در حال بارگذاری ...
 • افزایش ۷.۶ درصدی تردد بین استانی وسایل‌نقلیه در محورهای مواصلاتی کشور

  از میان محورهای مواصلاتی پرتردد ، آزادراه کرج – تهران ، آزادراه کرج – قزوین و آزادراه تهران – ساوه از محورهای با بیشترین حجم ترافیک ( مجموع رفت و برگشت ) به شمار می‌روند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، طی ۹ ماهه سال‌جاری بالغ بر ۵۰۲ میلیون تردد بین استانی وسایل‌نقلیه در محورهای مواصلاتی کشور ثبت شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷.۶ درصد افزایش داشته است .

  علی‌اکبر آشوری رئیس مرکز مدیریت راه‌های کشور با اعلام این خبر ، افزود : آمار تردد بین استانی وسایل نقلیه در آذرماه سال جاری ۴۸ میلیون تردد بوده است که از مجموع ترددهای به ثبت رسیده ، ۴۱ میلیون تردد معادل ۸۵.۵ درصد با وسایل‌نقلیه شخصی ، یک میلیون تردد معادل ۱.۸ درصد با اتوبوس و ۶ میلیون تردد معادل ۱۲.۷ درصد با کامیون انجام شده است .

  وی افزود : از میان محورهای مواصلاتی پرتردد ، آزادراه کرج – تهران ، آزادراه کرج – قزوین و آزادراه تهران – ساوه از محورهای با بیشترین حجم ترافیک ( مجموع رفت و برگشت ) به شمار می‌روند .

  آشوری با بیان این که در آذر ماه سال جاری بالغ بر ۳۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تن کالا در کشور جابه‌جا شده است ،‌ افزود : استان‌های تهران ، مرکزی و اصفهان استان‌های دارای بیشترین میزان جابه‌جایی کالا در آذرماه  محسوب می‌شوند .

  رئیس مرکز مدیریت راه‌های کشور همچنین با اشاره به جابه‌جایی بالغ بر ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر مسافر در آذرماه در استان‌های مختلف کشور از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای افزود : بیشترین ترافیک ناوگان اتوبوس در استان‌های تهران ، البرز ، اصفهان و مرکزی بوده است .

  آشوری ضمن ارائه گزارشی از تخلفات عبور و مرور وسایل‌نقلیه در آذر‌ماه اظهار داشت : تعداد تخلفات سرعت غیرمجاز در سامانه‌های ثبت تخلف عبور و مرور ۳۹۶ هزار و ۱۵۵ مورد بوده است. همچنین ۱۱۱ هزار و ۳۸۰ مورد تخلف اضافه تناژ و ۱۲ هزارو ۹۶۶ تخلف اضافه تناژ بالای 4 تن در سامانه توزین در حال حرکت ثبت شده است .
  مطالب مرتبط

  تشریح عملکرد راهداری ساوه در حوزه نگهداری راه و ابنیه فنی و ماشین‌آلات طی بهمن ماه

  تشریح عملکرد راهداری ساوه در حوزه نگهداری راه و ابنیه فنی و ماشین‌آلات طی بهمن ماه

  در بهمن ماه سال جاری اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان ساوه اقدام به پاک‌سازی و حریم راه به عنوان امری روتین و مستمر ، برخورد با متخلفین حریم راه – تخریب ساخت و ساز بدون اخذ مجوز در محور ساوه – سد الغدیر ، محور ساوه – یل‌آباد و محور ساوه – همدان کرده است .

  |

  انتصاب سرپرست جدید دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌آلات سازمان راهداری

  انتصاب سرپرست جدید دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌آلات سازمان راهداری

  دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌آلات در مسیر تحولات و تغییرات ایجاد شده همیشه به عنوان یکی از دفاتر تخصصی حوزه معاونت راهداری ، به خوبی توانست پاسخگوی نیازهای کاربران جاده‌ها در کنار سایر دفاتر دست‌اندرکار حوزه راهداری ‌باشد به گونه‌ای که فعالان این حوزه توانسته‌اند با ...

  |

  موافقت رئیس سازمان برنامه و بودجه با نصب ۱۵۰۰ کیلومتر حفاظ ایمنی و نیوجرسی در طول راه ها

  موافقت رئیس سازمان برنامه و بودجه با نصب ۱۵۰۰ کیلومتر حفاظ ایمنی و نیوجرسی در طول راه ها

  اجرای این پروژه شامل نصب ۱۵۰۰ کیلومتر حفاظ ایمنی و نیوجرسی در طول راه ها با اختصاص مبلغ ۶ هزار میلیارد ریال اعتبار ، در دستور کار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قرار گرفته است .

  |

  نظرات کاربران