در حال بارگذاری ...
 • برگزاری اولین جلسه ستاد نوروزی سال ۹۸ شرکت راه آهن

  نوروز ۹۸ نسبت به نوروز ۹۷ تفاوت هایی دارد که راه اندازی قطار ارومیه ، کرمانشاه و رشت ، رتبه بندی قطارهای مسافری و ایجاد قطارهای گردشگری جدید در شبکه ریلی از جمله این تفاوت هاست . اضافه شدن ۲۷ واگن ۴ تخته ، ۳ رام ترن ست و ۵ رام ریل باس به شبکه ریلی ، افزایش قطارهای ۵ ستاره از ۷ مسیر به ۸ مسیر و بازسازی واگن ها از دیگر این تفاوت هاست .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، اولین جلسه ستاد نوروزی سال ۹۸ راه آهن با حضور قائم مقام ، معاونین مدیرعامل ، مدیران ستادی ذیربط و مدیران مناطق به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد .

  در این جلسه حسین عاشوری قائم مقام راه آهن گفت : مسافرت های نوروزی با مسافرت در دیگر ایام سال تفاوت دارد ، چون افراد بعد از یکسال کار و تلاش طاقت فرسا به همراه خانواده به سفر می روند و در نتیجه سطح انتظار و توقع شان بالاتر از سایر زمان هاست .

  وی با تاکید بر ارائه خدمات هر چه بهتر خاطرنشان کرد : بالا رفتن سطح انتظار مسافرین در ایام سفرهای نوروزی ، بالتبع میزان نارضایتی ها را نیز افزایش خواهد داد .

  وی با اشاره به انجام نظرسنجی از مسافرین در روزهای نوروز ۹۸، خواستار توجه جدی مدیران و شرکت های مسافری به کیفیت خدمات ارائه شده به مردم در ایستگاه ها و قطارهای مسافری شد و تاکید کرد : نتایج نظرسنجی ها مبنای قضاوت و امتیاز شرکت راه آهن است و بر مبنای آن از کارکنان سه منطقه برتر تقدیر می شود .

  عاشوری همچنین خواستار ارائه پیشنهاد برای انجام کارهای متفاوت و نوآورانه ، توسط ادارات ستاد و مناطق در راستای ارائه خدمات بهتر به مسافرین شد و گفت : همگی باید تلاش کنیم تا جایی که امکان دارد سفرهای ریلی را برای مردم با خاطره های خوش همراه کنیم .

  کاهش حجم دستورالعمل ها و ارسال آنها به صورت خلاصه به ادارات ستادی و مناطق ، استفاده از ابزارهای نوین برای نظرسنجی، تنظیم ساختار لیست اعضای ستاد نوروزی توسط اداره کل برنامه ریزی و نظارت بر خدمات مسافری و ایمنی و نظارت بر شبکه و استفاده از ظرفیت ستادهای نوروزی استان ها برای خدمات دهی بیشتر به مسافرین از دیگر تاکیدات قائم مقام راه آهن در این جلسه بود .

  در این جلسه ، علی کاظمی منش مدیرکل برنامه ریزی و نظارت بر خدمات مسافری ، گفت : نوروز ۹۸ نسبت به نوروز ۹۷ تفاوت هایی دارد که راه اندازی قطار ارومیه ، کرمانشاه و رشت ، رتبه بندی قطارهای مسافری و ایجاد قطارهای گردشگری جدید در شبکه ریلی از جمله این تفاوت هاست . اضافه شدن ۲۷ واگن ۴ تخته ، ۳ رام ترن ست و ۵ رام ریل باس به شبکه ریلی ، افزایش قطارهای ۵ ستاره از ۷ مسیر به ۸ مسیر و بازسازی واگن ها از دیگر این تفاوت هاست .

  وی خاطرنشان کرد : همچنین تا ایام نوروز ۶ نمازخانه و سرویس بهداشتی به شبکه ریلی افزوده می شود و ۳۵ نمازخانه نیز ، تجهیز و بازسازی خواهد شد .

  کاظمی منش ؛ اتصال سالن خدمات مسافری به ایستگاه راه آهن تهران ، تجهیز ۲ ایستگاه مسافری به پله برقی ، طراحی و اجرای سایبان خطوط و سکوها در ایستگاه های زاهدان ، یزد و نیشابور ، یکسان سازی تابلوهای راهنمای مسافر و خرید و نصب ۶ دستگاه ایکس ری را از دیگر اقدامات انجام شده طی سال جاری برشمرد .

  در این جلسه که با حضور مدیران و نمایندگان شرکتهای غیر دولتی مسافری برگزار شده بود ، نظرات و پیشنهادات بخش خصوصی نیز بیان و مقرر شد برنامه زمانبندی و روش انجام پیش فروش نوروزی با هماهنگی بخش خصوصی انجام شود .
  مطالب مرتبط

  بهره برداری از بزرگترین خط تولید و تست واگن مترو در کشور

  بهره برداری از بزرگترین خط تولید و تست واگن مترو در کشور

  این خط تولید و تست واگن مترو با هدف تکمیل محصولات تولیدی در شرکت ایریکو با مجموع سرمایه گذاری ۴۵۰ میلیون یورو که از این میزان ۱۰۶ میلیون یورو مربوط به تست واگن مترو است ، با ظرفیت تولید ۲۳۰ رام واگن مترو در یک شیفت و اشتغالزایی ۵۱۰ نفر بصورت مستقیم و ۳ هزار نفر غیرمستقیم افتتاح ...

  |

  توسعه و تقویت حمل و نقل ریلی اصلی ترین وظیفه شرکت راه آهن

  توسعه و تقویت حمل و نقل ریلی اصلی ترین وظیفه شرکت راه آهن

  برای افزایش بهره وری می توانیم با انجام طرح های کوچک و پربازده کارهای بزرگی را انجام دهیم و نیازی نیست همیشه به دنبال طرح های بزرگ با هزینه بالا باشیم . در این راستا استفاده از تولیدات داخلی به منظور ایجاد اشتغال در دستور کار راه آهن قرار گرفته است .

  |

  تشریح برنامه‌های آموزشی ‌شرکت راه‌آهن در سال ۹۸

  تشریح برنامه‌های آموزشی ‌شرکت راه‌آهن در سال ۹۸

  شرکت‌هایی که مجری برگزاری دوره‌های آموزشی راه‌آهن هستند ، سطح‌بندی و ارزیابی شدند و اقداماتی نیز برای ارتقای سطح زبان‌های خارجی کارشناسان و مدیران در نظر گرفته‌ شده است که بر اساس یک مدل بین‌المللی تلاش خواهد شد ، با استفاده از توان مدرسین زیان داخلی، زبان‌های خارجی ...

  |

  نظرات کاربران