در حال بارگذاری ...
 • انجام طرح جامع مطالعاتی مجتمع های خدماتی - رفاهی بین راهی کشور توسط راهداری اصفهان

  احداث مجتمع های خدماتی-رفاهی بین راهی در محورهای مواصلاتی استان اصفهان می تواند تصادفات جاده ای یا واژگونی را کاهش دهد . در بحث مجتمع های بین راهی نیازمند یک الگوی فاخر و یکسان برای ساماندهی این اماکن و افزایش بهره وری مردم وسرمایه گذاران هستیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان گفت : طرح جامع مطالعاتی مجتمع های خدماتی - رفاهی بین راهی کشور به صورت پایلوت توسط کارشناسان این اداره کل انجام می شود .

  مهدی خضری در حاشیه اولین نشست کارگروه منطقه ای بازرگانی و سرمایه گذاری منطقه چهار کشور اظهار کرد : سند چشم انداز توسعه استان اصفهان نگاه ویژه ای به توسعه صنعت گردشگری دارد .

  وی با بیان اینکه سفر در بستر جاده ها و با استفاده از سیستم های حمل و نقل عمومی ارتباط مستقیمی با این نهاد دارد ، گفت : سرعت توسعه و ارتقا زیرساخت های گردشگری ، تعداد سفرها و تعداد مجتمع های خدماتی - رفاهی بین راهی باید با یکدیگر هماهنگ باشد . یکی از شاخصه های راه های مواصلاتی استان اصفهان یکنواختی است که در بسیاری از موارد موجب ایجاد خواب آلودگی در راننده و بروز حوادث جاده ای می شود .

  وی تصریح کرد : احداث مجتمع های خدماتی-رفاهی بین راهی در محورهای مواصلاتی استان اصفهان می تواند تصادفات جاده ای یا واژگونی را  کاهش دهد . در بحث مجتمع های بین راهی نیازمند یک الگوی فاخر و یکسان برای ساماندهی این اماکن و افزایش بهره وری مردم وسرمایه گذاران هستیم .

  مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اصفهان خواستار تدوین پیوست های اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی برای مجتمع های خدماتی رفاهی شد و گفت : برای اولین بار در کشور مطالعات جامعی در این باره با محوریت استان اصفهان انجام خواهد شد . فروشگاه هایی که در این مجتمع ها احداث می شود ، خدماتی که به همشهریان ارائه می شود و حتی نوع غذایی که در این مجتمع ها سرو میشود و بر روی رفتار ترافیکی رانندگان اثرگذار است در این طرح مطالعاتی بررسی و پیشنهاداتی برای رفع مشکلات کنونی ارائه خواهد شد .
  مطالب مرتبط

  بررسی و رفع موانع اجرای صحیح پروژه تعیین نرخ حمل جاده ای کالا بر اساس تن - کیلومتر

  بررسی و رفع موانع اجرای صحیح پروژه تعیین نرخ حمل جاده ای کالا بر اساس تن - کیلومتر

  مسائل و مشکلاتی که در اجرای پروژه تن بر کیلومتر وجود دارد ابتدا باید مدیریت و حل و فصل شود ، سپس به روز رسانی و بازنگری در محتوا صورت گیرد . در مورد صنایعی که میزان کرایه نسبت به ارزش کالا درصد بالایی دارد مانند صنعت گچ و سیمان باید به طور ویژه مورد بررسی قرار گیرد .

  |

  نظارت دقیق سازمان راهداری بر روند بارگیری و حمل جاده‌ای کالاهای اساسی از بندر چابهار

  نظارت دقیق سازمان راهداری بر روند بارگیری و حمل جاده‌ای کالاهای اساسی از بندر چابهار

  از ابتدای امسال تا کنون بیش از ۶ هزار بارنامه جهت حمل کالاهای اساسی از بندر چابهار صادر شده است و در حال حاضر نیز حمل شکر خام از بندر چابهار به سمت کارخانجات فرآوری شکر در حال انجام است .

  |

  هموار ساختن راه برای امدادگران با تلاش راهداران در مناطق سیل‌زده

  هموار ساختن راه برای امدادگران با تلاش راهداران در مناطق سیل‌زده

  با توجه به کمبود اعتبارات ملی ، باید برنامه‌ریزی مناسب برای اجرای پروژه‌ها برمبنای توجیه اقتصادی پروژه‌ها انجام شود و اعتبارات برای پروژهایی که به حداقل هزینه برای بهره‌برداری نیاز دارند ، تخصیص داده شود ، همچنین مدیران راهداری و فنی می‌توانند برای ساخت و نگهداری ...

  |

  نظرات کاربران