماتی – رفاهی بین‌راهی

  پاسخگویی مناسب به نیازهای کاربران جاده‌ای ، جلوگیری از کارهای غیرایمن و استفاده‌های جانبی سایر خدمات بین‌‌راهی از جمله سه ویژگی مهم است که سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با موفقیت و کسب رتبه قابل قبول در این راستا اقدام کرده است .

  |

  نظرات کاربران