در حال بارگذاری ...
 • برگزاری اولین جلسه ستاد نوروزی سال ۹۸ شرکت راه آهن

  نوروز ۹۸ نسبت به نوروز ۹۷ تفاوت هایی دارد که راه اندازی قطار ارومیه ، کرمانشاه و رشت ، رتبه بندی قطارهای مسافری و ایجاد قطارهای گردشگری جدید در شبکه ریلی از جمله این تفاوت هاست . اضافه شدن ۲۷ واگن ۴ تخته ، ۳ رام ترن ست و ۵ رام ریل باس به شبکه ریلی ، افزایش قطارهای ۵ ستاره از ۷ مسیر به ۸ مسیر و بازسازی واگن ها از دیگر این تفاوت هاست .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، اولین جلسه ستاد نوروزی سال ۹۸ راه آهن با حضور قائم مقام ، معاونین مدیرعامل ، مدیران ستادی ذیربط و مدیران مناطق به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد .

  در این جلسه حسین عاشوری قائم مقام راه آهن گفت : مسافرت های نوروزی با مسافرت در دیگر ایام سال تفاوت دارد ، چون افراد بعد از یکسال کار و تلاش طاقت فرسا به همراه خانواده به سفر می روند و در نتیجه سطح انتظار و توقع شان بالاتر از سایر زمان هاست .

  وی با تاکید بر ارائه خدمات هر چه بهتر خاطرنشان کرد : بالا رفتن سطح انتظار مسافرین در ایام سفرهای نوروزی ، بالتبع میزان نارضایتی ها را نیز افزایش خواهد داد .

  وی با اشاره به انجام نظرسنجی از مسافرین در روزهای نوروز ۹۸، خواستار توجه جدی مدیران و شرکت های مسافری به کیفیت خدمات ارائه شده به مردم در ایستگاه ها و قطارهای مسافری شد و تاکید کرد : نتایج نظرسنجی ها مبنای قضاوت و امتیاز شرکت راه آهن است و بر مبنای آن از کارکنان سه منطقه برتر تقدیر می شود .

  عاشوری همچنین خواستار ارائه پیشنهاد برای انجام کارهای متفاوت و نوآورانه ، توسط ادارات ستاد و مناطق در راستای ارائه خدمات بهتر به مسافرین شد و گفت : همگی باید تلاش کنیم تا جایی که امکان دارد سفرهای ریلی را برای مردم با خاطره های خوش همراه کنیم .

  کاهش حجم دستورالعمل ها و ارسال آنها به صورت خلاصه به ادارات ستادی و مناطق ، استفاده از ابزارهای نوین برای نظرسنجی، تنظیم ساختار لیست اعضای ستاد نوروزی توسط اداره کل برنامه ریزی و نظارت بر خدمات مسافری و ایمنی و نظارت بر شبکه و استفاده از ظرفیت ستادهای نوروزی استان ها برای خدمات دهی بیشتر به مسافرین از دیگر تاکیدات قائم مقام راه آهن در این جلسه بود .

  در این جلسه ، علی کاظمی منش مدیرکل برنامه ریزی و نظارت بر خدمات مسافری ، گفت : نوروز ۹۸ نسبت به نوروز ۹۷ تفاوت هایی دارد که راه اندازی قطار ارومیه ، کرمانشاه و رشت ، رتبه بندی قطارهای مسافری و ایجاد قطارهای گردشگری جدید در شبکه ریلی از جمله این تفاوت هاست . اضافه شدن ۲۷ واگن ۴ تخته ، ۳ رام ترن ست و ۵ رام ریل باس به شبکه ریلی ، افزایش قطارهای ۵ ستاره از ۷ مسیر به ۸ مسیر و بازسازی واگن ها از دیگر این تفاوت هاست .

  وی خاطرنشان کرد : همچنین تا ایام نوروز ۶ نمازخانه و سرویس بهداشتی به شبکه ریلی افزوده می شود و ۳۵ نمازخانه نیز ، تجهیز و بازسازی خواهد شد .

  کاظمی منش ؛ اتصال سالن خدمات مسافری به ایستگاه راه آهن تهران ، تجهیز ۲ ایستگاه مسافری به پله برقی ، طراحی و اجرای سایبان خطوط و سکوها در ایستگاه های زاهدان ، یزد و نیشابور ، یکسان سازی تابلوهای راهنمای مسافر و خرید و نصب ۶ دستگاه ایکس ری را از دیگر اقدامات انجام شده طی سال جاری برشمرد .

  در این جلسه که با حضور مدیران و نمایندگان شرکتهای غیر دولتی مسافری برگزار شده بود ، نظرات و پیشنهادات بخش خصوصی نیز بیان و مقرر شد برنامه زمانبندی و روش انجام پیش فروش نوروزی با هماهنگی بخش خصوصی انجام شود .
  مطالب مرتبط

  امضا تفاهم نامه همکاری مشترک میان سازمان برنامه و بودجه و وزارت راه و شهرسازی

  امضا تفاهم نامه همکاری مشترک میان سازمان برنامه و بودجه و وزارت راه و شهرسازی

  تفاهم نامه همکاری مشترک بین دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر راه و شهرسازی با هدف اجرای برنامه اشتغال گسترده و مولد در حوزه حمل و نقل ریلی موضوع تبصره ۱۸ و تامین مالی لازم برای طرح های زیربخش صنعت در قالب بازسازی و خرید واگن مسافری، خرید ریل باس ، لکوموتیو و واگن ...

  |

  آمادگی نوار ساحلی استان هرمزگان برای انجام عملیات سفرهای نوروزی دریایی

  آمادگی نوار ساحلی استان هرمزگان برای انجام عملیات سفرهای نوروزی دریایی

  امیدواریم مردم در جزایر ، سواحل و سفرهای تفریحی و گردشگری نوروز ۹۸ لحظات لذت بخشی را تجربه کنند و سفرهای ایمن و سلامتی را داشته باشند . همه بخش‌های حمل‌ونقل در کشور شامل هوایی ، دریایی ، ریلی و زمینی ناوگان بزرگی آماده اجرای سفرهای نوروزی هستند .

  |

  نظرات کاربران