در حال بارگذاری ...
 • برگزاری دوره دانش‌افزایی «حقوق شهروندی» در شرکت راه‌آهن

  رعایت حقوق شهروند ، موجب افزایش اعتماد عمومی شده و حمل‌ونقل ریلی فرصت مناسبی است که شهروند، بتواند حقوق شهروندی خود را مطالبه کند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، دوره دانش‌افزایی «حقوق شهروندی» امروز چهارشنبه ۱۲ دی با حضور دکتر الهام امین زاده دستیار رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی در ساختمان مرکزی راه‌آهن برگزار شد .

  امین زاده در این جلسه موضوع حقوق مسافران ریلی را بررسی و تأکید کرد : شبکه ریلی شبکه‌ای امن و ارزان برای عموم مردم است و از این رو سهولت دسترسی شهروندان به شبکه ریلی ضروری است .

  وی ضمن مقایسه حقوق شهروندی در بخش ریلی در کشورهای اروپایی و هند با ایران ، یادآور شد : برای مسافران هم تکالیفی در مقابل شبکه ریلی وجود دارد که رعایت آن موجب جذاب شدن استفاده از شبکه ریلی می‌شود .

  معاون حقوقی رئیس‌جمهور ضمن تشریح تفاوت حقوق بشر و حقوق شهروندی گفت : یکی از مؤلفه‌های قدرت در جامعه، سرمایه‌های اجتماعی بوده و ضروری است برای تحقق حقوق شهروندی در دستگاه‌های مختلف ، آموزش ، اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی در رسانه‌ها و فضای مجازی به‌خوبی انجام شود .

  امین زاده با یادآوری اینکه ، ایران اولین کشور منطقه در به رسمیت شناختن حقوق بشر است ، اضافه کرد : رعایت حقوق شهروند ، موجب افزایش اعتماد عمومی شده و حمل‌ونقل ریلی فرصت مناسبی است که شهروند ، بتواند حقوق شهروندی خود را مطالبه کند .

  وی تأکید کرد : ظرفیت راه‌آهن برای آموزش حقوق متقابل شهروند و راه‌آهن در طول سفر می‌تواند در این زمینه مورد استفاده قرار گیرد . راه‌آهن می‌تواند در این زمینه از مدیران ، کارمندان و مسافرینی که در زمینه حقوق شهروندی اهتمام داشته‌اند ، تقدیر کند .

  گفتنی است این جلسه با حضور معاونین مدیرعامل ، مدیران ستاد و مناطق برگزار و سیر تحول حقوق شهروندی در تاریخ معاصر ایران و ابعاد حقوق شهروندی مورد بحث قرار گرفت .

  همچنین در این جلسه که مدیران کل مناطق راه‌آهن از طریق ویدئو کنفرانس در آن شرکت داشتند ، موضوعاتی چون ارتباط حقوق شهروندی با سلامت اجتماعی ، راه های نظارت بر حقوق شهروندی، مصادیق و عوامل نقض حقوق شهروندی مطرح شد .

  همچنین در این جلسه دستیار رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی به پرسش‌های حاضران پاسخ داد .
  مطالب مرتبط

  تشریح برنامه‌های آموزشی ‌شرکت راه‌آهن در سال ۹۸

  تشریح برنامه‌های آموزشی ‌شرکت راه‌آهن در سال ۹۸

  شرکت‌هایی که مجری برگزاری دوره‌های آموزشی راه‌آهن هستند ، سطح‌بندی و ارزیابی شدند و اقداماتی نیز برای ارتقای سطح زبان‌های خارجی کارشناسان و مدیران در نظر گرفته‌ شده است که بر اساس یک مدل بین‌المللی تلاش خواهد شد ، با استفاده از توان مدرسین زیان داخلی، زبان‌های خارجی ...

  |

  نظرات کاربران