در حال بارگذاری ...
 • انجام طرح جامع مطالعاتی مجتمع های خدماتی - رفاهی بین راهی کشور توسط راهداری اصفهان

  احداث مجتمع های خدماتی-رفاهی بین راهی در محورهای مواصلاتی استان اصفهان می تواند تصادفات جاده ای یا واژگونی را کاهش دهد . در بحث مجتمع های بین راهی نیازمند یک الگوی فاخر و یکسان برای ساماندهی این اماکن و افزایش بهره وری مردم وسرمایه گذاران هستیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان گفت : طرح جامع مطالعاتی مجتمع های خدماتی - رفاهی بین راهی کشور به صورت پایلوت توسط کارشناسان این اداره کل انجام می شود .

  مهدی خضری در حاشیه اولین نشست کارگروه منطقه ای بازرگانی و سرمایه گذاری منطقه چهار کشور اظهار کرد : سند چشم انداز توسعه استان اصفهان نگاه ویژه ای به توسعه صنعت گردشگری دارد .

  وی با بیان اینکه سفر در بستر جاده ها و با استفاده از سیستم های حمل و نقل عمومی ارتباط مستقیمی با این نهاد دارد ، گفت : سرعت توسعه و ارتقا زیرساخت های گردشگری ، تعداد سفرها و تعداد مجتمع های خدماتی - رفاهی بین راهی باید با یکدیگر هماهنگ باشد . یکی از شاخصه های راه های مواصلاتی استان اصفهان یکنواختی است که در بسیاری از موارد موجب ایجاد خواب آلودگی در راننده و بروز حوادث جاده ای می شود .

  وی تصریح کرد : احداث مجتمع های خدماتی-رفاهی بین راهی در محورهای مواصلاتی استان اصفهان می تواند تصادفات جاده ای یا واژگونی را  کاهش دهد . در بحث مجتمع های بین راهی نیازمند یک الگوی فاخر و یکسان برای ساماندهی این اماکن و افزایش بهره وری مردم وسرمایه گذاران هستیم .

  مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اصفهان خواستار تدوین پیوست های اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی برای مجتمع های خدماتی رفاهی شد و گفت : برای اولین بار در کشور مطالعات جامعی در این باره با محوریت استان اصفهان انجام خواهد شد . فروشگاه هایی که در این مجتمع ها احداث می شود ، خدماتی که به همشهریان ارائه می شود و حتی نوع غذایی که در این مجتمع ها سرو میشود و بر روی رفتار ترافیکی رانندگان اثرگذار است در این طرح مطالعاتی بررسی و پیشنهاداتی برای رفع مشکلات کنونی ارائه خواهد شد .
  مطالب مرتبط

  توزیع ۱۳ هزار حلقه لاستیک ویژه ناوگان باری فعال استان همدان

  توزیع ۱۳ هزار حلقه لاستیک ویژه ناوگان باری فعال استان همدان

  با توجه به دوره پنج ماهه توزیع ، در اوایل به علت عدم اشرافیت موارد ، ضعف وجود داشت که با درایت و توزیع سامانه ای در حال حاضر با تعامل مناسب سازمان صنعت ، معدن و تجارت و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای هیچ مورد ضعفی وجود ندارد .

  |

  رسیدگی به پرونده تخلف ۴۰ شرکت حمل و نقل کالا طی نیمه آذر ماه

  رسیدگی به پرونده تخلف ۴۰ شرکت حمل و نقل کالا طی نیمه آذر ماه

  بر اساس گزارش عملکرد کمیسیون‌های ویژه ماده ۱۲ در ۶ اداره‌کل استانی به ۴۰ پرونده تخلف رسیدگی شد که براساس تصمیمات متخذه ۳ شرکت لغو پروانه فعالیت ، ۱۳ شرکت جریمه نقدی ، ۵ شرکت به تذکر کتبی محکوم و ۱۹ شرکت نیز برائت شدند .

  |

  نظرات کاربران