در حال بارگذاری ...
 • توجه ویژه دولت به توسعه و اتمام طرح های زیربنایی حمل‌ونقل در شرق کشور

  در رابطه با طرح‌های اولویت‌دار منطقه شرق کشور و استان خراسان جنوبی ، سازمان برنامه و بودجه کوشش نموده علیرغم محدودیت‌های اعتباری کشور ، توجه ویژه به اتمام طرح‌های در دست اجرا را در دستور کار قرار دهد و وضعیت اعتباری مهم‌ترین طرح‌های منطقه به شرح زیر است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، دولت با هماهنگی وزارت راه و شهرسازی در لایحه بودجه سال آینده مبلغ ۵۹۸ هزار میلیون ریال برای احداث و اجرای ۶ طرح زیربنایی اولیت‌دار منطقه شرق کشور و استان خراسان جنوبی در نظر گرفته است .

  بر اساس اطلاعات سازمان برنامه و بودجه ، اعتبارات بخش حمل‌و‌نقل توسط این سازمان و با هماهنگی واحد مسئول در وزارت راه و شهرسازی (معاونت برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت مزبور) و با تایید وزیر راه و شهرسازی میان طرح‌های مندرج در پیوست شماره یک لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور توزیع شده و کوشش شده با رویکرد شبکه‌ای و ملی (و نه استانی یا منطقه‌ای) و اتخاذ راهبرد توسعه پایدار حمل‌و‌نقل ، میان طرح‌های جاده‌ای ، ریلی ، دریایی و هوایی توزیع شود .

  در این راستا اهدافی نظیر اصلاح نظام حمل‌ونقل و افز‌ایش سهم راه‌آهن (از طریق توسعه شبکه ، تامین ناوگان و ارتقای بهره‌وری) ، تکمیل شبکه راه‌های شریانی کشور از طریق ارتقا به بزرگراه و آزادراه ، بهبود ایمنی ، تسهیل جریان عبور و مرور کالا و مسافر در کشور و رفع گلوگاه‌های ترافیکی و ظرفیتی ، افزایش ترانزیت و گسترش حمل‌ونقل ترکیبی و چند وجهی ، در پرتو توزیع و مدیریت بهینه منابع اعتباری کشور پیگیری شده اند .

  در رابطه با طرح‌های اولویت‌دار منطقه شرق کشور و استان خراسان جنوبی نیز ، سازمان برنامه و بودجه کوشش نموده علیرغم محدودیت‌های اعتباری کشور ، توجه ویژه به اتمام طرح‌های در دست اجرا را در دستور کار قرار دهد و وضعیت اعتباری مهم‌ترین طرح‌های منطقه به شرح زیر است :

   

   

   

  همانگونه که مشاهده می گردد اعتبارات مهمترین طرح‌های حمل‌و‌نقل مربوط به استان خراسان جنوبی در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور ، نسبت به میزان ابلاغی در سال ۱۳۹۷ با افزایش چشمگیر مواجه بوده  (از جمله طرح‌های مندرج در ردیفهای ۱ و ۶ جدول) که نشان‌دهنده توجه و عنایت ویژه نظام برنامه‌ریزی و بودجه کشور و دولت ، به توسعه پایدار منطقه شرق کشور و تامین زیرساخت‌های اساسی است .

  در رابطه با مدیریت بدهی‌های پیمانکاران و مشاوران نیز پیشنهاد می گردد ، دستگاه‌های اجرایی ضمن پرهیز از ایجاد تعهد مازاد بر اعتبار مصوب طرح‌ها ، از طریق بسیج منابع و امکانات ، اولویت بندی پروژه‌ها و قراردادهای در دست اجرا و بهبود بهره‌وری ، نسبت به استفاده بهینه از منابع اعتباری اقدام نموده تا شاهد اثربخشی بیشتر در استفاده از منابع برای توسعه طرح‌های زیرساختی در کشور باشیم .

   
  مطالب مرتبط

  صندوق توسعه حمل‌ونقل بزرگترین دستاورد بودجه سال ۹۸

  صندوق توسعه حمل‌ونقل بزرگترین دستاورد بودجه سال ۹۸

  انجام مصوبات سفر مقام معظم رهبری ، اجرای مصوبات سفر رئیس‌جمهوری ،‌ تکمیل طرح‌های قابل بهره‌برداری در سال ۹۸ ،‌ تکمیل طرح‌هایی با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد ، تمامی طرح‌های فارغ از ۴ بند فوق و طرح‌های مستمر که ماهیت دائمی دارند ، مجموع تکالیف ما در سال ۹۸ است .

  |

  نیاز به ۱۲ تا ۱۴ هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای کامل پروژه آزادراه تهران - شمال

  نیاز به ۱۲ تا ۱۴ هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای کامل پروژه آزادراه تهران - شمال

  اگر بنیاد مستضعفان سرمایه لازم را برای اجرای آزادراه تهران - شمال اختصاص دهد ، می توانیم به اتمام و بهره برداری آن امید داشته باشیم در غیر این صورت این پروژه مانند شرایط کنونی باقی می ماند ، زیرا دولت اراده ای برای حمایت از این پروژه ندارد .

  |

  وزارت راه و شهرسازی دارای سهم ۶۰ درصدی در کیفیت زندگی مردم

  وزارت راه و شهرسازی دارای سهم ۶۰ درصدی در کیفیت زندگی مردم

  وزارت راه و شهرسازی نقش برجسته‌ای در کیفیت زندگی مردم و زندگی‌پذیری شهری دارد و به صورت تقریبی می‌توان گفت که وزارت راه و شهرسازی دارای سهم ۶۰ درصدی در کیفیت زندگی مردم است . در نتیجه شاخص‌های کیفیت زندگی ، زندگی‌پذیری و حرکت‌پذیری نقش اساسی در مدل استراتژیک وزارت راه و ...

  |

  پیشرفت فیزیکی ۸۶ درصدی در قطعه سوم پروژه آزادراه همت - کرج

  پیشرفت فیزیکی ۸۶ درصدی در قطعه سوم پروژه آزادراه همت - کرج

  قطعه ۲ آزادراه همت - کرج از پیشرفت ۹۲ درصدی و قطعه ۳ نیز بالغ بر ۸۶ درصد از پیشرفت فیزیکی برخوردار است . همچنین سازمان برنامه و بودجه اعتباری حدود ۱۸ میلیارد تومان به عنوان بخشی از اعتبارات مصوب پروژه بابت تملک اراضی تخصیص داده است و از محل اسناد خزانه اسلامی نیز مبلغی در نظر ...

  |

  تشریح سهم شرکت راه‌آهن در لایحه بودجه سال ۹۸

  تشریح سهم شرکت راه‌آهن در لایحه بودجه سال ۹۸

  با توجه به ۱۸ طرح تملک دارایی‌های سرمایه ای شرکت راه‌آهن ، مجموع بودجه و پیوست ، ردیف‌های اعتباری و تخصیص منابع در مصوب بودجه سال ۹۷ افزایش پیدا کرده است که در این زمینه از حمایت سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد و دارایی تشکر می شود .

  |

  نظرات کاربران