در حال بارگذاری ...
 • کتاب راه و سیر تحول آن در ایران (جلد اول)

   

   

  مقدمه

   

  سرگذشت انسان های گذشته و شرح چگونگی زندگی ، حکومت ، عقاید و آداب و رسوم و آشنایی با یادگارهای خوب و بد ، آبادانی ها و ویرانی های باقیمانده از پیشینیان ، تاریخ نامیده می شود .

  یک جانشینی صحراگردی و کوچ نشینی تا روستا نشینی و سپس گله داری ، کشاورزی و صنعت با حوادث گوناگونی مواجه شده و به تجربیات ارزشمندی رسیده که بخشی از تاریخ محسوب می شود ، و تحولات ایجاد شده در زمینه های مختلف حمل و نقل و چگونگی سیر و سفر زمینی ( جاده ای و ریلی ) ، دریایی و هوایی نیز تاریخ نامیده می شود .

   

   

   

   

  فهرست متون کتاب

   

  بخش اول :

  فصل اول - پیدایش راه تا پایان حکومت ساسانی

  فصل دوم - دوره تسلط حکومت های اسلامی تا دوره صفویه

  فصل سوم - دوره صفویه

   

  بخش دوم :

  فصل اول - دوره افشاری

  فصل دوم - دوره زندیه

  فصل سوم - دوره قاجاریه

   

  بخش سوم :

  فصل اول - دوره پهلوی اول

   

  بخش چهارم :

  فصل اول - دوره پهلوی دوم

   

  تالیف : محمود بزازان - به سفارش سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای

   

  ناشر : انتشارات پیام آزادی

   

   
  مطالب مرتبط

  میزان خسارت وارد شده به محورهای مواصلاتی و ابنیه فنی ، ۱۸۶۱۰ میلیارد ریال بوده است که بیشترین خسارت وارده مربوط به ایرانشهر و لارستان و استان هرمزگان بوده است که به ترتیب ۵۵۰۰ ، ۳۴۰۰ و ۳۳۰۰ میلیارد ریال گزارش شده است .

  |

  همواره توسعه روابط با این کشور از اهمیت بالایی برای دولت ج.ا.ایران برخوردار بوده و به همین دلیل هم همکاری‌های حمل و نقل جاده‌ای با ارمنستان از اولویت‌های کاری وزارت راه و شهرسازی بوده و در این ارتباط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آماده توسعه همکاری ها در حوزه انتقال ...

  |

  برای کاهش هزینه سفر از مبدا شهرهای مختلف به شهرهای زیارتی مشهد مقدس ، قم و شیراز می بایست این پارامترها ها به دقت مورد بررسی و واکاوی قرار گرفته و زمان هایی با ترافیک کمتر و صرفه جویی در مصرف سوخت و سایر هزینه های مترتب که در نهایت منجر به کاهش هزینه های زائرین می شود ، شناسایی و ...

  |

         

  |

         

  |

  نظرات کاربران