در حال بارگذاری ...
 • تأثیر هوشمندسازی جاده‌ها در مدیریت سرعت و کاهش تخلفات رانندگی

  مدیریت ترافیک و دریافت اطلاعات بر خط تردد در محورهای مواصلاتی استان با استفاده از دوربین‌های نظارت ترافیکی ، سیستم‌های ترددشمار و دیگر سامانه‌های هوشمند انجام می‌گیرد ، به طوری که در این مدت علاوه بر ثبت تعداد ترددها با استفاده از ۳۲ دوربین ، تخلفات رانندگان نیز در جاده‌های استان به طور مستمر ثبت و به پلیس راهور ارسال می‌شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان زنجان گفت : طبق اعلام مرکز مدیریت راه‌های کشور ، از اوایل آبان تا اواخر آذرماه سال جاری ۴۷ هزار و ۶۹۴ مورد تخلف سرعت غیر مجاز توسط ۳۲ سامانه فعال ثبت تخلفات عبور و مرور در محورهای مواصلاتی استان زنجان ثبت شده است .

  عبدالحسین علی‌اکبری با اشاره به نقش و تأثیر هوشمندسازی جاده‌ها در مدیریت سرعت و کاهش تخلفات رانندگی گفت : در آذر ماه سال جاری میانگین سرعت متوسط در کل محورهای استان برابر با ۷۶ کیلومتر بر ساعت بود که از این تعداد ، میزان تخلفات سرعت غیرمجاز ۳ درصد ، سبقت غیرمجاز ، یک درصد و فاصله غیرمجاز ۹ درصد از کل ترددهای ثبت شده است .

  علی‌اکبری افزود : مدیریت ترافیک و دریافت اطلاعات بر خط تردد در محورهای مواصلاتی استان با استفاده از دوربین‌های نظارت ترافیکی ، سیستم‌های ترددشمار و دیگر سامانه‌های هوشمند انجام می‌گیرد ، به طوری که در این مدت علاوه بر ثبت تعداد ترددها با استفاده از ۳۲ دوربین ، تخلفات رانندگان نیز در جاده‌های استان به طور مستمر ثبت و به پلیس راهور ارسال  می‌شود .

  علی‌اکبری با اشاره به بررسی ثبت تخلفات عبور و مرور در آذرماه سال جاری تصریح کرد : با توجه به نصب سامانه‌های ثبت تخلفات عبور و مرور در آزادراه زنجان – قزوین و زنجان – تبریز و ترانزیت زنجان – ابهر و زنجان - میانه حدود ۳۲ هزار تخلف سرعت غیر مجاز در آذرماه ثبت شده است و آمارها نشان می‌دهد که با توجه به تردد حدود ۷ میلیون و ۵۰۰ خودرو در محورهای فوق ، تنها نیم درصد از کل  تخلفات صورت گرفته در کل راه‌های مو اصلاتی استان در این محورها صورت گرفته است که نشانگر سهم قابل توجه سامانه‌های هوشمند ثبت تخلفات در کاهش سرعت غیرمجاز است .
  مطالب مرتبط

  شناسایی ۱۰۹ نقطه پرحادثه در محورهای مواصلاتی استان اصفهان

  شناسایی ۱۰۹ نقطه پرحادثه در محورهای مواصلاتی استان اصفهان

  علاوه بر اینکه حفظ حریم راه‌ها ضریب ایمنی جاده‌ها را بالا می‌برد برای توسعه و تعریض راه‌ها در آینده نیز ضروری است و اقداماتی شامل گشت زنی موثر ، برخورد با متخلفان توسط عوامل مربوطه و مساعدت مسئولین در حال انجام است .

  |

  تشریح آمار تردد وسایل نقلیه در آزادراه‌­ها و محورهای ترانزیت استان زنجان

  تشریح آمار تردد وسایل نقلیه در آزادراه‌­ها و محورهای ترانزیت استان زنجان

  در این مدت تعداد ترددها در جاده‌های کشور حدود ۵۲۷ میلیون بود که استان زنجان با این میزان تردد رتبه هفدهم کشور را دارا است . بیشترین تردد در آزادراه قزوین - زنجان (از ورودی‌های استان) با حدود ۴۴۷ هزار تردد و کمترین در محور تکاب - دندی با ۱۴ هزار جابجایی صورت گرفته است .

  |

  نظرات کاربران