در حال بارگذاری ...
 • انجام طرح جامع مطالعاتی مجتمع های خدماتی - رفاهی بین راهی کشور توسط راهداری اصفهان

  احداث مجتمع های خدماتی-رفاهی بین راهی در محورهای مواصلاتی استان اصفهان می تواند تصادفات جاده ای یا واژگونی را کاهش دهد . در بحث مجتمع های بین راهی نیازمند یک الگوی فاخر و یکسان برای ساماندهی این اماکن و افزایش بهره وری مردم وسرمایه گذاران هستیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان گفت : طرح جامع مطالعاتی مجتمع های خدماتی - رفاهی بین راهی کشور به صورت پایلوت توسط کارشناسان این اداره کل انجام می شود .

  مهدی خضری در حاشیه اولین نشست کارگروه منطقه ای بازرگانی و سرمایه گذاری منطقه چهار کشور اظهار کرد : سند چشم انداز توسعه استان اصفهان نگاه ویژه ای به توسعه صنعت گردشگری دارد .

  وی با بیان اینکه سفر در بستر جاده ها و با استفاده از سیستم های حمل و نقل عمومی ارتباط مستقیمی با این نهاد دارد ، گفت : سرعت توسعه و ارتقا زیرساخت های گردشگری ، تعداد سفرها و تعداد مجتمع های خدماتی - رفاهی بین راهی باید با یکدیگر هماهنگ باشد . یکی از شاخصه های راه های مواصلاتی استان اصفهان یکنواختی است که در بسیاری از موارد موجب ایجاد خواب آلودگی در راننده و بروز حوادث جاده ای می شود .

  وی تصریح کرد : احداث مجتمع های خدماتی-رفاهی بین راهی در محورهای مواصلاتی استان اصفهان می تواند تصادفات جاده ای یا واژگونی را  کاهش دهد . در بحث مجتمع های بین راهی نیازمند یک الگوی فاخر و یکسان برای ساماندهی این اماکن و افزایش بهره وری مردم وسرمایه گذاران هستیم .

  مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اصفهان خواستار تدوین پیوست های اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی برای مجتمع های خدماتی رفاهی شد و گفت : برای اولین بار در کشور مطالعات جامعی در این باره با محوریت استان اصفهان انجام خواهد شد . فروشگاه هایی که در این مجتمع ها احداث می شود ، خدماتی که به همشهریان ارائه می شود و حتی نوع غذایی که در این مجتمع ها سرو میشود و بر روی رفتار ترافیکی رانندگان اثرگذار است در این طرح مطالعاتی بررسی و پیشنهاداتی برای رفع مشکلات کنونی ارائه خواهد شد .
  مطالب مرتبط

  تشریح عملکرد راهداری ساوه در حوزه نگهداری راه و ابنیه فنی و ماشین‌آلات طی بهمن ماه

  تشریح عملکرد راهداری ساوه در حوزه نگهداری راه و ابنیه فنی و ماشین‌آلات طی بهمن ماه

  در بهمن ماه سال جاری اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان ساوه اقدام به پاک‌سازی و حریم راه به عنوان امری روتین و مستمر ، برخورد با متخلفین حریم راه – تخریب ساخت و ساز بدون اخذ مجوز در محور ساوه – سد الغدیر ، محور ساوه – یل‌آباد و محور ساوه – همدان کرده است .

  |

  انتصاب سرپرست جدید دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌آلات سازمان راهداری

  انتصاب سرپرست جدید دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌آلات سازمان راهداری

  دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌آلات در مسیر تحولات و تغییرات ایجاد شده همیشه به عنوان یکی از دفاتر تخصصی حوزه معاونت راهداری ، به خوبی توانست پاسخگوی نیازهای کاربران جاده‌ها در کنار سایر دفاتر دست‌اندرکار حوزه راهداری ‌باشد به گونه‌ای که فعالان این حوزه توانسته‌اند با ...

  |

  موافقت رئیس سازمان برنامه و بودجه با نصب ۱۵۰۰ کیلومتر حفاظ ایمنی و نیوجرسی در طول راه ها

  موافقت رئیس سازمان برنامه و بودجه با نصب ۱۵۰۰ کیلومتر حفاظ ایمنی و نیوجرسی در طول راه ها

  اجرای این پروژه شامل نصب ۱۵۰۰ کیلومتر حفاظ ایمنی و نیوجرسی در طول راه ها با اختصاص مبلغ ۶ هزار میلیارد ریال اعتبار ، در دستور کار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قرار گرفته است .

  |

  نظرات کاربران