در حال بارگذاری ...
 • تأثیر هوشمندسازی جاده‌ها در مدیریت سرعت و کاهش تخلفات رانندگی

  مدیریت ترافیک و دریافت اطلاعات بر خط تردد در محورهای مواصلاتی استان با استفاده از دوربین‌های نظارت ترافیکی ، سیستم‌های ترددشمار و دیگر سامانه‌های هوشمند انجام می‌گیرد ، به طوری که در این مدت علاوه بر ثبت تعداد ترددها با استفاده از ۳۲ دوربین ، تخلفات رانندگان نیز در جاده‌های استان به طور مستمر ثبت و به پلیس راهور ارسال می‌شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان زنجان گفت : طبق اعلام مرکز مدیریت راه‌های کشور ، از اوایل آبان تا اواخر آذرماه سال جاری ۴۷ هزار و ۶۹۴ مورد تخلف سرعت غیر مجاز توسط ۳۲ سامانه فعال ثبت تخلفات عبور و مرور در محورهای مواصلاتی استان زنجان ثبت شده است .

  عبدالحسین علی‌اکبری با اشاره به نقش و تأثیر هوشمندسازی جاده‌ها در مدیریت سرعت و کاهش تخلفات رانندگی گفت : در آذر ماه سال جاری میانگین سرعت متوسط در کل محورهای استان برابر با ۷۶ کیلومتر بر ساعت بود که از این تعداد ، میزان تخلفات سرعت غیرمجاز ۳ درصد ، سبقت غیرمجاز ، یک درصد و فاصله غیرمجاز ۹ درصد از کل ترددهای ثبت شده است .

  علی‌اکبری افزود : مدیریت ترافیک و دریافت اطلاعات بر خط تردد در محورهای مواصلاتی استان با استفاده از دوربین‌های نظارت ترافیکی ، سیستم‌های ترددشمار و دیگر سامانه‌های هوشمند انجام می‌گیرد ، به طوری که در این مدت علاوه بر ثبت تعداد ترددها با استفاده از ۳۲ دوربین ، تخلفات رانندگان نیز در جاده‌های استان به طور مستمر ثبت و به پلیس راهور ارسال  می‌شود .

  علی‌اکبری با اشاره به بررسی ثبت تخلفات عبور و مرور در آذرماه سال جاری تصریح کرد : با توجه به نصب سامانه‌های ثبت تخلفات عبور و مرور در آزادراه زنجان – قزوین و زنجان – تبریز و ترانزیت زنجان – ابهر و زنجان - میانه حدود ۳۲ هزار تخلف سرعت غیر مجاز در آذرماه ثبت شده است و آمارها نشان می‌دهد که با توجه به تردد حدود ۷ میلیون و ۵۰۰ خودرو در محورهای فوق ، تنها نیم درصد از کل  تخلفات صورت گرفته در کل راه‌های مو اصلاتی استان در این محورها صورت گرفته است که نشانگر سهم قابل توجه سامانه‌های هوشمند ثبت تخلفات در کاهش سرعت غیرمجاز است .
  مطالب مرتبط

  آغاز طرح سفرهای نوروزی ۹۸ سازمان راهداری

  آغاز طرح سفرهای نوروزی ۹۸ سازمان راهداری

  در طرح سفرهای نوروزی پیش‌رو ۱۴۵۰۰ دستگاه اتوبوس ، ۲۱۵۰۰دستگاه مینی بوس و ۲۶۳۰۰دستگاه سواری کرایه به کارگرفته می‌شود و بیش از ۱۱۸هزار راننده و کمک راننده برای خدمت‌رسانی به مسافرین فعالیت می‌کنند .

  |

  تشریح برنامه‌ها و تمهیدات طرح نوروزی ۹۸ سازمان راهداری

  تشریح برنامه‌ها و تمهیدات طرح نوروزی ۹۸ سازمان راهداری

  با توجه به استقبال هموطنان از سفرهای بین‌المللی به ویژه در ایام نوروز ، آمادگی و آماده سازی پایانه های مرزی از هر حیث به منظور استقبال از مسافران متردد از پایانه‌های مرزی و ارائه خدمات مطلوب در دستور کار این بخش قرار دارد و بر همین اساس با شرکت‌های حمل و نقل بین المللی به ...

  |

  راه اندازی سامانه پیش‌بینی هواشناسی جاده‌ای ۷ محور پرتردد کشور در وب سایت ۱۴۱

  راه اندازی سامانه پیش‌بینی هواشناسی جاده‌ای ۷ محور پرتردد کشور در وب سایت ۱۴۱

  نمایش اطلاعات هواشناسی در ۷ محور پرتقاضا در مقاطع ۵ کیلومتری ، پیش‌بینی هواشناسی برای محور منتخب در بازه‌های زمانی ۳ ساعته تا ۷۲ ساعت آینده ، مشاهده لیست هشدار بارش در صورت اعلام در محور منتخب فراهم شده است .

  |

  وب سایت و نرم‌افزار ۱۴۱ رتبه نخست در یازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران

  وب سایت و نرم‌افزار ۱۴۱ رتبه نخست در یازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران

  سامانه جامع اطلاع‌رسانی ۱۴۱ برای مدیریت سفرهای جاده‌ای شامل تلفن ۱۴۱ ، سایت ۱۴۱ ، سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۴۱ و اپلیکیشن ۱۴۱ راه‌اندازی شده و اطلاعات به صورت انلاین و لحظه‌ای به‌روز رسانی شده و در دسترس کاربران جاده‌ای قرار دارد .

  |

  نظرات کاربران