در حال بارگذاری ...
 • بهره‌برداری تقاطع غیرهم‌سطح فرمهین در محور ارتباطی اراک – فرمهین

  با بهره برداری از این پروژه ، محور ارتباطی اراک – فرمهین به صورتی کاملا ایمن و بدون تداخل با ترافیک عبوری کنارگذر شمالی اراک خواهد گردید و ضمن کاهش زمان سفر و مصرف سوخت ، افزایش ضریب ایمنی سفر در دو محور بزرگراهی و آزادراهی را در پی خواهد داشت .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی از بهره‌برداری تقاطع غیرهم‌سطح فرمهین به طول ۶۵۰ متر خبر داد .

  احمد مرزبان اظهار داشت : پروژه تقاطع غیرهمسطح فرمهین به طول ۶۵۰ متر و دو لاین رفت و برگشت و در هر لاین ۱۱.۸۰ متر ، تکمیل به منظور رفاه حال مردم ، ایمنی و آسایش تردکنندگان شهرهای اراک ، فرمهین ، تفرش ، کمیجان ، ساروق ، داودآباد و روستاهای تابعه امروز به بهره برداری می رسد و انشااله در دهه مبارک فجر رسما توسط مسئولین کشوری افتتاح خواهد شد .

  وی گفت : پروژه ساخت تقاطع غیرهمسطح اراک فرمهین در ۴ دهانه هریک به طول ۱۸.۷۰ متر با اعتباری بالغ بر ۱۴ میلیارد تومان احداث گردیده که تاکنون ۱۸۱۶۷۰ مترمکعب خاکبرداری ، ۵۶۳۶۲ مترمکعب خاکریزی ، ۳۱۱۳ مترمکعب زیر اساس و ۲۹۸۸ مترمکعب اساس ، ۱۸۲۱۶ مترمکعب بتن ریزی ، ۲۲۹۳۳ مترمربع قالب بندی انجام شده است .

  مدیرکل راه و شهرسازی افزود : با بهره برداری از این پروژه ، محور ارتباطی اراک – فرمهین به صورتی کاملا ایمن و بدون تداخل با ترافیک عبوری کنارگذر شمالی اراک خواهد گردید و ضمن کاهش زمان سفر و مصرف سوخت ، افزایش ضریب ایمنی سفر در دو محور بزرگراهی و آزادراهی را در پی خواهد داشت .
  مطالب مرتبط

  ترمیم و نگهداری از راه‌های استان مرکزی با جدیدترین تکنولوژی ها

  ترمیم و نگهداری از راه‌های استان مرکزی با جدیدترین تکنولوژی ها

  شش هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع آزاد راه، راه اصلی و راه روستایی در استان مرکزی وجود دارد که چهار هزار کیلومتر آن را راه‌های روستایی تشکیل داده و روزانه حدود ۴۹۰ هزار وسیله نقلیه از مسیرهای جاده‌ای این استان تردد می‌کنند .

  |

  نظرات کاربران