در حال بارگذاری ...
 • تشریح وضعیت اعتباری پروژه‌های راه روستایی استان اردبیل

  اردبیل به سراب و اردبیل به آستارا محورهای دیگری هستند که باید به بزرگراه تبدیل شوند ؛ چون ترافیک این دو محور بسیار سنگین است و واضحا جاده‌ها تحمل این حجم از ترافیک را ندارند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با اشاره به اینکه به طول بزرگراه‌های استان اردبیل باید ۶۵۰ کیلومتر افزوده شود ، گفت : در جلسه هفته اخیر در تهران مقرر شد که در بودجه سال ۹۸ برای افزایش طول بزرگراه‌های پرترافیک استان و تامین قیر مورد نیاز برای شهرستان‌های گرمی و خلخال و نیز مطالبات پیمانکاری اعتبارات لازم اختصاص یابد .

  محبوب حیدری درباره جمع‌بندی جلسه‌ای در خصوص اعتبارات استان در تهران گفت : طی جلسه‌ای که در هفته اخیر با مهندس امینی و مهندس یعقوبی در تهران داشتیم ، در خصوص بودجه سال ۹۸ برای استان قول‌هایی داده و موضوعاتی مقرر شد . به بزرگراه‌های استان اردبیل باید ۶۵۰ کیلومتر افزوده شود . بخشی از آن شامل محور اردبیل به سرچم است با حدود ۱۸۰ کیلومتر و نیز تکمیل محور اردبیل - مشکین‌شهر که حدود ۴۵ و ۵۰ کیلومترش به اتمام رسیده است و حدود ۶۰ و ۷۰ کیلومتر آن باقی مانده است این محور نیز باید به بزرگراه تبدیل شود .

  مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل ادامه توضیح داد : اردبیل به سراب و اردبیل به آستارا محورهای دیگری هستند که باید به بزرگراه تبدیل شوند ؛ چون ترافیک این دو محور بسیار سنگین است و واضحا جاده‌ها تحمل این حجم از ترافیک را ندارند . در جلسات اخیر وزارتخانه قول‌های مساعدی در خصوص اعتبارات داده شد و این اعتبارات نسبت به سال گذشته برای پروژه‌های ما نه تنها کاهش نداشت ؛ بلکه دارای افزایش هم بود . در حالی که بودجه سال ۹۸ ، ۱۰ درصد نسبت به سال ۹۷ کاهش دارد .

  وی با اشاره به وضعیت اعتباری پروژه‌های راه روستایی نیز توضیح داد : در استان ما حدود ۱۵۰ کیلومتر راه روستایی بالای ۵۰ خانوار باقی مانده و یک سری مطالبات هم به پیمانکاران داریم که بالای ۵۰ میلیارد تومان است . در این باره اقدامات اولیه انجام شده و خوشبختانه این موضوع را وزارتخانه به صحن مجلس برده و قرار است بودجه مناسب برای توسعه راه‌های روستایی مصوب شود که در این صورت مشکلات راه روستایی استان حل خواهد شد .

  این مدیر استانی با اشاره به تخصیص قیر برای پروژه‌های راه‌های روستایی به استان نیز گفت : در خصوص اعتبارات قیر به راه روستایی نیز صحبت شد و در جاهایی که نیاز بود ؛ مانند شهرستان‌هایی گرمی و خلخال که اعتبارشان از شاخص کشوری و استانی پایین‌تر است ، آقای مهندس امینی قول دادند که شاخص استانی و کشوری قیر مورد نیاز پروژه‌های اجرایی استان تامین شود .
  مطالب مرتبط

  نصب سامانه توزین وسایل نقلیه در محور اردبیل - سرچم طی سال جاری

  نصب سامانه توزین وسایل نقلیه در محور اردبیل - سرچم طی سال جاری

  هوشمند سازی محورهای مواصلاتی استان اردبیل از جمله اهداف اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای است و در این راستا به صورت ویژه به گردنه های کوهستانی و محورهای مواصلاتی اصلی و پرترافیک توجه شده است .

  |

  ارتقای ایمنی در محورهای مواصلاتی شهرستان بشرویه با ترمیم و نصب علائم جدید

  ارتقای ایمنی در محورهای مواصلاتی شهرستان بشرویه با ترمیم و نصب علائم جدید

  با توجه به خسارت دیدن تعدادی علائم جاده ای و نیاز به ترمیم آنها (۸۰ مورد) , شستشوی علائم به تعداد ۹۲۰ عدد ، ۶۵ عدد سرعت گیر , ۴۳۰ عدد چشم گربه‌ای و رفع عیب تمامی چراغهای چشمک زن حوزه استحفاظی و برقراری روشنایی انجام شده است .

  |

  نظرات کاربران