در حال بارگذاری ...
 • بهره‌برداری تقاطع غیرهم‌سطح فرمهین در محور ارتباطی اراک – فرمهین

  با بهره برداری از این پروژه ، محور ارتباطی اراک – فرمهین به صورتی کاملا ایمن و بدون تداخل با ترافیک عبوری کنارگذر شمالی اراک خواهد گردید و ضمن کاهش زمان سفر و مصرف سوخت ، افزایش ضریب ایمنی سفر در دو محور بزرگراهی و آزادراهی را در پی خواهد داشت .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی از بهره‌برداری تقاطع غیرهم‌سطح فرمهین به طول ۶۵۰ متر خبر داد .

  احمد مرزبان اظهار داشت : پروژه تقاطع غیرهمسطح فرمهین به طول ۶۵۰ متر و دو لاین رفت و برگشت و در هر لاین ۱۱.۸۰ متر ، تکمیل به منظور رفاه حال مردم ، ایمنی و آسایش تردکنندگان شهرهای اراک ، فرمهین ، تفرش ، کمیجان ، ساروق ، داودآباد و روستاهای تابعه امروز به بهره برداری می رسد و انشااله در دهه مبارک فجر رسما توسط مسئولین کشوری افتتاح خواهد شد .

  وی گفت : پروژه ساخت تقاطع غیرهمسطح اراک فرمهین در ۴ دهانه هریک به طول ۱۸.۷۰ متر با اعتباری بالغ بر ۱۴ میلیارد تومان احداث گردیده که تاکنون ۱۸۱۶۷۰ مترمکعب خاکبرداری ، ۵۶۳۶۲ مترمکعب خاکریزی ، ۳۱۱۳ مترمکعب زیر اساس و ۲۹۸۸ مترمکعب اساس ، ۱۸۲۱۶ مترمکعب بتن ریزی ، ۲۲۹۳۳ مترمربع قالب بندی انجام شده است .

  مدیرکل راه و شهرسازی افزود : با بهره برداری از این پروژه ، محور ارتباطی اراک – فرمهین به صورتی کاملا ایمن و بدون تداخل با ترافیک عبوری کنارگذر شمالی اراک خواهد گردید و ضمن کاهش زمان سفر و مصرف سوخت ، افزایش ضریب ایمنی سفر در دو محور بزرگراهی و آزادراهی را در پی خواهد داشت .
  مطالب مرتبط

  تکمیل روکش آسفالت محور راهجرد - آشتیان در آینده‌ نزدیک

  تکمیل روکش آسفالت محور راهجرد - آشتیان در آینده‌ نزدیک

  محور مذکور راه ارتباطی شهرستان آشتیان و استانهای غرب کشور به محور اصلی اراک – قم است و با ارتقاء آن کاهش تصادفات ، تسهیل عبور و مرور ،رونق ، توسعه و ایجاد محور ایمن جهت عبور مسافرین و کالاهای ترانزیتی و محصولات کشاورزی را شاهد خواهیم بود .

  |

  تصویب تهیه طرح مطالعاتی پهنه‌بندی خطر رانش زمین در محورهای مواصلاتی استان مرکزی

  تصویب تهیه طرح مطالعاتی پهنه‌بندی خطر رانش زمین در محورهای مواصلاتی استان مرکزی

  به دنبال راهی بهینه هستیم که مناطق مستعد زمین لغزش و رانش زمین را در استان و مخصوصا در محورهای مواصلاتی استحفاظی استان شناسایی و با اجرای برنامه های پایدارسازی شیب ها و دامنه ها و جاده ها از حوادث بعدی مربوط به رانش که ممکن است به تمام زیرساختهای حمل و نقل و مناطق شهری و ...

  |

  ترمیم و نگهداری از راه‌های استان مرکزی با جدیدترین تکنولوژی ها

  ترمیم و نگهداری از راه‌های استان مرکزی با جدیدترین تکنولوژی ها

  شش هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع آزاد راه، راه اصلی و راه روستایی در استان مرکزی وجود دارد که چهار هزار کیلومتر آن را راه‌های روستایی تشکیل داده و روزانه حدود ۴۹۰ هزار وسیله نقلیه از مسیرهای جاده‌ای این استان تردد می‌کنند .

  |

  نظرات کاربران