در حال بارگذاری ...
 • شکایت ایران به ایکائو در رابطه با اعمال تحریم‌های سوخت رسانی به هواپیماهای ایرانی

  یکی از راهکارهای ما استفاده از فرودگاه سوم برای سوخت گیری است و تلاش می‌کنیم هیچ پروازی به دلیل تحریم سوخت رسانی به هواپیماهای ایرانی کنسل نشود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اعمال تحریم‌های سوخت رسانی به هواپیماهای ایرانی در فرودگاه برخی از کشورها مغایر با کنوانسیون شیکاگو است ، گفت : تلاش می‌کنیم هیچ پروزای به دلیل تحریم‌های سوخت رسانی کنسل نشود .

  علی عابدزاده ، رییس سازمان هواپیمایی کشوری درباره عدم سوخت‌رسانی در فرودگاه برخی از کشورها به هواپیماهای ایرانی ، اظهار داشت : شبکه پروازی ایران به کار خود ادامه می‌دهد و ما تلاش می‌کنیم با راهکارهایی سوخت مورد نیاز هواپیماها را تامین کنیم . یکی از راهکارهای ما استفاده از فرودگاه سوم برای سوخت گیری است و تلاش می‌کنیم هیچ پروازی به دلیل تحریم سوخت رسانی به هواپیماهای ایرانی کنسل نشود .

  معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه ممنوعیت سوخت رسانی به هواپیماها مغایر با روح کنوانسیون شیکاگو است و این رفتار برخی از کشورها خلاف مقررات موجود محسوب می‌شود ، گفت : شکایت خود را به ایکائو و کشورهای عضو ایکائو ارائه کرده‌ایم .     

  عابدزاده همچنین درباره درخواست برای تاسیس شرکت هواپیمایی جدید در شرایط تحریم صنعت هوانوردی اظهار داشت : حتی در شرایط اعمال تحریم‌ها متقاضی برای تاسیس ایرلاین جدید وجود دارد و تمام این شرکت‌های هواپیمایی موجود هم در سال‌های تحریم ایجاد شده‌اند .
  مطالب مرتبط

  پایان عملیات بازگشت زائران حج تمتع سال ۹۸

  پایان عملیات بازگشت زائران حج تمتع سال ۹۸

  با وجود رشد ۴ درصدی زائران و ۱۴/۵ درصدی پروازها نسبت به سال گذشته ، با هماهنگی و همدلی دستگاه‌های مختلف اجرایی و انتظامی و امنیتی مستقر در فرودگاه‌ها ، تاخیرها کاهش چشمگیری نسبت به سال قبل داشت و بسیاری از پروازها هم با تعجیل به فرودگاه‌های مقصد رسید . 

  |

  تشریح اقدامات وزارت راه و شهرسازی برای تسهیل تردد زائران اربعین حسینی

  تشریح اقدامات وزارت راه و شهرسازی برای تسهیل تردد زائران اربعین حسینی

  در سال گذشته ناوگان عمومی حمل‌ونقل جاده‌ای سهم ۴۵ درصدی در جابه‌جایی زائران داشتند که طی برگزاری جلسات با شرکت‌های حمل‌ونقل مسافری و شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران ، پیش بینی شده تا با توجه به طولانی بودن مسیرهای زائران از سمت شرقی کشور ، با استفاده از ظرفیت حمل‌ونقل ...

  |

  تغییر شماره باندهای فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان از تاریخ ۲۱ شهریور

  تغییر شماره باندهای فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان از تاریخ ۲۱ شهریور

  اطلاعات فرودگاهی و طرح های پروازی که با تغییر شماره باندهای پروازی فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان اجرایی می شود در ویرایش ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۹ AIP از طریق سایت AIS.AIRPORT.IR قابل دسترسی است .

  |

  نظرات کاربران