در حال بارگذاری ...
 • هماهنگی و هسمویی سازمان بنادر و دریانوردی با سیاست های ارزی بانک مرکزی

  دولت در بودجه سال آینده معافیت های مالیاتی کالای صادراتی را منوط به ایفای تعهدات ارزی کرده است این نشان می دهد که سیاست گذاران در راستای برگشت ارز به کشور برنامه ریزی کردند و در این مهم ضرورت دارد که همه سازمان های مرتبط همکاری کنند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، کارشناس اقتصادی گفت : اقدام سازمان بنادر و دریانوردی در جهت ارائه تخفیف های بندری به صادرکنندگانی که ارز حاصل از صادرات خود را وارد کشور می کنند ، شایسته است .

  ابراهیم رزاقی درباره تعویق زمان اعطای تخفیفات صادراتی ، افزود : چندی پیش سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد که در همسویی با سیاست های کلان دولت و سیاست های ابلاغی بانک مرکزی ، زمان اعطای تخفیف ها در هزینه ها و عوارض بندری به تعویق انداخته شد تا زمانیکه ارز حاصل از صادرات به تایید بانک مرکزی برسد .

  وی ادامه داد : اقدام سازمان بنادر و دریانوردی در راستای ارائه تخفیف به صادرکنندگانی که ارز حاصل از صادرات را به چرخه اقتصادی بر می گردانند بسیار خوب و شایسته بود . کشور در شرایط سختی قرار دارد و از نظر ارزی مشکلاتی وجود دارد از این رو ضرورت دارد که بخش خصوصی در کنار دولت قرار گیرد و در جهت تامین ارزی همکاری کند . اگر تولیدکنندگان و صادرکنندگان مانند گذشته در راستای منافع ملی فعالیت کنند ، اقتصاد کشور می تواند از بحران ها عبور کند و این امر تا حدودی از مشکلات تحریم می کاهد . یکی از نکات مهم در کاهش اثرات تحریم ، همسویی و هماهنگی بین بخش های مختلف اقتصاد است .

  این کارشناس اقتصادی تاکید کرد : هماهنگی و هسمویی سازمان بنادر و دریانوردی و سایر مجموعه ها با سیاست های ارزی بانک مرکزی اتفاق مهمی است که می تواند در نهایت به نفع تک تک ایرانیان تمام شود . دولت در بودجه سال آینده معافیت های مالیاتی کالای صادراتی را منوط به ایفای تعهدات ارزی کرده است این نشان می دهد که سیاست گذاران در راستای برگشت ارز به کشور برنامه ریزی کردند و در این مهم ضرورت دارد که همه سازمان های مرتبط همکاری کنند .

  وی با بیان اینکه تمام کشورها در سیاست های که تدوین می کنند ، با یکدیگر همکاری دارند ، تصریح کرد : هماهنگی بین مجموعه ها و تصویب نکات مورد نیاز با هدف اجرا شدن قانون واحد به رشد و توسعه  اقتصادی کشور کمک می کند .
  مطالب مرتبط

  لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت‌های مردمی برای تحقق اقتصاد دریامحور

  لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت‌های مردمی برای تحقق اقتصاد دریامحور

  در راستای مسئولیت‌های اجتماعی سازمان بنادر و دریانوردی و در راستای توسعه زیرساخت‌های گردشگری دریایی و همچنین تسهیل در سفرهای دریایی هموطنان به جزایر استان هرمزگان ، فعالیت‌های عمرانی و اجرایی متعددی در اسکله‌های گردشگری کندالو ، هنگام ، شیب‌دراز ، سهیلی ، گورزین ، لافت ...

  |

  نصب اسکله های فلزی شناور ساخت داخل در مناطق گردشگری جزیره قشم و سایر سواحل هرمزگان

  نصب اسکله های فلزی شناور ساخت داخل در مناطق گردشگری جزیره قشم و سایر سواحل هرمزگان

  ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم پایدار ، توسعه اجتماعی ، اقتصادی و توریستی مناطق گردشگری ، افزایش ضریب ایمنی سفرها و گشت های تفریحی دریایی و ایجاد بستر رفاهی مناسب برای گردشگران از جمله ره آوردها و تاثیرات اجرای این پروژه است .

  |

  نظرات کاربران