در حال بارگذاری ...
 • دیدار رایزن اقتصادی سفارت گرجستان با مدیر کل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری

  زمینه توسعه هرچه بیشتر روابط جاده ای با گرجستان فراهم است و برگزاری نشست های چندجانبه با گرجستان و سایر کشورهای مسیر میتواند باعث احصاء موانع و مشکلات مسیر و در نهایت تلاش در جهت رفع آنها ، موجب ارتقاء روابط جاده ای بین دو کشور گردد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رایزن اقتصادی سفارت گرجستان با مدیر کل دفتر ترانزیت و  حمل و نقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل  و نقل جاده ای ، در خصوص مسائل فیمابین از جمله راهکارهای تسریع ، تقویت و فعالسازی کریدورهای حمل و نقلی و سایر موضوعات دوجانبه در زمینه حمل و نقل جاده‌ای دیدار و گفت‌وگو کردند .

  رضا نفیسی مدیر کل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی این سازمان ، با اشاره به سوابق طولانی و همکاری‌های متقابل دو کشور و ابراز رضایت بر روند رو به رشد حمل و نقل جاده‌ای در سال ۲۰۱۸ میلادی ، بر ضرورت افزایش پروانه های تردد بین دو کشور در سال ۲۰۱۹ تاکید و خاطرنشان کرد : آمادگی به منظور فراهم آوردن بستر حمل و نقل ترکیبی کالا و ادامه بی‌وقفه آن به صورت دوجانبه و ترانزیتی در چارچوب موافقتنامه دوجانبه حمل و نقل جاده ای و همچنین همکاری های دو کشور در چارچوب کریدور شش جانبه خلیج فارس - دریای سیاه وجود دارد و ضروری است بخش های خصوصی دو کشور اقدامات عملی تری جهت توسعه و فعالسازی مسیر عبوری از قلمرو گرجستان و دریای سیاه انجام دهند .

  وی همچنین با توجه به وجود زیرساخت های موجود ، اعلام کرد : زمینه توسعه هرچه بیشتر روابط جاده ای با گرجستان فراهم است و برگزاری نشست های چندجانبه با گرجستان و سایر کشورهای مسیر میتواند باعث احصاء موانع و مشکلات مسیر و در نهایت تلاش در جهت رفع آنها ، موجب ارتقاء روابط جاده ای بین دو کشور گردد .  

  آقای روبن مورگوشیا ، رایزن اقتصادی سفارت گرجستان نیز در این دیدار ، ضمن ابراز خرسندی از همکاری مناسب و رشد تجارت بین دو کشور اعلام کرد : ظرفیت‌های خوبی در زمینه توسعه روابط حمل و نقل جاده‌ای و ترانزیتی میان دو کشور وجود دارد که امید است با همکاری‌های بیشتر دو کشور ، راهکارهای توسعه و بالقوه نمودن پتانسیل‌های موجود در جهت ارتقای حجم مبادلات تجاری جاده‌ای پیگیری شود . مراتب را به مراجع ذیربط در کشور گرجستان منعکس نموده و نتیجه را به اطلاع طرف ایرانی خواهد رساند .
  مطالب مرتبط

  بهره برداری از طرح بهسازی محور پردیسان - ورجان در استان قم

  بهره برداری از طرح بهسازی محور پردیسان - ورجان در استان قم

  از آنجا که محور پردیسان – ورجان مهم‌ترین محور ییلاقی استان است وغالبا در روزهای تعطیل و پایان هفته شاهد ترافیک چشمگیری است اجرای طرح بهسازی آن بدون اعمال انسداد ترافیکی ، اما مطابق آیین نامه های ایمنی در دستور کار قرار گرفت .

  |

  برگزاری نشست هم‌اندیشی با کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی حمل‌ونقل مسافر کشور

  برگزاری نشست هم‌اندیشی با کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی حمل‌ونقل مسافر کشور

  در این نشست از سوی نمایندگان کانون انجمن‌های صنفی مشکلات مربوط به افزایش مصرف سوخت ناوگان باتوجه به افزایش دمای هوا ، افزایش قیمت روغن و لوازم یدکی ، همچنین مسائل مربوط به ضوابط فعالیت شرکت‌ها ، مطرح و مورد بررسی قرار گرفت .

  |

  نظرات کاربران