در حال بارگذاری ...
 • افزایش ۷.۶ درصدی تردد بین استانی وسایل‌نقلیه در محورهای مواصلاتی کشور

  از میان محورهای مواصلاتی پرتردد ، آزادراه کرج – تهران ، آزادراه کرج – قزوین و آزادراه تهران – ساوه از محورهای با بیشترین حجم ترافیک ( مجموع رفت و برگشت ) به شمار می‌روند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، طی ۹ ماهه سال‌جاری بالغ بر ۵۰۲ میلیون تردد بین استانی وسایل‌نقلیه در محورهای مواصلاتی کشور ثبت شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷.۶ درصد افزایش داشته است .

  علی‌اکبر آشوری رئیس مرکز مدیریت راه‌های کشور با اعلام این خبر ، افزود : آمار تردد بین استانی وسایل نقلیه در آذرماه سال جاری ۴۸ میلیون تردد بوده است که از مجموع ترددهای به ثبت رسیده ، ۴۱ میلیون تردد معادل ۸۵.۵ درصد با وسایل‌نقلیه شخصی ، یک میلیون تردد معادل ۱.۸ درصد با اتوبوس و ۶ میلیون تردد معادل ۱۲.۷ درصد با کامیون انجام شده است .

  وی افزود : از میان محورهای مواصلاتی پرتردد ، آزادراه کرج – تهران ، آزادراه کرج – قزوین و آزادراه تهران – ساوه از محورهای با بیشترین حجم ترافیک ( مجموع رفت و برگشت ) به شمار می‌روند .

  آشوری با بیان این که در آذر ماه سال جاری بالغ بر ۳۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تن کالا در کشور جابه‌جا شده است ،‌ افزود : استان‌های تهران ، مرکزی و اصفهان استان‌های دارای بیشترین میزان جابه‌جایی کالا در آذرماه  محسوب می‌شوند .

  رئیس مرکز مدیریت راه‌های کشور همچنین با اشاره به جابه‌جایی بالغ بر ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر مسافر در آذرماه در استان‌های مختلف کشور از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای افزود : بیشترین ترافیک ناوگان اتوبوس در استان‌های تهران ، البرز ، اصفهان و مرکزی بوده است .

  آشوری ضمن ارائه گزارشی از تخلفات عبور و مرور وسایل‌نقلیه در آذر‌ماه اظهار داشت : تعداد تخلفات سرعت غیرمجاز در سامانه‌های ثبت تخلف عبور و مرور ۳۹۶ هزار و ۱۵۵ مورد بوده است. همچنین ۱۱۱ هزار و ۳۸۰ مورد تخلف اضافه تناژ و ۱۲ هزارو ۹۶۶ تخلف اضافه تناژ بالای 4 تن در سامانه توزین در حال حرکت ثبت شده است .
  مطالب مرتبط

  بازگشایی راه‌های مسدود شده ورزقان در آذربایجان شرقی با تلاش راهداران

  بازگشایی راه‌های مسدود شده ورزقان در آذربایجان شرقی با تلاش راهداران

  علاوه بر محور گل آخور ، در محورهای ارزیل - طرزم ، گوراند - گوراکش ، کوجان - ورزقان ، میلق - سند آخور و کلو نیز ریزش اتفاق افتاده بود که توسط عوامل اداره راهداری ریزش برداری شده و تردد در محورها جریان دارد .

  |

  بازدید رئیس سازمان راهداری از محور سیل زده راور - دیهوک در استان کرمان

  بازدید رئیس سازمان راهداری از محور سیل زده راور - دیهوک در استان کرمان

  این محور به دلیل طغیان رودخانه در بارندگی های ۲۵ فروردین ۹۸ دچار تخریب و آبگرفتگی و در نتیجه موجب تخریب پل بزرگ کالیشور گردید ، شکسته شدن این پل در فاصله ۱۰۰ کیلومتری محور راور - دیهوک به انسداد این جاده منجر شد که با تلاش شبانه روزی راهداران استان ، محور بصورت موقت بازگشایی شد ...

  |

  تکمیل آزادراه کنارگذر جنوبی تهران تا پایان سال جاری

  تکمیل آزادراه کنارگذر جنوبی تهران تا پایان سال جاری

  آزادراه اصفهان - شیراز برای استان‌های فارس ، بوشهر ، خوزستان ، کرمان و هرمزگان مزیت دارد‌ . این پروژه آزادراهی با مشارکت د‌‌‌‌‌ولت و وزارت دفاع (قرارگاه خاتم الاوصیاء) به عنوان سرمایه‌گذار با آورده مساوی د‌‌‌‌‌ر حال اجرا است .

  |

  نظرات کاربران