در حال بارگذاری ...
 • تأثیر هوشمندسازی جاده‌ها در مدیریت سرعت و کاهش تخلفات رانندگی

  مدیریت ترافیک و دریافت اطلاعات بر خط تردد در محورهای مواصلاتی استان با استفاده از دوربین‌های نظارت ترافیکی ، سیستم‌های ترددشمار و دیگر سامانه‌های هوشمند انجام می‌گیرد ، به طوری که در این مدت علاوه بر ثبت تعداد ترددها با استفاده از ۳۲ دوربین ، تخلفات رانندگان نیز در جاده‌های استان به طور مستمر ثبت و به پلیس راهور ارسال می‌شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان زنجان گفت : طبق اعلام مرکز مدیریت راه‌های کشور ، از اوایل آبان تا اواخر آذرماه سال جاری ۴۷ هزار و ۶۹۴ مورد تخلف سرعت غیر مجاز توسط ۳۲ سامانه فعال ثبت تخلفات عبور و مرور در محورهای مواصلاتی استان زنجان ثبت شده است .

  عبدالحسین علی‌اکبری با اشاره به نقش و تأثیر هوشمندسازی جاده‌ها در مدیریت سرعت و کاهش تخلفات رانندگی گفت : در آذر ماه سال جاری میانگین سرعت متوسط در کل محورهای استان برابر با ۷۶ کیلومتر بر ساعت بود که از این تعداد ، میزان تخلفات سرعت غیرمجاز ۳ درصد ، سبقت غیرمجاز ، یک درصد و فاصله غیرمجاز ۹ درصد از کل ترددهای ثبت شده است .

  علی‌اکبری افزود : مدیریت ترافیک و دریافت اطلاعات بر خط تردد در محورهای مواصلاتی استان با استفاده از دوربین‌های نظارت ترافیکی ، سیستم‌های ترددشمار و دیگر سامانه‌های هوشمند انجام می‌گیرد ، به طوری که در این مدت علاوه بر ثبت تعداد ترددها با استفاده از ۳۲ دوربین ، تخلفات رانندگان نیز در جاده‌های استان به طور مستمر ثبت و به پلیس راهور ارسال  می‌شود .

  علی‌اکبری با اشاره به بررسی ثبت تخلفات عبور و مرور در آذرماه سال جاری تصریح کرد : با توجه به نصب سامانه‌های ثبت تخلفات عبور و مرور در آزادراه زنجان – قزوین و زنجان – تبریز و ترانزیت زنجان – ابهر و زنجان - میانه حدود ۳۲ هزار تخلف سرعت غیر مجاز در آذرماه ثبت شده است و آمارها نشان می‌دهد که با توجه به تردد حدود ۷ میلیون و ۵۰۰ خودرو در محورهای فوق ، تنها نیم درصد از کل  تخلفات صورت گرفته در کل راه‌های مو اصلاتی استان در این محورها صورت گرفته است که نشانگر سهم قابل توجه سامانه‌های هوشمند ثبت تخلفات در کاهش سرعت غیرمجاز است .
  مطالب مرتبط

  بهره‌برداری از طرح بهسازی محور سلفچگان – ساوه

  بهره‌برداری از طرح بهسازی محور سلفچگان – ساوه

  به‌دلیل تردد خودروهای نیمه‌سنگین و حتی عبور بارهای ترافیکی از محور سلفچگان – ساوه ، اجرای طرح بهسازی با رعایت حداکثری استانداردهای موجود عملیاتی و به مرحله بهره‌برداری رسید .

  |

  ثبت بالغ بر ۱۲ میلیون تردد بین استانی وسایل‌ نقلیه جاده‌ای در تعطیلات پایانی ماه رمضان

  ثبت بالغ بر ۱۲ میلیون تردد بین استانی وسایل‌ نقلیه جاده‌ای در تعطیلات پایانی ماه رمضان

  در این ایام بیش از ۹۲۰ هزار مراجعه به سامانه جامع ۱۴۱ به منظور دریافت اطلاعات مورد نیاز از طریق تلفن گویا ، اپلیکیشن و سایت ۱۴۱ ثبت شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۵۶ درصد افزایش داشته است .

  |

  اجرای طرح کنترل و نظارت مستمر بر فعالیت ناوگان عمومی حمل مسافر در قم

  اجرای طرح کنترل و نظارت مستمر بر فعالیت ناوگان عمومی حمل مسافر در قم

  طی فرایند بازدید از دفاتر فروش بلیط که در معیت عوامل محترم پلیس اداره اماکن صورت میگیرد ، نحوه صدور بلیط که باید به طور آنلاین باشد مورد کنترل واقع میگردد . از دیگر اقدامات نظارتی بر دفاتر فروش بلیط ، کنترل و بازبینی پروانه فعالیت آنها است .

  |

  بهسازی و تعمیرات اساسی راه‌های آسیب‌دیده از سیل در استان قم

  بهسازی و تعمیرات اساسی راه‌های آسیب‌دیده از سیل در استان قم

  با توجه به آبشستگی و تخریب سطح ایستایی و شانه چند دستگاه پل درمحورهای جاده ای بخش‌های کهک ، جعفریه و مرکزی که موجب اختلال درتردد و گاه انسداد ترافیکی شده بود ، اقدامات ترمیمی شامل حذف عوامل آبشستگی ، جمع آوری قطعات تخریبی ، حفر کانالهای انحرافی جهت هدایت آبهای سطحی اجرایی شد .

  |

  نظرات کاربران