در حال بارگذاری ...
 • پیشرفت فیزیکی ۸۶ درصدی در قطعه سوم پروژه آزادراه همت - کرج

  قطعه ۲ آزادراه همت - کرج از پیشرفت ۹۲ درصدی و قطعه ۳ نیز بالغ بر ۸۶ درصد از پیشرفت فیزیکی برخوردار است . همچنین سازمان برنامه و بودجه اعتباری حدود ۱۸ میلیارد تومان به عنوان بخشی از اعتبارات مصوب پروژه بابت تملک اراضی تخصیص داده است و از محل اسناد خزانه اسلامی نیز مبلغی در نظر گرفته شده که ابلاغ خواهد شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل از پیشرفت ۹۲ درصدی قطعه ۲ و ۸۶ درصدی قطعه سوم آزادراه همت - کرج خبر داد و گفت : ۱۸ میلیارد تومان نیز به عنوان بخشی از اعتبارات مصوب این پروژه بابت تملک اراضی از سوی سازمان برنامه و بودجه تخصیص داده شده است .

  خیرالله خادمی در حاشیه بازدید از پروژه‌های راهسازی استان البرز که صبح امروز همراه استاندار البرز و جمعی از مسئولان استانی صورت گرفت ، در پاسخ به سوالی مبنی بر میزان پیشرفت قطعات دو و سه آزادراه همت - کرج ، اظهار کرد : تاکید رئیس جمهوری بر رفع مشکلات ترافیکی استان البرز و امتداد آن به سمت غرب کشور است . در همین راستا وزیر راه و شهرسازی نیز به جد این مساله را پیگیری می‌کنند .

  وی افزود : قطعه ۲ آزادراه همت - کرج از پیشرفت ۹۲ درصدی و قطعه ۳ نیز بالغ بر ۸۶ درصد از پیشرفت فیزیکی برخوردار است . همچنین سازمان برنامه و بودجه اعتباری حدود ۱۸ میلیارد تومان به عنوان بخشی از اعتبارات مصوب پروژه بابت تملک اراضی تخصیص داده است و از محل اسناد خزانه اسلامی نیز مبلغی در نظر گرفته شده که ابلاغ خواهد شد .

  معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به سوال چگونگی نحوه مشارکت شرکت ساخت در کمربند شمالی استان البرز ، بیان کرد : در جریان بازدید امروز از این پروژه دیدگاه ها نسبت به پروژه کمربند شمالی این استان تغییر کرد ، زیرا از نظر ویژگی‌های طراحی شباهت زیادی به طرح‌های آزادراهی دارد و فاقد تقاطع‌های همسطح است .

  مدیرعامل شرکت ساخت با اشاره به حدود تقاطع‌های غیرهم‌سطح و حریم ۱۰۰ متری موجود در دو طرف این محور ، گفت : اگر قرار بر ساخت گلوگاه ترافیکی کرج باشد این محور باید همانند یک آزادراه شرایط تسهیل و مبانی ترافیک در استان و امتداد آن به سمت غرب کشور شامل استان‌های قزوین و زنجان را فراهم کند . در خصوص نحوه مشارکت در این پروژه باید جلساتی با حضور نمایندگان سازمان برنامه و بودجه برگزار شود که حتی در صورت عدم موافقت با مشارکت و اجرای پروژه به روش آزادراهی باید به منظور انجام و تکمیل پروژه به دست شهرداری کرج کمک‌هایی شکل بگیرد .

  وی با بیان اینکه پروژه‌های بزرگی در آینده نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید ، گفت : کنارگذر جنوبی تهران و البرز به طول ۱۶۰ کیلومتر در دست اجراست که موجب رفع گلوگاه ترافیکی این دو استان خواهد شد . همچنین حد فاصل چرمشهر به آبیک و ادامه بزرگراه همت به سمت کرج با جدیت در دست اجراست . امروز از کمربند شمالی البرز که با همت استانداری ، اداره کل راه و شهرسازی استان و شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل در دست اجراست بازدید شد که این پروژه با توجه به حجم و بزرگی آن تاثیر به سزایی در کاهش ترافیک عبوری به سمت غرب کشور دارد .

