در حال بارگذاری ...
 • دیدار رایزن اقتصادی سفارت گرجستان با مدیر کل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری

  زمینه توسعه هرچه بیشتر روابط جاده ای با گرجستان فراهم است و برگزاری نشست های چندجانبه با گرجستان و سایر کشورهای مسیر میتواند باعث احصاء موانع و مشکلات مسیر و در نهایت تلاش در جهت رفع آنها ، موجب ارتقاء روابط جاده ای بین دو کشور گردد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رایزن اقتصادی سفارت گرجستان با مدیر کل دفتر ترانزیت و  حمل و نقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل  و نقل جاده ای ، در خصوص مسائل فیمابین از جمله راهکارهای تسریع ، تقویت و فعالسازی کریدورهای حمل و نقلی و سایر موضوعات دوجانبه در زمینه حمل و نقل جاده‌ای دیدار و گفت‌وگو کردند .

  رضا نفیسی مدیر کل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی این سازمان ، با اشاره به سوابق طولانی و همکاری‌های متقابل دو کشور و ابراز رضایت بر روند رو به رشد حمل و نقل جاده‌ای در سال ۲۰۱۸ میلادی ، بر ضرورت افزایش پروانه های تردد بین دو کشور در سال ۲۰۱۹ تاکید و خاطرنشان کرد : آمادگی به منظور فراهم آوردن بستر حمل و نقل ترکیبی کالا و ادامه بی‌وقفه آن به صورت دوجانبه و ترانزیتی در چارچوب موافقتنامه دوجانبه حمل و نقل جاده ای و همچنین همکاری های دو کشور در چارچوب کریدور شش جانبه خلیج فارس - دریای سیاه وجود دارد و ضروری است بخش های خصوصی دو کشور اقدامات عملی تری جهت توسعه و فعالسازی مسیر عبوری از قلمرو گرجستان و دریای سیاه انجام دهند .

  وی همچنین با توجه به وجود زیرساخت های موجود ، اعلام کرد : زمینه توسعه هرچه بیشتر روابط جاده ای با گرجستان فراهم است و برگزاری نشست های چندجانبه با گرجستان و سایر کشورهای مسیر میتواند باعث احصاء موانع و مشکلات مسیر و در نهایت تلاش در جهت رفع آنها ، موجب ارتقاء روابط جاده ای بین دو کشور گردد .  

  آقای روبن مورگوشیا ، رایزن اقتصادی سفارت گرجستان نیز در این دیدار ، ضمن ابراز خرسندی از همکاری مناسب و رشد تجارت بین دو کشور اعلام کرد : ظرفیت‌های خوبی در زمینه توسعه روابط حمل و نقل جاده‌ای و ترانزیتی میان دو کشور وجود دارد که امید است با همکاری‌های بیشتر دو کشور ، راهکارهای توسعه و بالقوه نمودن پتانسیل‌های موجود در جهت ارتقای حجم مبادلات تجاری جاده‌ای پیگیری شود . مراتب را به مراجع ذیربط در کشور گرجستان منعکس نموده و نتیجه را به اطلاع طرف ایرانی خواهد رساند .
  مطالب مرتبط

  پلیس به رانندگان متخلف اجازه رانندگی ندهد

  پلیس به رانندگان متخلف اجازه رانندگی ندهد

  تعمیر و راه‌اندازی مجدد برخی دوربین‌های کنترل سرعت در سطح جاده‌ها ، ایجاد روشنایی در نقاط حادثه خیز و تاریک جاده‌ای و خط کشی سطح جاده‌ها از دیگر اقداماتی است که در کاهش تصادفات نقش بسزایی خواهد داشت .

  |

  برنامه‌ها و تمهیدات حوزه حمل‌ونقل جاده‌ای در طرح نوروزی ۹۸

  برنامه‌ها و تمهیدات حوزه حمل‌ونقل جاده‌ای در طرح نوروزی ۹۸

  هموطنان از طریق دو روش پیش فروش اینترنتی بلیت از طریق سایت های اختصاصی شرکتهای حمل و نقل مسافر و پیش فروش حضوری بلیت در محل پایانه های عمومی مسافر و همچنین دفاتر مرکزی و دفاتر فروش بلیت سطح شهر شرکت‌های مسافربری برای سرویس‌های هر شرکت نسبت به تهیه بلیت اقدام کنند .

  |

  آغاز طرح سفرهای نوروزی ۹۸ سازمان راهداری

  آغاز طرح سفرهای نوروزی ۹۸ سازمان راهداری

  در طرح سفرهای نوروزی پیش‌رو ۱۴۵۰۰ دستگاه اتوبوس ، ۲۱۵۰۰دستگاه مینی بوس و ۲۶۳۰۰دستگاه سواری کرایه به کارگرفته می‌شود و بیش از ۱۱۸هزار راننده و کمک راننده برای خدمت‌رسانی به مسافرین فعالیت می‌کنند .

  |

  بازدید رئیس سازمان راهداری از راه های آسیب دیده ناشی از سیل در استان سیستان و بلوچستان

  بازدید رئیس سازمان راهداری از راه های آسیب دیده ناشی از سیل در استان سیستان و بلوچستان

  رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در زمان حضور در شهر سراوان با خانواده مرحوم محمد صالح باران زهی رئیس سابق اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان سراوان ، که سال گذشته در حین نظارت بر عملیات راهداری دچار سانحه شد و به دیار باقی شتافت دیدار ، و از رشادت های ...

  |

  نظرات کاربران