در حال بارگذاری ...
 • برگزاری اولین جلسه ستاد نوروزی سال ۹۸ شرکت راه آهن

  نوروز ۹۸ نسبت به نوروز ۹۷ تفاوت هایی دارد که راه اندازی قطار ارومیه ، کرمانشاه و رشت ، رتبه بندی قطارهای مسافری و ایجاد قطارهای گردشگری جدید در شبکه ریلی از جمله این تفاوت هاست . اضافه شدن ۲۷ واگن ۴ تخته ، ۳ رام ترن ست و ۵ رام ریل باس به شبکه ریلی ، افزایش قطارهای ۵ ستاره از ۷ مسیر به ۸ مسیر و بازسازی واگن ها از دیگر این تفاوت هاست .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، اولین جلسه ستاد نوروزی سال ۹۸ راه آهن با حضور قائم مقام ، معاونین مدیرعامل ، مدیران ستادی ذیربط و مدیران مناطق به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد .

  در این جلسه حسین عاشوری قائم مقام راه آهن گفت : مسافرت های نوروزی با مسافرت در دیگر ایام سال تفاوت دارد ، چون افراد بعد از یکسال کار و تلاش طاقت فرسا به همراه خانواده به سفر می روند و در نتیجه سطح انتظار و توقع شان بالاتر از سایر زمان هاست .

  وی با تاکید بر ارائه خدمات هر چه بهتر خاطرنشان کرد : بالا رفتن سطح انتظار مسافرین در ایام سفرهای نوروزی ، بالتبع میزان نارضایتی ها را نیز افزایش خواهد داد .

  وی با اشاره به انجام نظرسنجی از مسافرین در روزهای نوروز ۹۸، خواستار توجه جدی مدیران و شرکت های مسافری به کیفیت خدمات ارائه شده به مردم در ایستگاه ها و قطارهای مسافری شد و تاکید کرد : نتایج نظرسنجی ها مبنای قضاوت و امتیاز شرکت راه آهن است و بر مبنای آن از کارکنان سه منطقه برتر تقدیر می شود .

  عاشوری همچنین خواستار ارائه پیشنهاد برای انجام کارهای متفاوت و نوآورانه ، توسط ادارات ستاد و مناطق در راستای ارائه خدمات بهتر به مسافرین شد و گفت : همگی باید تلاش کنیم تا جایی که امکان دارد سفرهای ریلی را برای مردم با خاطره های خوش همراه کنیم .

  کاهش حجم دستورالعمل ها و ارسال آنها به صورت خلاصه به ادارات ستادی و مناطق ، استفاده از ابزارهای نوین برای نظرسنجی، تنظیم ساختار لیست اعضای ستاد نوروزی توسط اداره کل برنامه ریزی و نظارت بر خدمات مسافری و ایمنی و نظارت بر شبکه و استفاده از ظرفیت ستادهای نوروزی استان ها برای خدمات دهی بیشتر به مسافرین از دیگر تاکیدات قائم مقام راه آهن در این جلسه بود .

  در این جلسه ، علی کاظمی منش مدیرکل برنامه ریزی و نظارت بر خدمات مسافری ، گفت : نوروز ۹۸ نسبت به نوروز ۹۷ تفاوت هایی دارد که راه اندازی قطار ارومیه ، کرمانشاه و رشت ، رتبه بندی قطارهای مسافری و ایجاد قطارهای گردشگری جدید در شبکه ریلی از جمله این تفاوت هاست . اضافه شدن ۲۷ واگن ۴ تخته ، ۳ رام ترن ست و ۵ رام ریل باس به شبکه ریلی ، افزایش قطارهای ۵ ستاره از ۷ مسیر به ۸ مسیر و بازسازی واگن ها از دیگر این تفاوت هاست .

  وی خاطرنشان کرد : همچنین تا ایام نوروز ۶ نمازخانه و سرویس بهداشتی به شبکه ریلی افزوده می شود و ۳۵ نمازخانه نیز ، تجهیز و بازسازی خواهد شد .

  کاظمی منش ؛ اتصال سالن خدمات مسافری به ایستگاه راه آهن تهران ، تجهیز ۲ ایستگاه مسافری به پله برقی ، طراحی و اجرای سایبان خطوط و سکوها در ایستگاه های زاهدان ، یزد و نیشابور ، یکسان سازی تابلوهای راهنمای مسافر و خرید و نصب ۶ دستگاه ایکس ری را از دیگر اقدامات انجام شده طی سال جاری برشمرد .

  در این جلسه که با حضور مدیران و نمایندگان شرکتهای غیر دولتی مسافری برگزار شده بود ، نظرات و پیشنهادات بخش خصوصی نیز بیان و مقرر شد برنامه زمانبندی و روش انجام پیش فروش نوروزی با هماهنگی بخش خصوصی انجام شود .
  مطالب مرتبط

  تاکید بر فرهنگ سازی ایمنی مدارس حاشیه خطوط ریلی در استان فارس

  تاکید بر فرهنگ سازی ایمنی مدارس حاشیه خطوط ریلی در استان فارس

  امنیت و فرهنگ سازی دو نکته ای است که در سفرها و اردوهای دانش آموزی مطرح می شود و این دو موضوع در سیستم حمل و نقل ریلی وجود دارد . آموزش و پرورش این آمادگی را دارد که از ظرفیت کارشناسان راه آهن برای فرهنگ سازی و آموزش در کلیه مدارس استفاده کند .

  |

  تجهیز کلیه آزادراه‌های کشور به سیستم اخذ الکترونیکی عوارض تا تیرماه سال آینده

  تجهیز کلیه آزادراه‌های کشور به سیستم اخذ الکترونیکی عوارض تا تیرماه سال آینده

  این طرح با ایجاد مکانیزم جامعی برای تجمیع اطلاعات ، مغایرت‌گیری وضعیت دریافت نقدی با میزان تردد و... منجر به ارایه گزارش‌های دقیق می‌شود و دولت و شرکت‌های سرمایه‌گذار می‌توانند به توافق جامعی در این خصوص دست یابند .

  |

  نظرات کاربران