در حال بارگذاری ...
 • رشد ۴۴ درصدی میزان صادرات ریلی به پاکستان در ۸ ماه ابتدای امسال

  در ۸ ماهه ابتدای امسال ، محموله ۱۰ هزارتنی کود شیمیایی از ازبکستان به زاهدان و پس از انجام عملیات حمل به کشتی به پاکستان ترانزیت شده است . همچنین در این مدت محموله پنج هزار تنی کاشی صادراتی از مبدأ قزوین نیز از طریق ناوگان ریلی به زاهدان حمل شده که به‌وسیله ناوگان ریلی پاکستان به کویته صادر شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راه‌آهن جنوب شرق با اشاره به انتقال نفت و گاز استان سیستان و بلوچستان از طریق ریل ، از رشد ۴۴ درصدی صادرات ریلی به پاکستان خبر داد .

  مجید ارجونی با اعلام این مطلب گفت : هم‌اینک ناوگان حمل‌ونقل ریلی این اداره کل بخش قابل‌توجهی از سه محموله مهم شامل گاز ، نفت گاز و گندم سیستان و بلوچستان را تأمین می‌کند که میزان تخلیه نفت گاز در مدت هشت‌ماهه امسال ۱۰۸ هزار و ۸۴۰ تن بوده است .

  وی با اینکه این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۶۰ درصدی داشته است ، افزود : همچنین صادرات کالاهای دیگر از جمله ، کود شیمیایی ، کاشی ، سیمان ، قیر ، گوگرد ، پارافین ، عناب ، آهن‌قراضه ، نخود، خرما ، ایزوگام ، گل خشک‌شده ، تخم گشنیز ، سیب‌زمینی ، نارنگی ، پی‌وی‌سی و فوتس اویل به‌منظور صادرات و ترانزیت ریلی از طریق راه‌آهن جنوب شرق به سایر نقاط کشور جذب‌شده است .

  حمل بارهای ترانزیتی به پاکستان

  مدیرکل راه‌آهن جنوب شرق با بیان اینکه میزان صادرات به پاکستان از طریق این خط ریلی ، نسبت به سال گذشته رشد ۴۴ درصدی داشته است گفت : در ۸ ماه ابتدای امسال ، ۲۹ هزار و ۲۶ تن کالا به پاکستان صادر شده است .

  ارجونی با اشاره به فعالیت‌های ترانزیتی در این اداره کل ، افزود : در ۸ ماهه ابتدای امسال ، محموله ۱۰ هزارتنی کود شیمیایی از ازبکستان به زاهدان و پس از انجام عملیات حمل به کشتی به پاکستان ترانزیت شده است . همچنین در این مدت محموله پنج هزار تنی کاشی صادراتی از مبدأ قزوین نیز از طریق ناوگان ریلی به زاهدان حمل شده که به‌وسیله ناوگان ریلی پاکستان به کویته صادر شده است . دو محموله ۱۰ و پنج هزار تنی از مبدأ مهریز یزد و رفسنجان توسط راه‌آهن جنوب شرق جذب‌شده که هزار و ۶۰۰ تن در اولین قسمت به پاکستان صادر شد .

  رشد ۶۴ درصدی ترانزیت کالا

  ارجونی با اشاره به رشد ۶۴ درصدی اداره کل جنوب شرق در ترانزیت کالا گفت : میزان ترانزیت ریلی کالا در ۸ ماه ابتدای امسال ۷ هزار و ۴۱۴ تن (۷۴۱۴) بوده که نسبت به سال قبل رشد ۶۴ درصدی است .

  وی با بیان اینک در این مدت ، ۴۸ هزار و ۵۵۴ تن کالا در راه‌آهن جنوب شرق بارگیری شده است ، افزود : این میزان به مشابه پارسال رشد ۲۷ درصدی را نشان می‌دهد . میزان تخلیه بار طی این مدت ۲۶۸ هزار و ۸۵۲ تن بوده که نسبت به ۱۶۷ هزار و ۷۵۷ تن مدت مشابه پارسال رشد ۶۰ درصدی داشته است .

  ارجونی تأکید کرد : میزان تخلیه غلات نیز در مدت هشت‌ماهه امسال در راه‌آهن جنوب شرق ۱۱۶ هزار و ۵۴۵ تن بوده که نسبت به مدت مشابه پارسال رشد ۲۷ درصدی داشته است . در هفت ماه نخست امسال ۱۱۲ رام قطار در این خط ریلی تردد داشته که نسبت به ۷۸ رام قطار سال قبل ، رشد ۴۴ درصدی را نشان می‌دهد .
  مطالب مرتبط

  رشد ۱۱۳ درصدی ترانزیت کالا در بندر شهید باهنر طی دو ماه نخست سال

  رشد ۱۱۳ درصدی ترانزیت کالا در بندر شهید باهنر طی دو ماه نخست سال

  تخلیه و بارگیری کانتینر یخچالی با شش هزار و ۱۲۱ TEU (هر تی ای یو معادل یک کانتینر بیست فوت) به میزان ۶۷ درصد رشد داشته است . طی مدت یاد شده ، ۲۰۵ فروند شناور بالای یک هزارتن در این بندر تردد داشته‌اند که رشد ۴۰ درصدی را نشان می‌دهد .

  |

  بارگیری و خروج اولین محموله روغن خوراکی در مجتمع بندری انزلی

  بارگیری و خروج اولین محموله روغن خوراکی در مجتمع بندری انزلی

  استان گیلان به لحاظ موقعیت جغرافیایی از ظرفیت بسیار بالایی برای ترانزیت کالا و تجارت با کشورهای آسیای میانه برخوردار است که توجه بیشتر به آن موجب اشتغالزایی ، رشد و شکوفایی اقتصادی در منطقه می‌شود .

  |

  کاهش ۴ درصدی جابه‌جایی کالا توسط ناوگان جاده ای خراسان جنوبی در فروردین ماه

  کاهش ۴ درصدی جابه‌جایی کالا توسط ناوگان جاده ای خراسان جنوبی در فروردین ماه

  در حال حاضر تعداد ۸۸۱۴ نفر راننده حمل و نقل کالای استان اعم از ناوگان باری در حمل و نقل کالای استان با استفاده از ۴۹۷۳ دستگاه انواع تریلی ، کامیون ، کامیونت و وانت بار در این حوزه فعال هستند و عمر متوسط ناوگان باری حمل ونقل کالای استان برابر۱۳ سال است که نسبت به عمر ناوگان باری ...

  |

  الکترونیکی شدن فرآیند ترانزیت کالا میان دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان

  الکترونیکی شدن فرآیند ترانزیت کالا میان دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان

  امسال تیر الکترونیکی به صورت آزمایشی بین ۶ گمرک از گمرکات ایران (تهران - آستارا - بندر امام خمینی - اصفهان - تبریز - غرب تهران) و ۵ گمرک از گمرکات جمهوری آذربایجان بعد از طی مراحل آزمایشی به اجرا در می آید .

  |

  نظرات کاربران