در حال بارگذاری ...
 • معافیت خودروهای پلاک عمومی بخش حمل و نقل جاده ای از پرداخت عوارض آزادراهی در روز اول دی

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌‌ تمامی خودروهای پلاک عمومی بخش حمل و نقل جاده ای در روز اول دی ماه از پرداخت عوارض آزادراهی معاف می شوند .

  به مناسبت هفته حمل و نقل ، رانندگان و راهداری و ارج نهادن به خدمات رانندگان بخش حمل و نقل جاده ای و روز راهدار ، با موافقت وزیر راه و شهرسازی تمامی خودروهای دارای پلاک عمومی بخش حمل و نقل جاده ای پلاک زرد رنگ با علامت ع در روز شنبه مورخ اول دی ماه ۱۳۹۷ در سراسر کشور از پرداخت عوارض آزادراهی معاف خواهند بود .

  شایان ذکر است ۲۶ آذر سالروز صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) در سال ۱۳۶۲ در خصوص جهاد تخلیه بنادر جنوبی کشور است که رانندگان تلاشگر حوزه حمل و نقل جاده ای در این روز و در بحبوحه جنگ تحمیلی ، فرمان تاریخی امام خود را لبیک گفتند و این روز در تقویم کشورمان به عنوان روز حمل و نقل و رانندگان ثبت شده است ، همچنین روز ۱ دی مصادف با نخستین روز فصل زمستان به پاس تلاش های خالصانه راهداران زحمتکش کشورمان که در سرما و گرما به ایمنی سفر هموطنان یاری می رسانند ، به عنوان روز راهدار نام گرفته است .
  مطالب مرتبط

  تجلیل از فعالیت های پژوهشی رئیس اداره ایمنی و ترافیک راهداری خراسان شمالی

  تجلیل از فعالیت های پژوهشی رئیس اداره ایمنی و ترافیک راهداری خراسان شمالی

  هر اقدامی در جهت ارتقای ایمنی حمل و نقل جاده ای کشور و کمک به افزایش دانش و ظرفیت های سازمانی جهت به کارگیری روش های بهینه و به روز دنیا در زمینه مدیریت ایمنی جاده ای ، جای قدردانی و ارزش دهی دارد .

  |

  توزیع ۹۱ هزار حلقه لاستیک میان رانندگان وسایل نقلیه سنگین استان فارس

  توزیع ۹۱ هزار حلقه لاستیک میان رانندگان وسایل نقلیه سنگین استان فارس

  با توجه به رویکرد جدی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در صیانت از حقوق کاربران بویژه رانندگان حرفه‌ای ، تمامی این تلاشگران می توانند برای ارائه هرگونه شکایت و همچنین پیشنهادات سازنده خود از طریق سامانه کشوری رسیدگی به شکایات (شهراه) و همچنین سامانه پیام کوتاه ۳۰۰۰۱۴۱ ...

  |

  نظرات کاربران