در حال بارگذاری ...
 • نمایش تاکسی هوایی بل نکسوس (Bell Nexus) در نمایشگاه CES ۲۰۱۹

  مدتی بود که این صنعت ، انتظار رونمایی از تاکسی پرنده ما را می‌کشید و اکنون بل مفتخر به انجام این مهم شده است . معتقدیم طراحی نکسوس که برگرفته از رویکرد استراتژیک ماست ، آن را به وسیله‌ای قابل اتکا در صنعت حمل و نقل دنیا بدل خواهد کرد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، نمایشگاه CES ۲۰۱۹ محلی برای حضور تاکسی هوایی بل نکسوس (Bell Nexus) با تمامی متعلقات بود . کمپانی «بل» طراح این وسیله نقلیه عمود پرواز که گنجایش ۵ سرنشین را دارد ، یکی از شرکای اصلی اوبر برای راه‌اندازی سرویس حمل و نقل هوایی است .

  سال گذشته در CES ، کابین تاکسی هوایی بل نکسوس به نمایش درآمده بود ؛ اما کمپانی سازنده در نمایشگاه امسال ، مدل کاملی از این وسیله هیبرید-الکتریکی برخوردار از ۶ پروانه کج‌محور را به نمایش گذاشته است .

  مدیرعامل بل «میچ اسنایدر» ضمن ترسیم دورنمایی روشن برای این محصول گفت : از آنجایی که بر روی زمین با محدودیت فضا روبه‌رو هستیم ؛ باید راهکار مساله حمل و نقل را در بُعد عمودی جستجو کنیم . مدتی بود که این صنعت ، انتظار رونمایی از تاکسی پرنده ما را می‌کشید و اکنون بل مفتخر به انجام این مهم شده است . معتقدیم طراحی نکسوس که برگرفته از رویکرد استراتژیک ماست ، آن را به وسیله‌ای قابل اتکا در صنعت حمل و نقل دنیا بدل خواهد کرد .

  سران اوبر طراحی بل را گامی بلند در راستای اهداف خود برای تاسیس خطوط تاکسی هوایی توصیف کرده‌اند . البته اوبر در کنار این شریک تجاری مهم ، همزمان با کمپانی‌های دیگری نیز کار می‌کند ؛ کمااینکه در بهار سال ۲۰۱۸ و در جریان گردهمایی Uber Elevate ، نمونه‌ آزمایشی یکی از تاکسی‌های پرنده خود را که گفته می‌شود تا سال ۲۰۲۳ به بهره‌برداری خواهید رسید ، نمایش داده بود .

  هم‌سو با برنامه‌های اوبر ، مدیر نوآوری بل از عملیاتی شدن پروژه نکسوس تا نیمه‌های دهه ۲۰۲۰ خبر داده است .

  به گفته‌ی اسکات درینان : این یک اسباب بازی نیست ؛ شما می‌توانید با خیال راحت و در نهایت امنیت ، خانواده خود را سوار تاکسی پرنده نکسوس کنید .

  البته ظاهرا تا زمان نزدیک شدن به موعد بهره‌برداری ، این کمپانی قصد کار روی یک پروتوتایپ را ندارد .
  مطالب مرتبط

  سرمایه گذاری شرکت خودروسازی تویوتا در توسعه ناوگان تاکسی‌های هوایی

  سرمایه گذاری شرکت خودروسازی تویوتا در توسعه ناوگان تاکسی‌های هوایی

  در هواپیماهای عمود پرواز (Vertical Take off and Landing یا VTOL) نیروی مورد نیاز مستقیماً توسط موتور فراهم می‌شود . شیوه متداول در هواپیماها برای برخاستن از روی باند بدین ترتیب است که هواپیما پس از رها شدن ترمز با ماکزیمم توان حرکت کرده تا به سرعت مشخصی که نیروی مورد نیاز برای جدا شدن از سطح ...

  |

  فراهم بودن زیرساخت ها برای راه اندازی هوانوردی عمومی و تاکسی هوایی

  فراهم بودن زیرساخت ها برای راه اندازی هوانوردی عمومی و تاکسی هوایی

  تاکسی هوایی در دنیا بحث تازه ای نیست و در کشورهای مختلف به صورت بالگرد ، هواپیمای ملخی و هواپیمای جت استفاده می شود . بیشترین تاکسی های هوایی فعال در دنیا هواپیماهای ملخی، سپس هواپیماهای جت و بعد بالگردها هستند .

  |

  نظرات کاربران