در حال بارگذاری ...
 • پیشرفت فیزیکی ۸۶ درصدی در قطعه سوم پروژه آزادراه همت - کرج

  قطعه ۲ آزادراه همت - کرج از پیشرفت ۹۲ درصدی و قطعه ۳ نیز بالغ بر ۸۶ درصد از پیشرفت فیزیکی برخوردار است . همچنین سازمان برنامه و بودجه اعتباری حدود ۱۸ میلیارد تومان به عنوان بخشی از اعتبارات مصوب پروژه بابت تملک اراضی تخصیص داده است و از محل اسناد خزانه اسلامی نیز مبلغی در نظر گرفته شده که ابلاغ خواهد شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل از پیشرفت ۹۲ درصدی قطعه ۲ و ۸۶ درصدی قطعه سوم آزادراه همت - کرج خبر داد و گفت : ۱۸ میلیارد تومان نیز به عنوان بخشی از اعتبارات مصوب این پروژه بابت تملک اراضی از سوی سازمان برنامه و بودجه تخصیص داده شده است .

  خیرالله خادمی در حاشیه بازدید از پروژه‌های راهسازی استان البرز که صبح امروز همراه استاندار البرز و جمعی از مسئولان استانی صورت گرفت ، در پاسخ به سوالی مبنی بر میزان پیشرفت قطعات دو و سه آزادراه همت - کرج ، اظهار کرد : تاکید رئیس جمهوری بر رفع مشکلات ترافیکی استان البرز و امتداد آن به سمت غرب کشور است . در همین راستا وزیر راه و شهرسازی نیز به جد این مساله را پیگیری می‌کنند .

  وی افزود : قطعه ۲ آزادراه همت - کرج از پیشرفت ۹۲ درصدی و قطعه ۳ نیز بالغ بر ۸۶ درصد از پیشرفت فیزیکی برخوردار است . همچنین سازمان برنامه و بودجه اعتباری حدود ۱۸ میلیارد تومان به عنوان بخشی از اعتبارات مصوب پروژه بابت تملک اراضی تخصیص داده است و از محل اسناد خزانه اسلامی نیز مبلغی در نظر گرفته شده که ابلاغ خواهد شد .

  معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به سوال چگونگی نحوه مشارکت شرکت ساخت در کمربند شمالی استان البرز ، بیان کرد : در جریان بازدید امروز از این پروژه دیدگاه ها نسبت به پروژه کمربند شمالی این استان تغییر کرد ، زیرا از نظر ویژگی‌های طراحی شباهت زیادی به طرح‌های آزادراهی دارد و فاقد تقاطع‌های همسطح است .

  مدیرعامل شرکت ساخت با اشاره به حدود تقاطع‌های غیرهم‌سطح و حریم ۱۰۰ متری موجود در دو طرف این محور ، گفت : اگر قرار بر ساخت گلوگاه ترافیکی کرج باشد این محور باید همانند یک آزادراه شرایط تسهیل و مبانی ترافیک در استان و امتداد آن به سمت غرب کشور شامل استان‌های قزوین و زنجان را فراهم کند . در خصوص نحوه مشارکت در این پروژه باید جلساتی با حضور نمایندگان سازمان برنامه و بودجه برگزار شود که حتی در صورت عدم موافقت با مشارکت و اجرای پروژه به روش آزادراهی باید به منظور انجام و تکمیل پروژه به دست شهرداری کرج کمک‌هایی شکل بگیرد .

  وی با بیان اینکه پروژه‌های بزرگی در آینده نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید ، گفت : کنارگذر جنوبی تهران و البرز به طول ۱۶۰ کیلومتر در دست اجراست که موجب رفع گلوگاه ترافیکی این دو استان خواهد شد . همچنین حد فاصل چرمشهر به آبیک و ادامه بزرگراه همت به سمت کرج با جدیت در دست اجراست . امروز از کمربند شمالی البرز که با همت استانداری ، اداره کل راه و شهرسازی استان و شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل در دست اجراست بازدید شد که این پروژه با توجه به حجم و بزرگی آن تاثیر به سزایی در کاهش ترافیک عبوری به سمت غرب کشور دارد .

  وی در پایان با اشاره به وجود بخشی از آزادراه تهران – شمال در استان البرز ، بیان کرد : در مجموع پروژه‌های بزرگی در داخل استان البرز در حال اجراست که امیدواریم طی سال‌های ۹۸ و ۹۹ این پروژه ها به بهره‌برداری برسند .
  مطالب مرتبط

  امضا تفاهم نامه همکاری مشترک میان سازمان برنامه و بودجه و وزارت راه و شهرسازی

  امضا تفاهم نامه همکاری مشترک میان سازمان برنامه و بودجه و وزارت راه و شهرسازی

  تفاهم نامه همکاری مشترک بین دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر راه و شهرسازی با هدف اجرای برنامه اشتغال گسترده و مولد در حوزه حمل و نقل ریلی موضوع تبصره ۱۸ و تامین مالی لازم برای طرح های زیربخش صنعت در قالب بازسازی و خرید واگن مسافری، خرید ریل باس ، لکوموتیو و واگن ...

  |

  تدوین برنامه های جدی برای توسعه و افزایش سهم ریلی بار و مسافر توسط شرکت راه آهن

  تدوین برنامه های جدی برای توسعه و افزایش سهم ریلی بار و مسافر توسط شرکت راه آهن

  راه‌آهن با هدف توسعه گردشگری و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق حاشیه‌ ریلی و روستاها، مبادرت به برقراری قطار گردشگری با همکاری بخش خصوصی کرده است و خوشبختانه تعداد قطارهای گردشگری نیز افزایش پیدا می‌کند .

  |

  پلیس به رانندگان متخلف اجازه رانندگی ندهد

  پلیس به رانندگان متخلف اجازه رانندگی ندهد

  تعمیر و راه‌اندازی مجدد برخی دوربین‌های کنترل سرعت در سطح جاده‌ها ، ایجاد روشنایی در نقاط حادثه خیز و تاریک جاده‌ای و خط کشی سطح جاده‌ها از دیگر اقداماتی است که در کاهش تصادفات نقش بسزایی خواهد داشت .

  |

  برگزاری نشست علمی-تخصصی کاربرد ژئوسنتتیک‌ها در ساخت راه و راه‌آهن

  برگزاری نشست علمی-تخصصی کاربرد ژئوسنتتیک‌ها در ساخت راه و راه‌آهن

  بررسی راه‌های مقابله با خرابی راه و راه‌آهن از طریق ژئوسنتتیک‌ها ، تسلیح و تثبیت بستر راه‌ها ، زه‌کشی و کنترل فرسایش و آب‌بندی تونل‌ها و آزمایش‌ها و کنترل کیفیت از جمله سرفصل‌های مهم این نشست بود .

  |

  نظرات کاربران