در حال بارگذاری ...
 • تأثیر هوشمندسازی جاده‌ها در مدیریت سرعت و کاهش تخلفات رانندگی

  مدیریت ترافیک و دریافت اطلاعات بر خط تردد در محورهای مواصلاتی استان با استفاده از دوربین‌های نظارت ترافیکی ، سیستم‌های ترددشمار و دیگر سامانه‌های هوشمند انجام می‌گیرد ، به طوری که در این مدت علاوه بر ثبت تعداد ترددها با استفاده از ۳۲ دوربین ، تخلفات رانندگان نیز در جاده‌های استان به طور مستمر ثبت و به پلیس راهور ارسال می‌شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان زنجان گفت : طبق اعلام مرکز مدیریت راه‌های کشور ، از اوایل آبان تا اواخر آذرماه سال جاری ۴۷ هزار و ۶۹۴ مورد تخلف سرعت غیر مجاز توسط ۳۲ سامانه فعال ثبت تخلفات عبور و مرور در محورهای مواصلاتی استان زنجان ثبت شده است .

  عبدالحسین علی‌اکبری با اشاره به نقش و تأثیر هوشمندسازی جاده‌ها در مدیریت سرعت و کاهش تخلفات رانندگی گفت : در آذر ماه سال جاری میانگین سرعت متوسط در کل محورهای استان برابر با ۷۶ کیلومتر بر ساعت بود که از این تعداد ، میزان تخلفات سرعت غیرمجاز ۳ درصد ، سبقت غیرمجاز ، یک درصد و فاصله غیرمجاز ۹ درصد از کل ترددهای ثبت شده است .

  علی‌اکبری افزود : مدیریت ترافیک و دریافت اطلاعات بر خط تردد در محورهای مواصلاتی استان با استفاده از دوربین‌های نظارت ترافیکی ، سیستم‌های ترددشمار و دیگر سامانه‌های هوشمند انجام می‌گیرد ، به طوری که در این مدت علاوه بر ثبت تعداد ترددها با استفاده از ۳۲ دوربین ، تخلفات رانندگان نیز در جاده‌های استان به طور مستمر ثبت و به پلیس راهور ارسال  می‌شود .

  علی‌اکبری با اشاره به بررسی ثبت تخلفات عبور و مرور در آذرماه سال جاری تصریح کرد : با توجه به نصب سامانه‌های ثبت تخلفات عبور و مرور در آزادراه زنجان – قزوین و زنجان – تبریز و ترانزیت زنجان – ابهر و زنجان - میانه حدود ۳۲ هزار تخلف سرعت غیر مجاز در آذرماه ثبت شده است و آمارها نشان می‌دهد که با توجه به تردد حدود ۷ میلیون و ۵۰۰ خودرو در محورهای فوق ، تنها نیم درصد از کل  تخلفات صورت گرفته در کل راه‌های مو اصلاتی استان در این محورها صورت گرفته است که نشانگر سهم قابل توجه سامانه‌های هوشمند ثبت تخلفات در کاهش سرعت غیرمجاز است .
  مطالب مرتبط

  افزایش ۴۲۹ درصدی تماس کاربران با سامانه ۱۴۱ در ایام تعطیلات نوروزی

  افزایش ۴۲۹ درصدی تماس کاربران با سامانه ۱۴۱ در ایام تعطیلات نوروزی

  در راستای توجه به حقوق شهروندی و دسترسی آزاد هم‌وطنان به اطلاعات جاده‌ای ، در سامانه جامع اطلاع‌رسانی ۱۴۱ اطلاعات مربوط به تصاویر لحظه‌ای از وضعیت ترافیکی راه‌های کشور و سایر اطلاعات مورد نیاز مسافران ارائه شده است .​

  |

  برقراری بیش از ۶ میلیون و ۶۵۲ هزار تماس با سامانه‌های ۱۴۱ از ابتدای سفرهای نوروزی

  برقراری بیش از ۶ میلیون و ۶۵۲ هزار تماس با سامانه‌های ۱۴۱ از ابتدای سفرهای نوروزی

  کل تماس‌های تلفنی بخش پاسخگویی ۱۴۱ از ابتدای طرح نوروزی ۲۵ اسفند تا ۱۰ فروردین سال جاری بالغ بر ۱۱۸ هزار و ۶۱۶ مورد بوده است که نسبت به مدت مشابه در طرح نوروزی سال گذشته ۱۷.۹ درصد افزایش نشان می‌دهد .

  |

  رشد ۳۹۰ درصدی تماس کاربران جاده ای با سامانه های ۱۴۱ در ایام نوروز

  رشد ۳۹۰ درصدی تماس کاربران جاده ای با سامانه های ۱۴۱ در ایام نوروز

  بالغ بر ۲۰۰ هزار و ۴۸۳ بازدید کاربران از سایت www.۱۴۱.ir که نسبت به مدت مشابه در طرح نوروزی سال گذشته ۲۶.۹ درصد افزایش و تعداد ۱۶۲ هزار و ۸۱۸ درخواست کاربران در اپلیکیشن همراه ۱۴۱ نیز در مقایسه با مدت مشابه در طرح نوروزی سال گذشته با ۲۶ درصد افزایش ثبت گردیده است .

  |

  آغاز طرح سفرهای نوروزی ۹۸ سازمان راهداری

  آغاز طرح سفرهای نوروزی ۹۸ سازمان راهداری

  در طرح سفرهای نوروزی پیش‌رو ۱۴۵۰۰ دستگاه اتوبوس ، ۲۱۵۰۰دستگاه مینی بوس و ۲۶۳۰۰دستگاه سواری کرایه به کارگرفته می‌شود و بیش از ۱۱۸هزار راننده و کمک راننده برای خدمت‌رسانی به مسافرین فعالیت می‌کنند .

  |

  نظرات کاربران