در حال بارگذاری ...
 • اتمام فاز اول پروژه تدوین راهبردهای بومی مدیریت سرعت وسایل‌نقلیه در جاده‌های کشور

  تدوین دستورالعمل‌ها و توصیه‌های فنی به منظور تعیین سرعت مناسب در انواع راهها و مقاطع خاص ، بهبود فرآیند اعمال قانون در برخورد با تخلفات تجاوز از سرعت حداکثر مقرر ، اقدامات مهندسی در اجرای مدیریت سرعت در راهها و ارائه آموزش عمومی لازم با هدف جلب حمایت اجتماعی از برنامه‌ها از مهم ترین خروجی‌های این پروژه محسوب می‌گردد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، پروژه تدوین راهبردهای مدیریت سرعت وسایل نقلیه در جاده‌های کشور در حال اجراست و فاز اول آن طی هفته گذشته به اتمام رسید .

  جواد هدایتی مدیرکل دفتر مطالعات راهبردی و اقتصاد حمل‌ونقل این سازمان با بیان این خبر اظهار داشت : با توجه به اینکه سرعت ، یکی از عوامل اصلی شکل‌گیری یا تشدید وقوع سوانح رانندگی در کشور به شمار می‌رود و به این موضوع در برنامه عملیاتی ارتقاء جامع ایمنی حمل‌ونقل نیز به صورت محوری توجه شده است ، پروژه تدوین راهبردهای مدیریت سرعت با هدف پشتیبانی فنی و اجرائی پیاده‌سازی برنامه عملیاتی مدیریت سرعت در ایران در حال انجام می‌باشد . در این پروژه که با مشارکت سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و سازمان بهداشت جهانی (WHO) تعریف شده ، در نظر است تا با استفاده از مهندسین مشاور برجسته دنیا در مقوله مدیریت سرعت و انتقال دانش فنی تجارب موفق موجود،‌ نحوه اجرای برنامه‌های بسته مدیریت سرعت ، نظام‌مند ، منسجم و منجر به بهبود وضعیت ایمنی در کشور گردد .

  هدایتی خاطرنشان کرد : تدوین دستورالعمل‌ها و توصیه‌های فنی به منظور تعیین سرعت مناسب در انواع راهها و مقاطع خاص ، بهبود فرآیند اعمال قانون در برخورد با تخلفات تجاوز از سرعت حداکثر مقرر ، اقدامات مهندسی در اجرای مدیریت سرعت در راهها و ارائه آموزش عمومی لازم با هدف جلب حمایت اجتماعی از برنامه‌ها از مهم ترین خروجی‌های این پروژه محسوب می‌گردد .

  وی افزود : با حضور دو مشاور بین‌المللی و مشاور داخلی ، مرحله برداشت و ارزیابی وضعیت موجود در کشور به اتمام رسید و در این راستا جلسه مشورتی با مقامات ارشد مسئول در سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و فرمانده پلیس‌راه کشور ، بازدید میدانی از محورهای مواصلاتی منتخب کشور ، آشنایی با برنامه‌های جاری و اقدامات آتی و برگزاری کارگاه آموزشی از عمده‌ترین کارهای انجام شده در این مرحله بوده است .

  مدیرکل دفتر مطالعات راهبردی و اقتصاد حمل‌ونقل ضمن خاطرنشان کرد : پروژه مذکور برای یک دوره زمانی هفت ماهه پیش‌بینی شده و امید آن می رود که طبق برنامه ، خروجی‌های نهایی این پروژه تا نشست آتی که در اوایل سال آینده برگزار خواهد شد، نهایی و ارائه گردد .
  مطالب مرتبط

  پلیس به رانندگان متخلف اجازه رانندگی ندهد

  پلیس به رانندگان متخلف اجازه رانندگی ندهد

  تعمیر و راه‌اندازی مجدد برخی دوربین‌های کنترل سرعت در سطح جاده‌ها ، ایجاد روشنایی در نقاط حادثه خیز و تاریک جاده‌ای و خط کشی سطح جاده‌ها از دیگر اقداماتی است که در کاهش تصادفات نقش بسزایی خواهد داشت .

  |

  برنامه‌ها و تمهیدات حوزه حمل‌ونقل جاده‌ای در طرح نوروزی ۹۸

  برنامه‌ها و تمهیدات حوزه حمل‌ونقل جاده‌ای در طرح نوروزی ۹۸

  هموطنان از طریق دو روش پیش فروش اینترنتی بلیت از طریق سایت های اختصاصی شرکتهای حمل و نقل مسافر و پیش فروش حضوری بلیت در محل پایانه های عمومی مسافر و همچنین دفاتر مرکزی و دفاتر فروش بلیت سطح شهر شرکت‌های مسافربری برای سرویس‌های هر شرکت نسبت به تهیه بلیت اقدام کنند .

  |

  آغاز طرح سفرهای نوروزی ۹۸ سازمان راهداری

  آغاز طرح سفرهای نوروزی ۹۸ سازمان راهداری

  در طرح سفرهای نوروزی پیش‌رو ۱۴۵۰۰ دستگاه اتوبوس ، ۲۱۵۰۰دستگاه مینی بوس و ۲۶۳۰۰دستگاه سواری کرایه به کارگرفته می‌شود و بیش از ۱۱۸هزار راننده و کمک راننده برای خدمت‌رسانی به مسافرین فعالیت می‌کنند .

  |

  بازدید رئیس سازمان راهداری از راه های آسیب دیده ناشی از سیل در استان سیستان و بلوچستان

  بازدید رئیس سازمان راهداری از راه های آسیب دیده ناشی از سیل در استان سیستان و بلوچستان

  رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در زمان حضور در شهر سراوان با خانواده مرحوم محمد صالح باران زهی رئیس سابق اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان سراوان ، که سال گذشته در حین نظارت بر عملیات راهداری دچار سانحه شد و به دیار باقی شتافت دیدار ، و از رشادت های ...

  |

  نظرات کاربران