در حال بارگذاری ...
 • کاهش ۲۵ درصدی تخلفات اضافه تناژ کامیون‌ها در استان همدان

  حمل بار اضافه بر ظرفیت وسایل نقلیه علاوه بر خطرات ناشی از بروز سوانح و تصادفات جاده‌ای ، موجب فرسودگی زودرس وسیله نقلیه و تخریب زیرساخت راه‌ها می شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همدان گفت : تخلفات اضافه تناژ کامیون‌ها در استان با کاهش ۲۵ درصدی همراه است .

  مصطفی پناهنده گفت : در ۸ ماه اول امسال ۴۸۷ مورد تخلف اضافه تناژ رسیدگی شده که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۶۵۷ مورد بوده است . براساس آمار دریافتی از سیستم اضافه تناژ اداره کل ، این تعداد تخلف اضافه تناژ از سوی پلیس راه استان کشف و برای اعمال قانون به این اداره کل معرفی شده است .

  پناهنده افزود : برخورد با متخلفان و ممانعت از تردد ناوگان دارای اضافه بار توسط پلیس راه ، راه‌اندازی گشت‌های نامحسوس ، شناسایی مراکز فرار بار و برگزاری کلاس‌های آموزشی برای رانندگان از جمله عوامل مؤثر در کاهش تخلفات اضافه تناژ در استان بوده است .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان با تأکید براینکه با متخلفان اضافه تناژ به شدت برخورد می‌شود ، تصریح کرد : حمل بار اضافه بر ظرفیت وسایل نقلیه علاوه بر خطرات ناشی از بروز سوانح و تصادفات جاده‌ای ، موجب فرسودگی زودرس وسیله نقلیه و تخریب زیرساخت راه‌ها می شود .

  این مدیر استانی با اشاره به اهمیت نصب و بهره‌برداری از سامانه‌های توزین در حال حرکت (WIM) یادآور شد : هیچ عاملی مانند اضافه تناژ جاده ها را تخریب نمی‌کند و اضافه تناژ محوری یکی از مهم‌ترین علل تخریب جاده است که با استفاده از سامانه‌های توزین در حال حرکت در کامیون‌های دارای اضافه تناژ محوری به آسانی قابل تشخیص است . با رانندگان متخلف بر حسب میزان اضافه بار و مسافت طی شده برخورد می‌شود .
  مطالب مرتبط

  اصلاح ۹ نقطه پر تصادف در جاده‌های نیمه شمالی استان سیستان و بلوچستان

  اصلاح ۹ نقطه پر تصادف در جاده‌های نیمه شمالی استان سیستان و بلوچستان

  بر اساس اطلاعات دریافتی از پلیس راه های شمال و جنوب استان ، کل تصادفات این مدت برابر ۲ هزار و ۲۱۸ فقره بوده است که بر اساس اعلام پزشکی قانونی ، فوت ۴۹۸ نفر و مجروح شدن ۴ هزار و ۳۸ نفر را به همراه داشته است .

  |

  فعالیت ۹ مرکز اسقاط خودرو فرسوده در استان مازندران

  فعالیت ۹ مرکز اسقاط خودرو فرسوده در استان مازندران

  از عوامل تاثیر گذار بر طرح جایگزینی خودروها ، اعمال قانون منع تردد وسایل نقلیه فرسوده است که بایستی در کنار اعطای تسهیلات کافی ، کاهش زمان فرایند جایگزینی خودرو تخفیفات لازم از سوی شرکت های خودروساز به متقاضیان ، لحاظ شود .

  |

  بهره‌گیری از حداکثر توان بخش حمل و نقل در جابه‌جایی زائران اربعین حسینی

  بهره‌گیری از حداکثر توان بخش حمل و نقل در جابه‌جایی زائران اربعین حسینی

  با توجه به افزایش تردد آمار زائران طی روزهای آتی از اعضای کمیته حمل و نقل و سوخت درخواست می شود از تمام توان و ظرفیت در تأمین ناوگان ، سوخت و افزایش ایمنی سفر زائران تا زمان بازگشت آنها ، به کار گیرند .

  |

  نظرات کاربران