در حال بارگذاری ...
 • افزایش ۷.۶ درصدی تردد بین استانی وسایل‌نقلیه در محورهای مواصلاتی کشور

  از میان محورهای مواصلاتی پرتردد ، آزادراه کرج – تهران ، آزادراه کرج – قزوین و آزادراه تهران – ساوه از محورهای با بیشترین حجم ترافیک ( مجموع رفت و برگشت ) به شمار می‌روند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، طی ۹ ماهه سال‌جاری بالغ بر ۵۰۲ میلیون تردد بین استانی وسایل‌نقلیه در محورهای مواصلاتی کشور ثبت شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷.۶ درصد افزایش داشته است .

  علی‌اکبر آشوری رئیس مرکز مدیریت راه‌های کشور با اعلام این خبر ، افزود : آمار تردد بین استانی وسایل نقلیه در آذرماه سال جاری ۴۸ میلیون تردد بوده است که از مجموع ترددهای به ثبت رسیده ، ۴۱ میلیون تردد معادل ۸۵.۵ درصد با وسایل‌نقلیه شخصی ، یک میلیون تردد معادل ۱.۸ درصد با اتوبوس و ۶ میلیون تردد معادل ۱۲.۷ درصد با کامیون انجام شده است .

  وی افزود : از میان محورهای مواصلاتی پرتردد ، آزادراه کرج – تهران ، آزادراه کرج – قزوین و آزادراه تهران – ساوه از محورهای با بیشترین حجم ترافیک ( مجموع رفت و برگشت ) به شمار می‌روند .

  آشوری با بیان این که در آذر ماه سال جاری بالغ بر ۳۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تن کالا در کشور جابه‌جا شده است ،‌ افزود : استان‌های تهران ، مرکزی و اصفهان استان‌های دارای بیشترین میزان جابه‌جایی کالا در آذرماه  محسوب می‌شوند .

  رئیس مرکز مدیریت راه‌های کشور همچنین با اشاره به جابه‌جایی بالغ بر ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر مسافر در آذرماه در استان‌های مختلف کشور از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای افزود : بیشترین ترافیک ناوگان اتوبوس در استان‌های تهران ، البرز ، اصفهان و مرکزی بوده است .

  آشوری ضمن ارائه گزارشی از تخلفات عبور و مرور وسایل‌نقلیه در آذر‌ماه اظهار داشت : تعداد تخلفات سرعت غیرمجاز در سامانه‌های ثبت تخلف عبور و مرور ۳۹۶ هزار و ۱۵۵ مورد بوده است. همچنین ۱۱۱ هزار و ۳۸۰ مورد تخلف اضافه تناژ و ۱۲ هزارو ۹۶۶ تخلف اضافه تناژ بالای 4 تن در سامانه توزین در حال حرکت ثبت شده است .
  مطالب مرتبط

  ایمن‌سازی ۲۱ نقطه پر حادثه در محور اسالم به خلخال

  ایمن‌سازی ۲۱ نقطه پر حادثه در محور اسالم به خلخال

  در حوزه راه های شهرستان تالش حدود ۱۶۵ مورد گشت حریم راه ها انجام شده که با دستور مقام قضایی ۱۱ مورد ساخت و ساز غیر مجاز و ۴۴۲ مورد تابلوهای تبلیغاتی در راه ها این استان جمع آوری و ۱ مورد قلع و قمع شده است .

  |

  نظرات کاربران