در حال بارگذاری ...
 • ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در قطعه اول پروژه احداث کمربندی شرقی شیراز

  چنانچه مشکلات مالی پروژه حل شود این پروژه می تواند ظرف مدت ۲ سال به بهره برداری برسد و رینگ کمربندی شیراز با اتمام این پروژه به اتمام می‌رسد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راه و شهرسازی فارس گفت : عملیات احداث کمربندی شرقی شیراز به طول ۳۶ کیلومتر در ۴ قطعه در دست اجرا می باشد .

  فیروز تکاور مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس از در دست اجرا بودن عملیات احداث کمربندی شرقی شیراز در ۴ قطعه خبر داد و گفت : ابتدای مسیر کمربندی شرقی شیراز از دروازه قرآن شروع می شود و از دامنه‌های شمالی و بالای منطقه سعدی عبور می کند و پس از قطع جاده خرامه از ارتفاعات شمالی کفترک با احداث سه دستگاه تونل عبور می کند . این محور پس از قطع جاده شیراز – کفترک به پل تقاطع غیر همسطح کمربندی غربی شیراز در بلوار خلیج فارس وصل می شود .

  تکاور خاطر نشان ساخت : قطعه اول به طول ۶ کیلومتر از دروازه قرآن شروع و به جاده خرامه ختم می شود و بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در آینده ای نزدیک به بهره برداری خواهد رسید .

  مدیر کل راه و شهرسازی فارس گفت : قطعه ۲ به طول ۶ کیلومتر با سه دستگاه تونل حدود ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که حفاری تونل‌ها به اتمام رسیده و بقیه عملیات اجرایی در دست اجرا می باشد . قطعه ۳ به طول ۸ کیلومتر با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد در دست اقدام است و قطعه ۴ حدودا ۸ کیلومتر مسیر انتهایی می باشد که به مناقصه گذاشته شده و پیمانکار انتخاب گردید و در مرحله تجهیز کارگاه می باشد .

  وی در خصوص مزیت های احداث این پروژه افزود : با احداث کمربندی شرقی شیراز عمده ترافیک کمربندی غربی شیراز که یکی از نقاط پر حادثه می باشد کاهش می یابد و در نتیجه حوادث نیز کاهش یافته است . انتقال ترافیک عبوری به شیراز از بنادر جنوبی و شرقی که به کمربندی شرقی وارد می شود به لحاظ اینکه کمربندی شرقی هیچ تداخلی با ترافیک داخل شهر ندارد از روانی ترافیک عبوری برخوردار می شود .

  مدیرکل راه و شهرسازی فارس با اشاره به اینکه این پروژه در مجموع ۴ قطعه بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد افزود : چنانچه مشکلات مالی پروژه حل شود این پروژه می تواند ظرف مدت ۲ سال به بهره برداری برسد و رینگ کمربندی شیراز با اتمام این پروژه به اتمام می‌رسد .

   
  مطالب مرتبط

  اتمام بهسازی محور قیر – هنگام تا پایان سال جاری

  اتمام بهسازی محور قیر – هنگام تا پایان سال جاری

  با مطالعاتی که انجام دادیم مقرر شد ۵ دهانه پل ۶ متری بر روی آب نمای اول و ۴ دهانه پل ۳ متری بر روی آب نمای دوم احداث گردد که جمعا ۱۵ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است و زمان معین شده برای انجام این پروژه نیز ۱۴ ماه است .

  |

  آغاز عملیات اجرایی پروژه بزرگراه جهرم – لار

  آغاز عملیات اجرایی پروژه بزرگراه جهرم – لار

  طول این بزرگراه ۱۶۰ کیلومتر می باشد که ۱۴۵ کیلومتر آن بهره برداری شده و ۱۵ کیلومتر در دست اجرا قرار دارد که توسط شرکت زرین دشت در حال اجرا می باشد و مبلغ قرارداد آن ۵۱۶ میلیارد ریال است .

  |

  اتصال شهرستان پاسارگاد به اقلید با احداث محور ارتباطی جدید

  اتصال شهرستان پاسارگاد به اقلید با احداث محور ارتباطی جدید

  این محور به طول ۴۶ کیلومتر از پاسارگاد تا روستای سیر بانو در شهرستان اقلید بخش حسن آباد ادامه دارد و ۲۳/۵ کیلومتر آن طی سالهای گذشته و سال قبل زیر سازی و آسفالت شده و ۲۲/۵ کیلومتر به صورت خاکی باقی مانده که ۱۱ کیلومتر آن در دست اقدام می‌باشد .

  |

  نظرات کاربران