در حال بارگذاری ...
 • فعالیت و آماده‌باش ۳۴ راهدارخانه استان همدان در طرح راهداری زمستانی

  در حوزه ماشین‌آلات تعداد ۲۸۵ دستگاه خودروی راهداری در راهدارخانه‌های استان مستقر شده که از این میزان ۲۱۵ دستگاه ماشین آلات برفروبی سنگین و نیمه‌سنگین ، ۴۴ دستگاه خودروی پشتیبانی و ۲۶ دستگاه گریدر و تراکتور اجاره‌ای برای کمک به طرح برفروبی است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همدان گفت : طرح اجرای راهداری زمستانی در استان همدان دارای اعتباری بالغ بر ۹۵ میلیارد ریال است .

  حمید پرورشی‌خرم گفت : با توجه به اجرای طرح راهداری زمستانی ، این اداره کل تاکنون با اعتباری افزون بر ۹۵ میلیارد ریال نسبت به آماده‌سازی برای استقرار اکیپ‌های برف‌روب و نمک‌پاش در راهدارخانه‌های استان اقدام کرده است .

  وی با اشاره به فعالیت و آماده‌باش ۳۴ راهدارخانه استان در اجرای این طرح افزود : ۱۷ راهدارخانه ثابت ، ۸ راهدارخانه مرکز اداره و ۹ راهدارخانه نیز به شکل قرارداد اجاره است . در این طرح همچنین ۵۱۶ پرسنل و کادر مجرب شامل نیروهای حجمی و نیروی ثابت و پشتیبانی با بهره‌گیری از انواع ماشین‌آلات برف‌روب و دیگر تجهیزات در خدمت مسافران و استفاده‌کنندگان مشغول خدمت‌رسانی هستند .

  این مسئول با اشاره به خرید ۶۲ هزار تن شن و نمک در اجرای این طرح بیان داشت : ۵۰ هزار تن شن و ۱۲ هزار تن نمک در اجرای طرح زمستانی و برف‌روبی خریداری شده است. در حوزه ماشین‌آلات نیز تعداد ۲۸۵ دستگاه خودروی راهداری در راهدارخانه‌های استان مستقر شده که از این میزان ۲۱۵ دستگاه ماشین آلات برفروبی سنگین و نیمه‌سنگین ، ۴۴ دستگاه خودروی پشتیبانی و ۲۶ دستگاه گریدر و تراکتور اجاره‌ای برای کمک به طرح برفروبی است .

  معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان گفت : امیدواریم با بهره‌گیری از توان همه پرسنل راهداری و پشتیبانی و هماهنگی‌های انجام شده و حفظ تعامل با دیگر عوامل ذیربط از جمله فرماندهی پلیس راه استان ، هلال احمر ، اورژانس و نیز مدیریت بحران بتوانیم زمستانی ایمن را فراهم کنیم .

  گفتنی است ، طرح راهداری زمستانی از ۱۵ آذرماه سال جاری در سطح استان آغاز شده و تا ۱۵ فروردین ماه سال ۹۸ ادامه خواهد داشت .
  مطالب مرتبط

  جلوگیری از فعالیت مجتمع‌های خدماتی - رفاهی استان چهارمحال و بختیاری در صورت احراز تخلف

  جلوگیری از فعالیت مجتمع‌های خدماتی - رفاهی استان چهارمحال و بختیاری در صورت احراز تخلف

  در بازدیدهای انجام شده کاستی‌های این مجتمع‌ها مشاهده و تذکر داده شده است و چنانچه مجتمع‌های بین راهی فاقد خدمات‌رسانی مطلوب به کاربران باشند، مجوز آنها ابطال و فعالیت نیز متوقف می‌شود .

  |

  ایمن سازی محورهای مواصلاتی استان گلستان در آستانه ایام تعطیلات نوروزی

  ایمن سازی محورهای مواصلاتی استان گلستان در آستانه ایام تعطیلات نوروزی

  پروژه‌هایی مانند آشکارسازی دماغه‌ها ، پاکسازی حریم‌ها و ایمن‌سازی محدوده‌های کارگاهی و رفع نواقص تابلو و علایم نقاط پرتصادف و نیز کارهای موثری مانند لکه‌گیری و روکش آسفالت محورهای مواصلاتی نیز در محورهای استان به انجام رسیده است .

  |

  نظرات کاربران