در حال بارگذاری ...
 • تأثیر هوشمندسازی جاده‌ها در مدیریت سرعت و کاهش تخلفات رانندگی

  مدیریت ترافیک و دریافت اطلاعات بر خط تردد در محورهای مواصلاتی استان با استفاده از دوربین‌های نظارت ترافیکی ، سیستم‌های ترددشمار و دیگر سامانه‌های هوشمند انجام می‌گیرد ، به طوری که در این مدت علاوه بر ثبت تعداد ترددها با استفاده از ۳۲ دوربین ، تخلفات رانندگان نیز در جاده‌های استان به طور مستمر ثبت و به پلیس راهور ارسال می‌شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان زنجان گفت : طبق اعلام مرکز مدیریت راه‌های کشور ، از اوایل آبان تا اواخر آذرماه سال جاری ۴۷ هزار و ۶۹۴ مورد تخلف سرعت غیر مجاز توسط ۳۲ سامانه فعال ثبت تخلفات عبور و مرور در محورهای مواصلاتی استان زنجان ثبت شده است .

  عبدالحسین علی‌اکبری با اشاره به نقش و تأثیر هوشمندسازی جاده‌ها در مدیریت سرعت و کاهش تخلفات رانندگی گفت : در آذر ماه سال جاری میانگین سرعت متوسط در کل محورهای استان برابر با ۷۶ کیلومتر بر ساعت بود که از این تعداد ، میزان تخلفات سرعت غیرمجاز ۳ درصد ، سبقت غیرمجاز ، یک درصد و فاصله غیرمجاز ۹ درصد از کل ترددهای ثبت شده است .

  علی‌اکبری افزود : مدیریت ترافیک و دریافت اطلاعات بر خط تردد در محورهای مواصلاتی استان با استفاده از دوربین‌های نظارت ترافیکی ، سیستم‌های ترددشمار و دیگر سامانه‌های هوشمند انجام می‌گیرد ، به طوری که در این مدت علاوه بر ثبت تعداد ترددها با استفاده از ۳۲ دوربین ، تخلفات رانندگان نیز در جاده‌های استان به طور مستمر ثبت و به پلیس راهور ارسال  می‌شود .

  علی‌اکبری با اشاره به بررسی ثبت تخلفات عبور و مرور در آذرماه سال جاری تصریح کرد : با توجه به نصب سامانه‌های ثبت تخلفات عبور و مرور در آزادراه زنجان – قزوین و زنجان – تبریز و ترانزیت زنجان – ابهر و زنجان - میانه حدود ۳۲ هزار تخلف سرعت غیر مجاز در آذرماه ثبت شده است و آمارها نشان می‌دهد که با توجه به تردد حدود ۷ میلیون و ۵۰۰ خودرو در محورهای فوق ، تنها نیم درصد از کل  تخلفات صورت گرفته در کل راه‌های مو اصلاتی استان در این محورها صورت گرفته است که نشانگر سهم قابل توجه سامانه‌های هوشمند ثبت تخلفات در کاهش سرعت غیرمجاز است .
  مطالب مرتبط

  وب سایت و نرم‌افزار ۱۴۱ رتبه نخست در یازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران

  وب سایت و نرم‌افزار ۱۴۱ رتبه نخست در یازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران

  سامانه جامع اطلاع‌رسانی ۱۴۱ برای مدیریت سفرهای جاده‌ای شامل تلفن ۱۴۱ ، سایت ۱۴۱ ، سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۴۱ و اپلیکیشن ۱۴۱ راه‌اندازی شده و اطلاعات به صورت انلاین و لحظه‌ای به‌روز رسانی شده و در دسترس کاربران جاده‌ای قرار دارد .

  |

  تشریح دست آوردهای انقلاب اسلامی در حوزه آزادراه‌های کشور طی ۴۰ سال گذشته

  تشریح دست آوردهای انقلاب اسلامی در حوزه آزادراه‌های کشور طی ۴۰ سال گذشته

  آزادراه‌های کشور از نظر نحوه سرمایه‌گذاری به دو نوع آزادراه‌های دولتی و آزادراه‌های مشارکتی تقسیم می‌شوند که بر این اساس احداث تنها ۱۲ درصد آزادراه‌ها توسط دولت بوده و ۷۸ درصد دیگر آن‌که شامل ۱۸۷۷ کیلومتر می‌شود به‌صورت مشارکتی احداث‌شده است .

  |

  وظایف معاونت برنامه‌ریزی سازمان راهداری در قبال نگهداری از آزادراه‌های کشور

  وظایف معاونت برنامه‌ریزی سازمان راهداری در قبال نگهداری از آزادراه‌های کشور

  اخذ عوارض و انجام عملیات نگهداری آزادراه‌های دولتی بر عهده سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای است و در آزادراه‌ها مشارکتی مطابق تفاهم‌نامه و قانون، ۷۵ درصد باقیمانده به‌عنوان اصل و سود مشارکت ، ۱۰ درصد بابت هزینه‌های بهره‌برداری و ۱۵ درصد بابت هزینه‌های نگهداری در نظر ...

  |

  برگزاری نشست هماهنگی اجرای طرح جابه‌جایی مسافران نوروزی در سازمان راهداری

  برگزاری نشست هماهنگی اجرای طرح جابه‌جایی مسافران نوروزی در سازمان راهداری

  طرح ساماندهی ساعت کار رانندگان ناوگان عمومی اتوبوس ، ثبت تخلفات مربوط به سرعت غیرمجاز وسایل‌نقلیه ، نظارت بر عملکرد مدیران فنی ، نصب دستگاه‌های FMS در اتوبوس‌ها و کنترل فنی وسایل‌نقلیه ، شناسایی محورهای پرحادثه از جمله اقداماتی است که از طریق هماهنگی با پلیس راه و گشت‌های ...

  |

  نظرات کاربران