در حال بارگذاری ...
 • تشریح وضعیت اعتباری پروژه‌های راه روستایی استان اردبیل

  اردبیل به سراب و اردبیل به آستارا محورهای دیگری هستند که باید به بزرگراه تبدیل شوند ؛ چون ترافیک این دو محور بسیار سنگین است و واضحا جاده‌ها تحمل این حجم از ترافیک را ندارند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با اشاره به اینکه به طول بزرگراه‌های استان اردبیل باید ۶۵۰ کیلومتر افزوده شود ، گفت : در جلسه هفته اخیر در تهران مقرر شد که در بودجه سال ۹۸ برای افزایش طول بزرگراه‌های پرترافیک استان و تامین قیر مورد نیاز برای شهرستان‌های گرمی و خلخال و نیز مطالبات پیمانکاری اعتبارات لازم اختصاص یابد .

  محبوب حیدری درباره جمع‌بندی جلسه‌ای در خصوص اعتبارات استان در تهران گفت : طی جلسه‌ای که در هفته اخیر با مهندس امینی و مهندس یعقوبی در تهران داشتیم ، در خصوص بودجه سال ۹۸ برای استان قول‌هایی داده و موضوعاتی مقرر شد . به بزرگراه‌های استان اردبیل باید ۶۵۰ کیلومتر افزوده شود . بخشی از آن شامل محور اردبیل به سرچم است با حدود ۱۸۰ کیلومتر و نیز تکمیل محور اردبیل - مشکین‌شهر که حدود ۴۵ و ۵۰ کیلومترش به اتمام رسیده است و حدود ۶۰ و ۷۰ کیلومتر آن باقی مانده است این محور نیز باید به بزرگراه تبدیل شود .

  مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل ادامه توضیح داد : اردبیل به سراب و اردبیل به آستارا محورهای دیگری هستند که باید به بزرگراه تبدیل شوند ؛ چون ترافیک این دو محور بسیار سنگین است و واضحا جاده‌ها تحمل این حجم از ترافیک را ندارند . در جلسات اخیر وزارتخانه قول‌های مساعدی در خصوص اعتبارات داده شد و این اعتبارات نسبت به سال گذشته برای پروژه‌های ما نه تنها کاهش نداشت ؛ بلکه دارای افزایش هم بود . در حالی که بودجه سال ۹۸ ، ۱۰ درصد نسبت به سال ۹۷ کاهش دارد .

  وی با اشاره به وضعیت اعتباری پروژه‌های راه روستایی نیز توضیح داد : در استان ما حدود ۱۵۰ کیلومتر راه روستایی بالای ۵۰ خانوار باقی مانده و یک سری مطالبات هم به پیمانکاران داریم که بالای ۵۰ میلیارد تومان است . در این باره اقدامات اولیه انجام شده و خوشبختانه این موضوع را وزارتخانه به صحن مجلس برده و قرار است بودجه مناسب برای توسعه راه‌های روستایی مصوب شود که در این صورت مشکلات راه روستایی استان حل خواهد شد .

  این مدیر استانی با اشاره به تخصیص قیر برای پروژه‌های راه‌های روستایی به استان نیز گفت : در خصوص اعتبارات قیر به راه روستایی نیز صحبت شد و در جاهایی که نیاز بود ؛ مانند شهرستان‌هایی گرمی و خلخال که اعتبارشان از شاخص کشوری و استانی پایین‌تر است ، آقای مهندس امینی قول دادند که شاخص استانی و کشوری قیر مورد نیاز پروژه‌های اجرایی استان تامین شود .
  مطالب مرتبط

  تسریع احداث بزرگراه اردبیل - سرچم با واگذاری ۲۵ کیلومتر دیگر از محور به پیمانکار

  تسریع احداث بزرگراه اردبیل - سرچم با واگذاری ۲۵ کیلومتر دیگر از محور به پیمانکار

  بزرگراه اردبیل – سرچم تا پایان سال ۹۶ اعتبار مصوبی نداشته است و برای اولین بار با پیگیری‌هایی که صورت گرفت در سال جاری در پیوست یک قانون بودجه قرار گرفته و مبلغ ۵۰ میلیارد ریال نیز به این پروژه ابلاغ شد که تخصیص ۱۰۰درصدی نیز داشته است و امیدواریم با تلاش‌هایی که صورت گرفته در ...

  |

  حل مشکلات جاده‌های روستایی کردستان با تکمیل پروژه‌های معوق از سال‌های گذشته

  حل مشکلات جاده‌های روستایی کردستان با تکمیل پروژه‌های معوق از سال‌های گذشته

  در واقع اغلب جاده‌های بدون آسفالت از برج هشتم سال برای عبور و مرور دچار مشکل تردد می شوند و این مشکلات تا برج دوم سال بعد ادامه دارد . این جاده‌ها گاهی یک ماه بسته و گاهی تا دو یا چند روز مسدود هستند که البته همواره سعی می‌کنیم تا حد امکان راه‌ها را باز کنیم .

  |

  لزوم اهتمام ویژه دولت برای تامین قیر روکش آسفالت راه‌های روستایی کردستان

  لزوم اهتمام ویژه دولت برای تامین قیر روکش آسفالت راه‌های روستایی کردستان

  استان کردستان از استان‌های مرزی کشور است و ۲۳۰ کیلومتر مرز مشترک با اقلیم کردستان دارد و انتظار مردم توجه ویژه به ارتقای راه روستایی است . مردم با حجم انتظارات‌شان پیشقدم برای مشارکت با دولت و رفع معارضان هستند و تقاضایشان این است که دولت تامین اعتبار کند و مردم هم موانع محلی ...

  |

  نظرات کاربران