  وی در پایان با اشاره به وجود بخشی از آزادراه تهران – شمال در استان البرز ، بیان کرد : در مجموع پروژه‌های بزرگی در داخل استان البرز در حال اجراست که امیدواریم طی سال‌های ۹۸ و ۹۹ این پروژه ها به بهره‌برداری برسند .
  مطالب مرتبط

  صندوق توسعه حمل‌ونقل بزرگترین دستاورد بودجه سال ۹۸

  صندوق توسعه حمل‌ونقل بزرگترین دستاورد بودجه سال ۹۸

  انجام مصوبات سفر مقام معظم رهبری ، اجرای مصوبات سفر رئیس‌جمهوری ،‌ تکمیل طرح‌های قابل بهره‌برداری در سال ۹۸ ،‌ تکمیل طرح‌هایی با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد ، تمامی طرح‌های فارغ از ۴ بند فوق و طرح‌های مستمر که ماهیت دائمی دارند ، مجموع تکالیف ما در سال ۹۸ است .

  |

  تجهیز کلیه آزادراه‌های کشور به سیستم اخذ الکترونیکی عوارض تا تیرماه سال آینده

  تجهیز کلیه آزادراه‌های کشور به سیستم اخذ الکترونیکی عوارض تا تیرماه سال آینده

  این طرح با ایجاد مکانیزم جامعی برای تجمیع اطلاعات ، مغایرت‌گیری وضعیت دریافت نقدی با میزان تردد و... منجر به ارایه گزارش‌های دقیق می‌شود و دولت و شرکت‌های سرمایه‌گذار می‌توانند به توافق جامعی در این خصوص دست یابند .

  |

  اجرایی شدن پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراه‌ها در آینده نزدیک

  اجرایی شدن پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراه‌ها در آینده نزدیک

  متأسفانه نظام توزیع اعتبارات و فنی اجرایی کشور درگیر موضوع بودجه است و تا زمانی که بودجه مصوب تخصیص نیابد پروژه‌ها اجرایی نمی‌شود درحالی‌که در کشورهای دیگر اگر یک قرارداد پیمانی بسته می‌شود منابع موردنیاز پروژه توسط بانک تأمین‌شده و دولت یا پیمانکار با بانک تسویه‌حساب ...

  |

  کسب نشان پنج ستاره لیاقت و ارزش آفرینی ملی توسط شرکت ساخت و توسعه

  کسب نشان پنج ستاره لیاقت و ارزش آفرینی ملی توسط شرکت ساخت و توسعه

  شرکت ساخت و توسعه در میان بیش از ۱۰۰ دستگاه دولتی و خصوصی به دلیل همگام بودن برنامه‌ها در راستای تقویت فرهنگ جهادی در ایجاد ارزش افزوده ، تولید ثروت ، بهره‌وری ، کارآفرینی ، سرمایه‌گذاری و اشتغال مولد موفق به کسب نشان پنج ستاره لیاقت و ارزش آفرینی ملی شد .

  |

  برگزاری مناقصه احداث ۲۷ کیلومتر دیگر از محور تربت حیدریه - سنگان در آینده نزدیک

  برگزاری مناقصه احداث ۲۷ کیلومتر دیگر از محور تربت حیدریه - سنگان در آینده نزدیک

  این کنارگذر در ترانزیت بار و مسافر به سوی بنادر جنوبی کشور به ویژه بندرعباس و بندر چابهار نقش مهمی دارد و استان‌های خراسان رضوی و شمالی را به مرزهای سرخس ، باجگیران و دوغارون متصل می‌کند .

  |

  نظرات کاربران