در حال بارگذاری ...
 • اتمام فاز اول پروژه تدوین راهبردهای بومی مدیریت سرعت وسایل‌نقلیه در جاده‌های کشور

  تدوین دستورالعمل‌ها و توصیه‌های فنی به منظور تعیین سرعت مناسب در انواع راهها و مقاطع خاص ، بهبود فرآیند اعمال قانون در برخورد با تخلفات تجاوز از سرعت حداکثر مقرر ، اقدامات مهندسی در اجرای مدیریت سرعت در راهها و ارائه آموزش عمومی لازم با هدف جلب حمایت اجتماعی از برنامه‌ها از مهم ترین خروجی‌های این پروژه محسوب می‌گردد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، پروژه تدوین راهبردهای مدیریت سرعت وسایل نقلیه در جاده‌های کشور در حال اجراست و فاز اول آن طی هفته گذشته به اتمام رسید .

  جواد هدایتی مدیرکل دفتر مطالعات راهبردی و اقتصاد حمل‌ونقل این سازمان با بیان این خبر اظهار داشت : با توجه به اینکه سرعت ، یکی از عوامل اصلی شکل‌گیری یا تشدید وقوع سوانح رانندگی در کشور به شمار می‌رود و به این موضوع در برنامه عملیاتی ارتقاء جامع ایمنی حمل‌ونقل نیز به صورت محوری توجه شده است ، پروژه تدوین راهبردهای مدیریت سرعت با هدف پشتیبانی فنی و اجرائی پیاده‌سازی برنامه عملیاتی مدیریت سرعت در ایران در حال انجام می‌باشد . در این پروژه که با مشارکت سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و سازمان بهداشت جهانی (WHO) تعریف شده ، در نظر است تا با استفاده از مهندسین مشاور برجسته دنیا در مقوله مدیریت سرعت و انتقال دانش فنی تجارب موفق موجود،‌ نحوه اجرای برنامه‌های بسته مدیریت سرعت ، نظام‌مند ، منسجم و منجر به بهبود وضعیت ایمنی در کشور گردد .

  هدایتی خاطرنشان کرد : تدوین دستورالعمل‌ها و توصیه‌های فنی به منظور تعیین سرعت مناسب در انواع راهها و مقاطع خاص ، بهبود فرآیند اعمال قانون در برخورد با تخلفات تجاوز از سرعت حداکثر مقرر ، اقدامات مهندسی در اجرای مدیریت سرعت در راهها و ارائه آموزش عمومی لازم با هدف جلب حمایت اجتماعی از برنامه‌ها از مهم ترین خروجی‌های این پروژه محسوب می‌گردد .

  وی افزود : با حضور دو مشاور بین‌المللی و مشاور داخلی ، مرحله برداشت و ارزیابی وضعیت موجود در کشور به اتمام رسید و در این راستا جلسه مشورتی با مقامات ارشد مسئول در سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و فرمانده پلیس‌راه کشور ، بازدید میدانی از محورهای مواصلاتی منتخب کشور ، آشنایی با برنامه‌های جاری و اقدامات آتی و برگزاری کارگاه آموزشی از عمده‌ترین کارهای انجام شده در این مرحله بوده است .

  مدیرکل دفتر مطالعات راهبردی و اقتصاد حمل‌ونقل ضمن خاطرنشان کرد : پروژه مذکور برای یک دوره زمانی هفت ماهه پیش‌بینی شده و امید آن می رود که طبق برنامه ، خروجی‌های نهایی این پروژه تا نشست آتی که در اوایل سال آینده برگزار خواهد شد، نهایی و ارائه گردد .
  مطالب مرتبط

  بهره برداری از طرح بهسازی محور پردیسان - ورجان در استان قم

  بهره برداری از طرح بهسازی محور پردیسان - ورجان در استان قم

  از آنجا که محور پردیسان – ورجان مهم‌ترین محور ییلاقی استان است وغالبا در روزهای تعطیل و پایان هفته شاهد ترافیک چشمگیری است اجرای طرح بهسازی آن بدون اعمال انسداد ترافیکی ، اما مطابق آیین نامه های ایمنی در دستور کار قرار گرفت .

  |

  برگزاری نشست هم‌اندیشی با کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی حمل‌ونقل مسافر کشور

  برگزاری نشست هم‌اندیشی با کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی حمل‌ونقل مسافر کشور

  در این نشست از سوی نمایندگان کانون انجمن‌های صنفی مشکلات مربوط به افزایش مصرف سوخت ناوگان باتوجه به افزایش دمای هوا ، افزایش قیمت روغن و لوازم یدکی ، همچنین مسائل مربوط به ضوابط فعالیت شرکت‌ها ، مطرح و مورد بررسی قرار گرفت .

  |

  نظرات کاربران