در حال بارگذاری ...
 • قطع راه ارتباطی ۶۰ روستای کهگیلویه و بویراحمد در روزهای اخیر

  در تعدادی از روستاها فعلا مشکل تردد وجود دارد ، ولی با توجه به اینکه اولویت ما با توجه به امکاناتی که در اختیار داریم ، در وهله نخست راه‌های اصلی و بعد فرعی و روستاهای با تراکم بالا است ، باقی محورها را بعد از بارندگی بازگشایی می‌کنیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه در استان حدود ۴ هزار کیلومتر راه خاکی روستایی وجود دارد ، گفت : در بارندگی اخیر در ۶۰ یا ۷۰ روستا مشکل تردد ایجاد شده است که با توجه وضعیت ماشین‌آلات که اغلب فرسوده‌اند ، بعد از محورهای اصلی نسبت به بازگشایی آن‌ها اقدام خواهیم کرد .

  علی خوان‌پایه گفت : در چند روز اخیر جز در ارتفاعات بارش برف سنگین نداشتیم و غیر از گردنه بیژن که گردنه سردسیر و برفی استان است و چندی پیش آن را مسدود کردیم ، بقیه محورها باز است و مشکل تردد وجود ندارد . در تعدادی از روستاها فعلا مشکل تردد وجود دارد ، ولی با توجه به اینکه اولویت ما با توجه به امکاناتی که در اختیار داریم ، در وهله نخست راه‌های اصلی و بعد فرعی و روستاهای با تراکم بالا است ، باقی محورها را بعد از بارندگی بازگشایی می‌کنیم .

  این مدیر استانی با اشاره به اینکه راه‌های روستایی به دلیل خاکی بودن دچار انسداد می‌شوند ، در ادامه گفت : در استان حدود ۴ هزار کیلومتر راه خاکی روستایی و ۲ هزار کیلومتر راه خاکی شوسه وجود دارد و در مجموع  ۶۰ یا ۷۰ روستا بعد از بارندگی مشکل تردد دارند .

  خوان‌پایه در ادامه با اشاره به وضعیت ماشین‌آلات راهداری توضیح داد : از مشکلات اساسی ما ماشین‌آلات راهداری است که هم از نظر تعداد محدود هستند و هم به دلیل فرسوده و کهنه بودن با نقص مواجه اند . در برخی روستاها یا به طور کامل مشکل تردد وجود دارد و یا رفت و آمد در آن‌ها به صورت بسیار کند است . البته همواره بعد از باز شدن مسیرهای اصلی و فرعی و جاده‌های روستایی پر جمعیت نسبت به بازگشایی مسیرهای خاکی روستایی نیز اقدام می کنیم .
  مطالب مرتبط

  بازدید و کنترل ۵۳۳ دستگاه ناوگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر در سیستان و بلوچستان

  بازدید و کنترل ۵۳۳ دستگاه ناوگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر در سیستان و بلوچستان

  نتایج حاصل از بازدید ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای در پایان جمع بندی و تخلفات اخذ شده به کمیسیون های تخصصی تخلفات استانی و کشوری ارجاع می شود تا پس از بررسی موضوع ، مطابق دستورالعمل های مربوطه آرای متناسب صادر شود .

  |

  بهسازی و ایمن سازی راه‌ها با اولویت مناطق پرخطر در دستور کار راهداری گلستان

  بهسازی و ایمن سازی راه‌ها با اولویت مناطق پرخطر در دستور کار راهداری گلستان

  در کنار انجام اقدامات فنی ، توجه به مسائل آموزشی و فرهنگ‌سازی ، اصلی‌ترین رویکرد ارتقای ایمنی تردد در جاده‌ها و کاهش تصادفات است که در این زمینه نیز با همراهی سایر نهادها تلاش های خوبی در دستور کار قرار دارد .

  |

  نظرات کاربران