در حال بارگذاری ...
 • برگزاری مناقصه احداث ۲۷ کیلومتر دیگر از محور تربت حیدریه - سنگان در آینده نزدیک

  این کنارگذر در ترانزیت بار و مسافر به سوی بنادر جنوبی کشور به ویژه بندرعباس و بندر چابهار نقش مهمی دارد و استان‌های خراسان رضوی و شمالی را به مرزهای سرخس ، باجگیران و دوغارون متصل می‌کند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اهمیت محور تربت حیدریه - سنگان در ترانزیت بار معادن سنگان و خواف به بنادر جنوبی کشور گفت : به منظور تسریع در عملیات اجرایی این محور به زودی مناقصه احداث ۲۷ کیلومتر دیگر از این محدوده برگزار می‌شود .

  خیراله خادمی صبح امروز در سفر به استان خراسان رضوی گفت : محور تربت حیدریه - رشتخوار - خواف - سنگان یکی از مهمترین محورهای مواصلاتی استان خراسان رضوی است که با توجه به وجود بزرگترین معدن سنگ‌‌آهن خاورمیانه در سنگان و تردد بالا در این محور ، تکمیل هرچه سریعتر آن در اولویت قرار دارد . این محور ۱۴۰ کیلومتر طول دارد که در حال حاضر ۲۱ کیلومتر آن در محدوده شهرستان خواف زیرعبور ترافیک قرار دارد ، ۲۷ کیلومتر آن نیز با برآورد ۸۶ میلیارد تومان آماده برگزاری مناقصه و ۹۲ کیلومتر نیز در دست مطالعه قرار دارد .

  وی تاکید کرد : محور تربت حیدریه - رشتخوار - خواف - سنگان در انتقال سنگ آهن معادن سنگان به مرکز و بنادر جنوبی کشور نقش مهمی دارد و همچنین یکی از مهمترین محورهای اتصال شمال شرق کشور به مرز افغانستان است . با توجه به ترافیک بالا در این محدوده و همچنین لزوم کاهش خطرات احتمالی در این محور تکمیل هرچه سریعتر آن در اولویت قرار گرفته است .

  برگزاری مناقصه عملیات تکمیلی کنارگذر تربت حیدریه

  معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین در بازدید از کنارگذر تربت حیدریه گفت :‌ این کنارگذر به صورت ۴ خطه و به طول ۲۰ کیلومتر هم اکنون زیرعبور ترافیک قرار دارد و مناقصه اجرای عملیات تکمیلی آن به زودی برگزار خواهد شد .

  خادمی کنارگذر تربت حیدریه را بخشی از کریدور شمال - جنوب شرق کشور اعلام کرد و افزود :‌ این کنارگذر در ترانزیت بار و مسافر به سوی بنادر جنوبی کشور به ویژه بندرعباس و بندر چابهار نقش مهمی دارد  و استان‌های خراسان رضوی و شمالی را به مرزهای سرخس ، باجگیران و دوغارون متصل می‌کند . کنارگذر تربت حیدریه با توجه به ترانزیت بار معادن خواف و نشتیفان به سمت جنوب از این محدوده ، مانع از ورود ماشین‌های سنگین و خودروهای عبوری به داخل شهر تربت حیدریه خواهد شد .

  معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد :‌ بیش از ۴ میلیون تن سنگ‌آهن طی ۹ ماه گذشته از این محور به سمت بنادر جنوبی کشور ارسال شده است .
  مطالب مرتبط

  آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح میدان بسیج شهرضا در اصفهان

  آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح میدان بسیج شهرضا در اصفهان

  این بزرگراه حجم ترافیک عبوری بسیار بالایی دارد و برنامه‌ریزی شده است تا به صورت ۶ خطه تعریض شود . محور شهرضا - مبارکه نیز دارای حجم وسیع عبور و مرور وسایل نقلیه سبک و سنگین است و هم‌اکنون عملیات اجرایی تعریض آن در دست اجرا قرار دارد .

  |

  نظرات کاربران