در حال بارگذاری ...
 • برگزاری دوره دانش‌افزایی «حقوق شهروندی» در شرکت راه‌آهن

  رعایت حقوق شهروند ، موجب افزایش اعتماد عمومی شده و حمل‌ونقل ریلی فرصت مناسبی است که شهروند، بتواند حقوق شهروندی خود را مطالبه کند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، دوره دانش‌افزایی «حقوق شهروندی» امروز چهارشنبه ۱۲ دی با حضور دکتر الهام امین زاده دستیار رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی در ساختمان مرکزی راه‌آهن برگزار شد .

  امین زاده در این جلسه موضوع حقوق مسافران ریلی را بررسی و تأکید کرد : شبکه ریلی شبکه‌ای امن و ارزان برای عموم مردم است و از این رو سهولت دسترسی شهروندان به شبکه ریلی ضروری است .

  وی ضمن مقایسه حقوق شهروندی در بخش ریلی در کشورهای اروپایی و هند با ایران ، یادآور شد : برای مسافران هم تکالیفی در مقابل شبکه ریلی وجود دارد که رعایت آن موجب جذاب شدن استفاده از شبکه ریلی می‌شود .

  معاون حقوقی رئیس‌جمهور ضمن تشریح تفاوت حقوق بشر و حقوق شهروندی گفت : یکی از مؤلفه‌های قدرت در جامعه، سرمایه‌های اجتماعی بوده و ضروری است برای تحقق حقوق شهروندی در دستگاه‌های مختلف ، آموزش ، اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی در رسانه‌ها و فضای مجازی به‌خوبی انجام شود .

  امین زاده با یادآوری اینکه ، ایران اولین کشور منطقه در به رسمیت شناختن حقوق بشر است ، اضافه کرد : رعایت حقوق شهروند ، موجب افزایش اعتماد عمومی شده و حمل‌ونقل ریلی فرصت مناسبی است که شهروند ، بتواند حقوق شهروندی خود را مطالبه کند .

  وی تأکید کرد : ظرفیت راه‌آهن برای آموزش حقوق متقابل شهروند و راه‌آهن در طول سفر می‌تواند در این زمینه مورد استفاده قرار گیرد . راه‌آهن می‌تواند در این زمینه از مدیران ، کارمندان و مسافرینی که در زمینه حقوق شهروندی اهتمام داشته‌اند ، تقدیر کند .

  گفتنی است این جلسه با حضور معاونین مدیرعامل ، مدیران ستاد و مناطق برگزار و سیر تحول حقوق شهروندی در تاریخ معاصر ایران و ابعاد حقوق شهروندی مورد بحث قرار گرفت .

  همچنین در این جلسه که مدیران کل مناطق راه‌آهن از طریق ویدئو کنفرانس در آن شرکت داشتند ، موضوعاتی چون ارتباط حقوق شهروندی با سلامت اجتماعی ، راه های نظارت بر حقوق شهروندی، مصادیق و عوامل نقض حقوق شهروندی مطرح شد .

  همچنین در این جلسه دستیار رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی به پرسش‌های حاضران پاسخ داد .
  مطالب مرتبط

  امضا تفاهم نامه همکاری مشترک میان سازمان برنامه و بودجه و وزارت راه و شهرسازی

  امضا تفاهم نامه همکاری مشترک میان سازمان برنامه و بودجه و وزارت راه و شهرسازی

  تفاهم نامه همکاری مشترک بین دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر راه و شهرسازی با هدف اجرای برنامه اشتغال گسترده و مولد در حوزه حمل و نقل ریلی موضوع تبصره ۱۸ و تامین مالی لازم برای طرح های زیربخش صنعت در قالب بازسازی و خرید واگن مسافری، خرید ریل باس ، لکوموتیو و واگن ...

  |

  خدمت رسانی خوب و با کیفیت به مردم بهترین برنامه تبلیغاتی برای شرکت راه آهن

  خدمت رسانی خوب و با کیفیت به مردم بهترین برنامه تبلیغاتی برای شرکت راه آهن

  اکثر مسائلی که از سوی روسای قطار مطرح می شود پیشنهاداتی مبنی بر بهبود خدمت رسانی در راه آهن است و معتقدم آنان که هر روز با مسائل مختلفی روبرو هستند می توانند به عنوان سفیران ریلی ، دانش و تجربه کاربردی بسیار خوبی ارائه کنند .

  |

  نظرات کاربران