در حال بارگذاری ...
 • برگزاری مناقصه احداث ۲۷ کیلومتر دیگر از محور تربت حیدریه - سنگان در آینده نزدیک

  این کنارگذر در ترانزیت بار و مسافر به سوی بنادر جنوبی کشور به ویژه بندرعباس و بندر چابهار نقش مهمی دارد و استان‌های خراسان رضوی و شمالی را به مرزهای سرخس ، باجگیران و دوغارون متصل می‌کند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اهمیت محور تربت حیدریه - سنگان در ترانزیت بار معادن سنگان و خواف به بنادر جنوبی کشور گفت : به منظور تسریع در عملیات اجرایی این محور به زودی مناقصه احداث ۲۷ کیلومتر دیگر از این محدوده برگزار می‌شود .

  خیراله خادمی صبح امروز در سفر به استان خراسان رضوی گفت : محور تربت حیدریه - رشتخوار - خواف - سنگان یکی از مهمترین محورهای مواصلاتی استان خراسان رضوی است که با توجه به وجود بزرگترین معدن سنگ‌‌آهن خاورمیانه در سنگان و تردد بالا در این محور ، تکمیل هرچه سریعتر آن در اولویت قرار دارد . این محور ۱۴۰ کیلومتر طول دارد که در حال حاضر ۲۱ کیلومتر آن در محدوده شهرستان خواف زیرعبور ترافیک قرار دارد ، ۲۷ کیلومتر آن نیز با برآورد ۸۶ میلیارد تومان آماده برگزاری مناقصه و ۹۲ کیلومتر نیز در دست مطالعه قرار دارد .

  وی تاکید کرد : محور تربت حیدریه - رشتخوار - خواف - سنگان در انتقال سنگ آهن معادن سنگان به مرکز و بنادر جنوبی کشور نقش مهمی دارد و همچنین یکی از مهمترین محورهای اتصال شمال شرق کشور به مرز افغانستان است . با توجه به ترافیک بالا در این محدوده و همچنین لزوم کاهش خطرات احتمالی در این محور تکمیل هرچه سریعتر آن در اولویت قرار گرفته است .

  برگزاری مناقصه عملیات تکمیلی کنارگذر تربت حیدریه

  معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین در بازدید از کنارگذر تربت حیدریه گفت :‌ این کنارگذر به صورت ۴ خطه و به طول ۲۰ کیلومتر هم اکنون زیرعبور ترافیک قرار دارد و مناقصه اجرای عملیات تکمیلی آن به زودی برگزار خواهد شد .

  خادمی کنارگذر تربت حیدریه را بخشی از کریدور شمال - جنوب شرق کشور اعلام کرد و افزود :‌ این کنارگذر در ترانزیت بار و مسافر به سوی بنادر جنوبی کشور به ویژه بندرعباس و بندر چابهار نقش مهمی دارد  و استان‌های خراسان رضوی و شمالی را به مرزهای سرخس ، باجگیران و دوغارون متصل می‌کند . کنارگذر تربت حیدریه با توجه به ترانزیت بار معادن خواف و نشتیفان به سمت جنوب از این محدوده ، مانع از ورود ماشین‌های سنگین و خودروهای عبوری به داخل شهر تربت حیدریه خواهد شد .

  معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد :‌ بیش از ۴ میلیون تن سنگ‌آهن طی ۹ ماه گذشته از این محور به سمت بنادر جنوبی کشور ارسال شده است .
  مطالب مرتبط

  صندوق توسعه حمل‌ونقل بزرگترین دستاورد بودجه سال ۹۸

  صندوق توسعه حمل‌ونقل بزرگترین دستاورد بودجه سال ۹۸

  انجام مصوبات سفر مقام معظم رهبری ، اجرای مصوبات سفر رئیس‌جمهوری ،‌ تکمیل طرح‌های قابل بهره‌برداری در سال ۹۸ ،‌ تکمیل طرح‌هایی با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد ، تمامی طرح‌های فارغ از ۴ بند فوق و طرح‌های مستمر که ماهیت دائمی دارند ، مجموع تکالیف ما در سال ۹۸ است .

  |

  تجهیز کلیه آزادراه‌های کشور به سیستم اخذ الکترونیکی عوارض تا تیرماه سال آینده

  تجهیز کلیه آزادراه‌های کشور به سیستم اخذ الکترونیکی عوارض تا تیرماه سال آینده

  این طرح با ایجاد مکانیزم جامعی برای تجمیع اطلاعات ، مغایرت‌گیری وضعیت دریافت نقدی با میزان تردد و... منجر به ارایه گزارش‌های دقیق می‌شود و دولت و شرکت‌های سرمایه‌گذار می‌توانند به توافق جامعی در این خصوص دست یابند .

  |

  اجرایی شدن پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراه‌ها در آینده نزدیک

  اجرایی شدن پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراه‌ها در آینده نزدیک

  متأسفانه نظام توزیع اعتبارات و فنی اجرایی کشور درگیر موضوع بودجه است و تا زمانی که بودجه مصوب تخصیص نیابد پروژه‌ها اجرایی نمی‌شود درحالی‌که در کشورهای دیگر اگر یک قرارداد پیمانی بسته می‌شود منابع موردنیاز پروژه توسط بانک تأمین‌شده و دولت یا پیمانکار با بانک تسویه‌حساب ...

  |

  کسب نشان پنج ستاره لیاقت و ارزش آفرینی ملی توسط شرکت ساخت و توسعه

  کسب نشان پنج ستاره لیاقت و ارزش آفرینی ملی توسط شرکت ساخت و توسعه

  شرکت ساخت و توسعه در میان بیش از ۱۰۰ دستگاه دولتی و خصوصی به دلیل همگام بودن برنامه‌ها در راستای تقویت فرهنگ جهادی در ایجاد ارزش افزوده ، تولید ثروت ، بهره‌وری ، کارآفرینی ، سرمایه‌گذاری و اشتغال مولد موفق به کسب نشان پنج ستاره لیاقت و ارزش آفرینی ملی شد .

  |

  نظرات کاربران