در حال بارگذاری ...
 • تصویب اساسنامه صندوق توسعه حمل و نقل و شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از سوی دولت

  دولت با هدف ایجاد ساز و کار تجهیز و تأمین منابع مالی پایدار برای توسعه زیرساخت ناوگان حمل و نقل کشور و ارتقای ایمنی و افزایش سطح خدمات حمل و نقل کالا و مسافر ، اساسنامه صندوق توسعه حمل و نقل را به تصویب رساند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، هیأت وزیران در جلسه روز چهارشنبه که به ریاست معاون اول رئیس جمهور تشکیل شد ، لایحه مشارکت عمومی – خصوصی را تصویب و به مجلس فرستاد .

  این لایحه با هدف استفاده از ساز و کار مشارکت عمومی – خصوصی به عنوان روشی کم هزینه و کارآمدتر در مقایسه با شیوه سنتی تملک دارایی های سرمایه ای و نیاز به بستر قانونی مستحکم برای اجرای طرح ها به این نوع مشارکت به تصویب رسید .

  لایحه فوق به تشریح اصول و مبانی حاکم برای تبیین و تفسیر قانون مشارکت عمومی – خصوصی می پردازد که شامل مواردی همچون فرصت برابر و ایجاد رقابت ، رفتار برابر ، تناسب در تسهیم مسئولیت و ریسک و استفاده کارآمد از منابع مالی بخش عمومی و ظرفیت فنی و مدیریتی بخش خصوصی است .

  همچنین اولویت بخشی برای انجام مشارکت عمومی – خصوصی در پروژه های جدید ، نیمه تمام و در حال بهره برداری به عنوان سیاست توسعه مشارکت عمومی – خصوصی خواهد بود .

  بررسی ساختار و فرآیند اجرایی برای توسعه مشارکت ، از دیگر مواد لایحه یاد شده است . این ساختار متشکل از شورای راهبری مشارکت عمومی – خصوصی ، وظایف سازمان برنامه و بودجه کشور ، وظایف و تعهدات طرف عمومی ، کارگروه توسعه مشارکت عمومی – خصوصی و تسهیلگر مشارکت است .

  انواع روش ها و قراردادهای مشارکت ، چگونگی تأمین مالی دوره احداث و بهره برداری پروژه ، ریسک ها و تضامین و مقررات عمومی از جمله مواد دیگر لایحه مشارکت عمومی – خصوصی است.

  دولت اساسنامه صندوق توسعه حمل و نقل را تصویب کرد

  دولت با هدف ایجاد ساز و کار تجهیز و تأمین منابع مالی پایدار برای توسعه زیرساخت ناوگان حمل و نقل کشور و ارتقای ایمنی و افزایش سطح خدمات حمل و نقل کالا و مسافر ، اساسنامه صندوق توسعه حمل و نقل را به تصویب رساند .

  تشویق ، حمایت و مشارکت در تأمین مالی و سرمایه گذاری داخلی و خارجی در ساخت ، توسعه ، تجهیز ، بهسازی ، نوسازی ، نگهداری ، بهره برداری زیرساخت های شبکه ناوگان حمل و نقل کشور ، اعطای تسهیلات به متقاضیان سرمایه گذاری در حوزه حمل و نقل از طریق بانک های عامل ، حمایت و تشویق صنایع و شرکت های دانش بنیان مرتبط با حوزه حمل و نقل از جمله فعالیت های صندوق یاد شده است .

  از دیگر فعالیت های صندوق توسعه حمل و نقل می توان به بیمه سرمایه گذاری در حوزه حمل و نقل و ارایه تضامین به متقاضیان ، حمایت از تهیه و ارایه بسته های سرمایه گذاری ، ارایه خدمات از طریق بانک های عامل به شرکت های لیزینگ جهت فروش اقساطی ناوگان حمل و نقل عمومی به منظور نوسازی ناوگان و مشارکت در شرکت پروژه های زیرساختی حمل و نقل اشاره کرد .

  اساسنامه شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) به تصویب رسید

  هیأت وزیران در راستای ارتقای ایمنی و کیفیت خدمات حمل و نقل هوایی ، ناوبری هوایی و فرودگاهی ، اساسنامه شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) را تصویب کرد .

  اهداف ، مدت فعالیت و سرمایه شرکت ، وظایف ، اختیارات و ارکان شرکت ، از جمله مواد اساسنامه یاد شده است .
  مطالب مرتبط

  رسیدگی به تخلفات ۴۵ شرکت حمل و نقل جاده ای کالا و مسافر در استان سمنان

  رسیدگی به تخلفات ۴۵ شرکت حمل و نقل جاده ای کالا و مسافر در استان سمنان

  عمده تخلفات شرکتهای حمل و نقل کالا شامل مغایرت مندرجات بارنامه ، دریافت کمیسیون اضافی ، عدم رعایت مقررات در تهیه و تنظیم بارنامه ، و تخلفات شرکتهای حمل و نقل مسافر شامل : برخوردهای نامناسب رانندگان ، عدم رعایت مقررات در صدور صورت وضعیت وغیره بوده است .

  |

  نظرات کاربران